Haber Personel  Akademik Personel KPSS YGS YÖKDİL YDS ALES

Akademik Kapitalizm ve Yeni Ekonomi

Akademik Kapitalizm ve Yeni Ekonomi
14 Aralık 2017 - 14:19 'de eklendi ve 393 kez görüntülendi.

Kolejler ve üniversiteler, sanayi sonrası bir ekonomide daha girişimci hale geldikçe, kâr odaklı faaliyetlerde sermayeye eklenecek bir maldan ziyade bir kamusal yarardan çok bilgiye odaklanmaktadırlar. Gelen Akademik Kapitalizme ve Yeni Ekonomi , yüksek öğretim bilim adamları Sheila Slaughter ve Gary Rhoades detay ABD’nin saldırgan nişan bilgiye dayalı ekonomide yüksek öğretim kurumları ve araştırma ürünleri, pazar geliştirme ve satmak için üniversitelerde çabalarını analiz eğitim hizmetler ve tüketim malları.

Politika ve uygulamadaki değişiklikler, yeni sosyal ağları ve bilgi oluşturma ve yayma devrelerini ortaya koymanın yanısıra, yüksek öğretim kurumlarını ve pazarları birbirine bağlayan yeni kurumsal yapıları ve genişletilmiş idari kapasiteyi de göstermektedir. Fakülte çalışması, bölüm etkinliği ve idari davranışta ifade edilen yükselen akademik kapitalist bilgi / öğrenme rejimini tasvir ediyorlar. Rejimin iç çelişkilerini açıklığa kavuşturarak, yeni gelir akışlarına gömülmüş kamu sübvansiyonlarını ve öğrenci müşterilerine onlardan kaynakların kullanılmasına hizmet etmeyi vurguladılar.

Yeni ekonomideki akademik kapitalizmin şartlarını tanımlayan bu çığır açan çalışma, Amerikan yüksek öğreniminin yörüngesinde önemli bilgiler sunmaktadır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

WebOnline - Reklam Ajansları
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER