Haber Personel  Akademik Personel KPSS YGS YÖKDİL YDS ALES

Aksaray Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Aksaray Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı
06 Kasım 2017 - 8:06 'de eklendi ve 587 kez görüntülendi.

Aksaray Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemizde açık bulunan aşağıda birim ve unvanı belirtilen kadrolara 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ilgili maddeleri ile 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesine göre öğretim üyesi alınacaktır. Adayların, Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığı web sayfası (http://personel.aksaray.edu.tr/tr) Bilgi/Belge bölümünde yayınlanan “Aksaray Üniversitesi Akademik Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri Yönergesi”nde belirtilen asgari kriterleri sağlaması gerekmektedir. Bu kriterlereuymayanların başvuruları işleme konulmayacaktır.

Adaylar, aynı web sayfasında yayınlanan “Öğretim Üyeliğine Atanma Dosyası Hazırlama Rehberine” göre düzenleyecekleri Profesör kadroları için 6 takım dosyayı, Doçent kadroları için ise 4 takım dosyayı iki adet fotoğraf ve imzalı dilekçe ile birlikte Personel Daire Başkanlığına, Yardımcı Doçent kadroları için ise 4 takım dosyayı iki adet fotoğraf ve imzalı dilekçe ile birlikte ilgili Dekanlık/Yüksekokullara ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 15 gün içinde mesai saatlerinde teslim edeceklerdir. Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

BİRİMİ BÖLÜMÜ ANABİLİM DALI/PRG. UNVANI ADETİ AÇIKLAMA
İktisadi ve İdari BilimlerFakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Siyaset ve Sosyal Bilimler ABD. Prof. 1 Kültür ve düşünce tarihi ile tarih anlayışı ve yöntemi konularında çalışmaları olmak.
Veteriner Fakültesi Temel Bilimler Veterinerlik Anatomisi ABD. Prof. 1 Evcil hayvanlar ve atmaca anatomisi üzerine çalışmaları olmak.
Veterinerlik Histoloji ve Embriyoloji Yrd. Doç. 1 İlgili anabilim dalında doktora yapmış olmak. Nörohistoloji ve Harder Bezi konularında çalışmaları olmak.
Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Çevre Teknolojisi Prof. 1 Sularda biyotoksinlerin tespiti, alternatif ve biyogiderim konularında çalışmaları olmak.
Endüstri Mühendisliği Endüstri Mühendisliği Yrd. Doç. 1 Yenilenebilir enerji ve verimlilik ile finansal krizler ve imalat sektörü konularında çalışmaları olmak.
Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi Öğretmenliği Beden Eğitimi SporEğitimi Doç. 1 Spor genetiği ve ace gen ilişkileri konularında çalışmaları olmak
Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Katıhal Fiziği Doç. 1 Kristallerin mekanik ve titreşimsel özellikleri konusunda çalışmaları olmak.
Sosyoloji Kurmlar Sosyoloji ABD. Yrd. Doç. 1 Din Sosyolojisi alanında doktora ve bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
Türk Dili ve Edebiyat Eski Türk EdebiyatıABD. Yrd. Doç. 1 Eski Türk Edebiyatı alanında doktora yapmış olup divanlardaki mefhumlar üzerine çalışmaları olmak.
Şereflikoçhisar Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu Bankacılık ve Finans Bankacılık ve Finans Yrd. Doç. 1 Uygulama sonuçlarını öngörme açısından veri analitiklerini kullanma konusunda çalışmaları olmak.
Yrd. Doç. 1 Yönetsel ve örgütsel etkinlikler ile yönetici liderlik davranışları konusunda çalışmaları olmak.
Güzelyurt Meslek Yüksekokulu Otel Lokanta ve İkram Hizmetleri Turizm ve Otel İşletmeciliği PR: Yrd. Doç. 1 Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik lisans mezunu olup lisansüstü çalışmalarını da aynı alanda yapmış olmak. Turizm işletmeciliği ve kişilik ile turizm pazarlaması alanlarında çalışmaları olmak.
Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Mimarlık Yapı Bilgisi ABD. Yrd. Doç. 1 Lisansüstü çalışmalarını İnşaat Mühendisliği alanında yapmış olup, tarihi yapılarla ilgili çalışmaları olmak. Yükseköğretimde mimarlıkla ilgili bölümlerde en az (10) on yıl ders verme tecrübesine sahip olmak.
Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Genel Cerrahi ABD. Yrd. Doç. 1 Akut mezenterik iskeminin erken tanısı ve alfa lipoic acid ile ilgili deneysel ve klinik çalışmalar yapmış olmak. (*)
Beyin ve Sinir Cerrahisi ABD. Yrd. Doç. 1 Çocuklardaki arteriyovenöz malformasyonlarda Gama Knife cerrahisi üzerine çalışmaları olmak (*)
Kulak Burun ve Boğaz Hastalıkları ABD. Yrd. Doç. 1 Parsiyel ve total tonsillektominin adenoid yeniden büyümesi üzerine etkisi ile ilgili çalışmaları olmak. (*)
Dahili Tıp Bilimleri Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon ABD. Yrd. Doç. 1 Hemiplejik hastalarda transkutanöz elektriksel sinir stimülasyonu uygulamasının spastisite üzerindeki etkilerinin değerlendirilmesi ile ilgili çalışmaları olmak. (*)
Aksaray Teknik BilimlerMeslek Yüksekokulu Elektrik ve Enerji Alternatif Enerji Kaynakları TeknolojiPR: Yrd. Doç. Dr. 1 Metalik alaşımların doğrusal katılaştırılması ve katı sıvı arayüzey enerjileri konusunda çalışmaları olmak.

(*) Mecburi hizmet yükümlüsü olmamak veya tamamlanmasına en fazla 2 (iki) ay kalmış olmak.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

WebOnline - Reklam Ajansları
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER