Haber Personel  Akademik Personel KPSS YGS YÖKDİL YDS ALES

Akademik İlerleme ve Öğretmen Eğitimi

Akademik İlerleme ve Öğretmen Eğitimi
26 Nisan 2018 - 14:32 'de eklendi ve 372 kez görüntülendi.

Profesyonellik
Öğretmenlik Bölümü bünyesinde lisansüstü programa kabul edilen öğrencilerin kendilerini profesyonel olarak geliştirmeleri beklenir. Yüksek lisans öğrencisi, dürüstlük ve başkalarına saygı gibi kişisel ve profesyonel davranışlar sergilemelidir. Bireyler, çeşitli durumlarda nasıl davranacaklarını belirlemek için pratik yargılar kullanmalıdır. Sınıflarda, öğrencilerin yapıcı geribildirim vermesi ve kabul etmesi beklenir. Ayrıca, öğrenmelerinde aktif rol almaları ve akranlarının öğrenilmesine katkıda bulunmaları beklenmektedir.

Profesyonel Beklentiler
Hem Öğretmen Eğitiminde hem de kariyerlerinde hedeflerine ulaşma yeteneklerini etkileyecektir.
Öğretmen, uygulamayı geliştiren ve öğrenci öğrenimini destekleyen etkileşimler yoluyla meslektaşları ile büyümek ve geliştirmek için inisiyatif alır.
Öğretmen meslek ahlak kurallarını, mesleki uygulama standartlarını ve ilgili yasa ve politikaları içeren mesleklerin beklentilerini anlar.
Akademik Standartlar ve Gereksinimler
Lisansüstü öğrenciler programlarında derece, onay ve / veya sertifikalara doğru tutarlı ve yeterli ilerleme kaydetmelidir. Öğretmen Eğitimi Bölümünde program bütünlüğünü sağlamak için, öğrenciler profesyonel beklentilere uymalı ve aşağıdaki standartları ve gereksinimleri karşılamalıdır:

CC veya altında iki derece alan öğrenciler programın tamamlanmasına izin verilmeyecektir.
Notları iyileştirmek için tekrar eden kurslara sadece bir kez izin verilir.
İş Planı’nda yer alan ders için Not Ortalaması Ortalamaları 3.0 veya üstü olmalıdır.
Çalışma planı, yüksek lisans öğrencileri için programa kabul edildikten ve doktora düzeyindeki öğrenciler için 18 krediden önce ilk yarıyılda tamamlanmalıdır.
Öğrenciler düzenli olarak akademik fakülte danışmanlarıyla görüşmelidir. Doktora öğrencileri bir Yıllık Gözden Geçirme ve Bireysel Gelişim Planı doldurmalıdır.

Öğretmen Eğitimi

Öğretmen eğitim programları hayati önem taşımaktadır. Hangi yaş evresinde stajyer öğretmen olarak uzmanlaşmayı seçerseniz seçin, okulların ve diğer eğitim kurumlarının nasıl çalıştığına dair net bir anlayış geliştirmeniz gerekmektedir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

WebOnline - Reklam Ajansları
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER