Haber Personel  Akademik Personel KPSS YGS YÖKDİL YDS ALES

ALES Mağduriyetinin Çözümü için Çalışmalara Başlandı

ALES Mağduriyetinin Çözümü için Çalışmalara Başlandı
21 Haziran 2018 - 9:24 'de eklendi ve 380 kez görüntülendi.

YÖK Başkanı Yekta Saraç ALES geçerlilik süresinin değişmesi ile birlikte ALES mağduriyetinin yaşandığını ve bu durumda haklılık payı olduğunu ifade etti. Sosyal Medya hesabından onunun çözümü için çalışmaların başlatıldığını duyurdu.

Açıklama:

”Değerli arkadaşlar,

Bildiğiniz üzere “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğinde yapılan değişiklikle, 27 Eylül 2017 tarihi öncesinde yapılan ALES puanlarının geçerlilik süresi 3 yıldan 5 yıla çıkarılmıştı.

Fakat bu düzenlemeye yönelik açılan dava neticesinde, Danıştay 8. Dairesi’nin 22 Şubat 2018 tarihinde aldığı karar sonrasında söz konusu yönetmelik değişikliğinin yürütmesi durdurulmuştur.

Danıştayın yürütmeyi durdurma kararı sonrasında, yönetmelik değişikliğindeki sınav geçerlilik süresini dikkate alarak ALES’e girmeyen arkadaşlarımızın mağdur duruma düştüklerine dair şikayetlerinde haklılık payı olduğunu düşünüyoruz.

Bu sorunun çözümüne ilişkin bir çalışma yürüttüğümüzü ifade etmek isterim. Bu konuda gerekli adımı en kısa sürede atarak sizlerle paylaşacağız.”

Değerli arkadaşlar, Bildiğiniz üzere “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda…

Mehmet Ali Yekta Saraç paylaştı: 20 Haziran 2018 Çarşamba

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )