Haber Personel  Akademik Personel KPSS YGS YÖKDİL YDS ALES

Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı
28 Ekim 2017 - 12:53 'de eklendi ve 428 kez görüntülendi.

Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğünden:

Aşağıda belirtilen Üniversitemiz Birimlerinde açık bulunan kadrolara 2547 Sayılı Yasanın ilgili maddelerine göre Öğretim Üyesi alınacaktır.

Profesör ve Doçent kadrolarına devamlı statüye göre atama yapılacaktır. Adayların istenilen belgelerle birlikte ilanın yayımı tarihinden itibaren 15 gün içerisinde Rektörlüğümüze, şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.

Kadrolara müracaat eden adayların Akdeniz Üniversitesi Senatosu tarafından kararlaştırılan ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul edilen “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterlerine” uymaları gerekmektedir. Bu Kriterlere uymayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Konu hakkında gerekli bilgiler Rektörlük Personel Daire Başkanlığından ya da http://personel.akdeniz.edu.tr/duyurular adresinden öğrenilebilir Bu adresteki değerlendirme tablosunun doldurularak başvuru dilekçesine ve her bir eser dosyasına ayrı ayrı eklenmesi.

Üniversitemizde görev yapan Akademik personelin atama işlemlerinde güncellenmiş AVES bilgilerinin bir çıktısının Başvuru belgelerine eklenmesi gerekmektedir.

Doktora unvanı Yurtdışından alınmış ise Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğinin onaylandığını gösterir belgenin eklenmesi gerekmektedir.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER (Eser Dosyaları Haricinde Hazırlanacaktır)

PROFESÖRLER İÇİN

2547 Sayılı Yasanın 26.maddesi ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma

Yönetmeliğinin 17. maddesinde belirtilen şartları taşımak,

Dilekçe (Adayların dilekçelerinde Başlıca Araştırma Eserinin belirtmesi)

Özgeçmiş,

Bilimsel çalışma ve yayınlarından 6’şar takım,

Lisans, Yüksek Lisans belgesi,

Doktora belgesi, Doçentlik belgesi,

1 adet fotoğraf,

Nüfus Cüzdanı fotokopisi,

Yükseltilme ve Atanma Kriterleri Değerlendirme Tablosu,

DOÇENTLER İÇİN

2547 Sayılı Yasanın 25. maddesinde belirtilen şartları taşımak,

Dilekçe,

Özgeçmiş,

Bilimsel çalışma ve yayınlarından 4’er takım,

Lisans, Yüksek Lisans belgesi,

Doktora belgesi, Doçentlik belgesi,

1 adet fotoğraf,

Nüfus Cüzdanı fotokopisi,

YÜKSELTİLME VE ATANMA KRİTERLERİ DEĞERLENDİRME TABLOSU

 

BİRİMİ BÖLÜM A.B.D./A.S.D./PROGRAM UNVANI DER. ADET AÇIKLAMA
Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri Tıbbi Mikrobiyoloji Doçent 1 1 Tıp Fakültesi mezunu, Mikrobiyoloji ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı, Temel  İmmünoloji Yan Dal Uzmanı, Tıbbi Mikrobiyoloji Doçenti olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Acil Tıp Profesör 1 1 Acil Tıp Uzmanı olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Profesör 1 1 Çocuk Kardiyolojisi Uzmanı olmak. Doğumsal Kalp Hastalıklarında Cerrahi Tedavi uygulanan ve bu konuda kurumsal hizmet verilen bir üniversitede, öğretim üyesi unvanı ile en az 2 (iki) yıl süreyle çalışmış olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Profesör 1 1 Çocuk Acil Uzmanı olmak. Çocuk Acil ve Yoğum Bakım Üniteleri Kurmuş olmak, En az 5 (beş) yıl Çocuk Acil Birim Sorumluluğu deneyimine sahip olmak, Çocuk İhmali ve İstismarı konusunda eğitimli ve bu konuda kurumsal hizmet verilen bir üniversitede en az 2(iki) yıl deneyime sahip olmak.
Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Tıbbi Patoloji Doçent 1 1 Pediatrik ve Perinatal Patoloji Konusunda Deneyimli olmak
Ziraat Fakültesi Tarımsal Biyoteknoloji Enzim ve MikrobiyelBiyoteknoloji Doçent 1 1 Gıda Kimyası ve Enstrumental(HPLC, Mass spec, GC) analizleri konusunda deneyimli olmak.
Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Eğitim Programları ve Öğretim Doçent 1 1 Öğretmen eğitimi programları ve modelleri ile öğrenme stilleri, öğrenme model, yaklaşım ve stratejileri konularında çalışmaları olmak.
İlahiyat Fakültesi Felsefe ve Din Bilimleri İslam Felsefesi Doçent 1 1 Meşşâî Filozofların devlet anlayışları ve İşraki felsefede nefs konusunda bilimsel çalışmaları olmak.
Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği Spor Yönetim Bilimleri Doçent 1 1 Engelli Çalışanlarda Serbest Zaman Engelleri, Rekreasyon Alanında Kullanılan Ölçekler, Serbest Zamanda Algılanan Özgürlük konularında çalışma yapmış olmak.
Sağlık HizmetleriM.Y.O. Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Doçent 3 1 Fizyoloji Bilim alanında doktora yapmış olmak ve doçent ünvanına sahip olmak. Gastro-intestinal sistemde apopitozis ve oksidatif stres konusunda çalışmalar yapmış olmak.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

WebOnline - Reklam Ajansları
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER