Haber Personel  Akademik Personel KPSS YGS YÖKDİL YDS ALES

3. YÖKDİL Sınavı Başvuruları Başlıyor

3. YÖKDİL Sınavı Başvuruları Başlıyor
25 Eylül 2017 - 14:15 'de eklendi ve 703 kez görüntülendi.

Üçüncü YÖKDİL Sınavı, 5 Kasım 2017 Pazar günü, 30 (otuz) ilde toplam 35 (otuz beş) sınav merkezinde, saat 09.30’da, tek oturum halinde gerçekleştirilecektir.

Sınav başvuruları 26 Eylül 2017 – 6 Ekim 2017 tarihleri arasında, elektronik ortamda yokdil.yok.gov.tr internet adresi üzerinden alınacaktır.

Sınav, Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler alanlarında; İngilizce, Arapça, Almanca ve Fransızca dillerinde yapılacaktır.

Üçüncü YÖKDİL Sınavına; yükseköğretim kurumlarımızda lisansüstü eğitim ve doçentlik sınavına başvurmak isteyen adaylar ile üniversitelerce akademik  yükseltmelerde kendilerinden akademik dil yeterliliği puanı istenen adaylar katılabilir.

 

YökDil, Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı kısaltmasıdır. Akademik alanda çalışan ve çalışmayı düşünenleri ilgilendiren bu sınav  YÖK başkanlığı koordinasyonunda Anadolu Üniversitesi ile Ankara Üniversitesi işbirliğiyle yapılmaktadır. YökDil sınav soruları Ankara Üniversitesi tarafından hazırlanıyor. Sınav organizasyonu Anadolu Üniversitesince yapılmaktadır.

Sınav Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler, Sağlık Bilimleri alanlarında yapılacaktır.

YÖKDİL sınavı 80 sorudan oluşmaktadır.

Adaylar sınava giderken yanlarında kalem ve silgi götürmelidirler.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

WebOnline - Reklam Ajansları
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER