Haber Personel  Akademik Personel KPSS YGS YÖKDİL YDS ALES

AB Endüstrilerinde Artan Robot Teknolojileri

AB Endüstrilerinde Artan Robot Teknolojileri
10 Ocak 2018 - 14:41 'de eklendi ve 419 kez görüntülendi.

Yapay zeka (AI) teknolojileri söz konusu olduğunda akıllı ve verimli robotların toplu gelişi ve emeğe olan etkisi (bkz. Petropoulos, 2017 ) ve üretim sıklıkla tartışılmış ve tartışılmıştır. Avrupa endüstrilerinin otomasyonunda gelecekteki kalıpları tahmin etmeye çalışmak her zaman cazip olsa da, AI döneminden başlayarak şimdiye kadar onların robotizasyonunun kilit boyutlarını değerlendirmek de akıllıca olacaktır. Bu makale, 1993 ve sonrası Avrupa endüstriyel endüstrisi robotlarının endüstriyel kullanımına ilişkin kanıtları sunmaktadır.

Endüstriyel bir robot, “endüstriyel otomasyon uygulamalarında kullanılmak üzere yerinde veya sabit olarak sabitlenebilen, üç veya daha fazla eksende programlanabilen, otomatik olarak kontrol edilen, yeniden programlanabilen, çok amaçlı bir manipülatör” olarak tanımlanır ( International Federation of Robotics, 2016 ). Bu tanımın ardından, bir sınıflandırma testi aşağıdaki üç soruyu olumlu yanıtlamayı gerektirirdi:

Birden fazla amacı var mı?
Başka bir görevi yerine getirmek için yeniden programlanabilir mi?
İnsan kontrolü gerektirmeden görevlerini yerine getirebilir mi?
Bizim evimizdeki kahve makinesi veya asansör bu sınıflandırma testini geçirmemesine rağmen, bir insan operatöre ihtiyaç duymayan ve kaynak, boyama, montaj, elleçleme malzemesi veya ambalajlama gibi birkaç manuel işi gerçekleştirecek şekilde programlanabilen tam özerk makineler – endüstriyel robotlar olarak sınıflandırılır. Aynı şey, bu kriterleri sağlayan bir otomobil üretiminde kullanılan bir robot için de geçerlidir.

Uluslararası Robotik Federasyonu (IFR) tarafından toplanan istatistiklerin gösterdiği gibi, global üretimde kullanılan endüstriyel robotların sayısı önemli bir artış eğilimi ile artmaktadır:

Asya pazarlarında (Çin dahil) 1 milyondan fazla robot bulunur ve Çin’in payı% 33.7’dir. Dahası, endüstriyel robotların yıllık büyüme hızı 2017 sonuna kadar AB28’in oranını aşması beklenmektedir. Çin endüstrisinin robotlaştırılması önceki on yılda zirveye ulaşmıştır. , üretimde robotların toplu tanıtımı ile. Bu, robotizasyonun çok daha erken başladığı ve daha pürüzsüz bir şekilde geliştiği AB, ABD ve Japonya için geçerli değildi.

2017 yılında Asya-Avustralya bölgesinde robot kurulumlarının % 21 oranında artacağı tahmin edilmektedir . Amerika kıtasındaki robot malzemeleri% 16, Avrupa’da% 8 oranında artıyor.

Her bir bölgedeki çalışan nüfusun kontrolü ve ölçümlerimiz olarak robotların yoğunluğunu (örneğin, bin işçi başına endüstriyel robotların sayısı) kullanarak, AB28’in sanayi üretiminde robotların ilk kullanıldığını ve binde 1.9 robot olduğunu gözlemledik 2016’daki işçiler:

AB28 içindeki yaygınlık, 170.000’den fazla robotun üretim sürecine katıldığı bölgenin güçlü otomobil branşına atfedilebilir:

Bununla birlikte, son eğilimleri göz önüne aldığımızda, robotizasyonun yoğunluğunun, madencilik ve taşocakçılığı, diğer imalat şubeleri ve elektrik arzı gibi otomasyonda daha “olgunlaşmayan” sektörlerde otomobilin ötesine geçtiğini gözlemliyoruz:

Endüstriyel robotların Avrupa ülkelerinde kullanımına bakıldığında, güçlü bir otomobil varlığı olan ülkeler – örneğin Almanya, İtalya ve İsveç – şampiyonlardır:

Ancak ilginç bir şekilde, endüstri robotlarının kullanımında 2016 yılında en yüksek büyümeyi sergileyen Romanya, Litvanya ve Slovakya, Estonya ve Portekiz’le birlikte, anlamlılıkları olmasa bile daha verimli üretim hatlarına geçmek için istekliliklerini düşürüyorlardı otomobil üretiminde öncü:

İleriye bakarsak, robotların yoğunluğunun artması bekleniyor. Industry 4.0, küresel imalatta giderek daha önemli bir rol oynamaktadır. Sistem karmaşıklıkları ve veri uyumsuzluğu gibi engellerin ortadan kaldırılmasıyla, üreticiler potansiyel olarak robotları makineler ve sistemler ağlarına entegre ederek robot kullanımını ve buna bağlı yoğunluğu genişletebilirler. Ayrıca, bulut robotları için hızla büyüyen bir pazar ile bir robotun verileri aynı veya farklı yerlerde bulunan diğer robotların verileriyle karşılaştırılabilir (bkz. IFR basın açıklaması ). Bu, AI algoritma sistemlerinin geliştirilmesi ve makine (derin) öğrenme teknikleriyle birleşince, robotların işlevlerinin parametrelerinin optimizasyonuna izin vererek onları daha yetenekli ve verimli hale getirir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

WebOnline - Reklam Ajansları
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER