Haber Personel  Akademik Personel KPSS YGS YÖKDİL YDS ALES

Altın Fiyatları ve Ekonomi

Altın Fiyatları ve Ekonomi
22 Aralık 2017 - 14:49 'de eklendi ve 382 kez görüntülendi.

Enflasyonun Altın Fiyatları Üzerindeki Etkileri

Asya’daki altın yatırım seviyeleri, tüm zamanların en yüksek seviyelerine yaklaşmaya devam ediyor ve pek çok bölgesel yatırımcı, değerli metallerdeki yükseliş trendinin yanında ne olacağı konusunda sorular soruyor. Bu soruyu cevaplamak için, fiyat değerlemelerinin gelecekte nasıl ortaya çıkacağını belirlemek için eski moda ekonomiye bir göz atmanız önemlidir. Bu alanlardaki en kritik ekonomik güçlerden biri, piyasa enflasyonunun gücü ve sarı metal üzerindeki etkisi, küresel ekonomide mevcut temel ilkelere bağlı olarak önemli olabilir.

Küresel Enflasyon Nedir?

Dünya para birimlerinin enflasyonu – yani devalüasyon – yıllardır sıcak bir konudur. Tehdit, Birleşik Devletler Altın Standardı terk ettiği 1970’li yıllarda ortaya çıkmıştı. Faiz oranları o kadar düşük kaldı ki, para enflasyonu riski büyük oranda arttı. Enflasyona tam olarak ne sebep olur ve enflasyon altın fiyatlarını nasıl etkiler? Bu makale kısaca bu soruları cevaplayacaktır.

Enflasyonun iki ana nedeni vardır. İlk neden “maliyet itme enflasyonu” olarak sınıflandırılır. Bu tür enflasyon, şirketlerin bu masrafları tüketicilere ilettiği için daha fazla para ödemek zorunda kalmaları nedeniyle doların değer kaybetmesine neden olur ve böylece ürünler daha pahalı hale gelir. Enflasyonun ikinci türü “talep artışı enflasyonu” olarak bilinir. Taleplerin enflasyonu, talebin artmasına rağmen üreticiler maksimum mal ve hizmet üretim miktarına ulaştığında ortaya çıkar. Kısa vadeli ekonomik büyüme ortalama ekonomik büyümeyi aştığında talep artışı enflasyonu oluşur.

Enflasyon Altın Fiyatlarını Nasıl Etkiler?

Enflasyon altın fiyatları üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. İlk etki enflasyonun kendisiyle ilgilidir. Daha fiatlı para birimi oluştuğunda, dolaşımdaki her diğer doların değerini düşürür. Uluslararası olarak ABD Doları olarak fiyatlandırılan altın ve diğer emtiaların maliyeti otomatik olarak daha yüksektir çünkü aynı miktarda altın satın almak için devalüasyona tabi tutulan doların daha fazlasına (binlerce yıl içinde var olan değeri değişmez) ihtiyacınız olacaktır.

Enflasyonun altın fiyatlarına ikinci etkisi, piyasa duyarlılığını ve spekülasyonu içermektedir. Haberler hainler muhtemelen Federal Reserve’in faiz artırımlarından bahsettiği her seferinde altın fiyatları atladığının farkındalar. Bazı merkez bankalarının ya da hükümetlerin enflasyonla mücadele için altın stokladığı yönünde spekülasyonlar varsa altın fiyatları neredeyse kaçınılmaz olarak artacaktır. Enflasyon “şahin” iseniz, o zaman enflasyon ve enflasyonla ilgili haberlere altın fiyatların ne kadar önemli olduğunu çok iyi biliyorsunuzdur.

Sonuç

Açıkçası, enflasyon altının fiyatı üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptir. Enflasyonun önümüzdeki yıllarda daha da kötüye gideceğini düşünüyorsanız, altın yatırımı araştırma yapmaya değer bir şey olabilir. ABD doları endeksinin trendiyle ilgili bir problem görmüyorsanız, altın almaya ihtiyaç duymayabilirsiniz. Bununla birlikte kuşkusuz ABD doları için enflasyon seviyesinin altın ve diğer kıymetli madenlerin fiyatında acil ve ciddi bir etkisi vardır (diğer emtialardan söz etmemek gerekirse).

Enerjinin önemini ve enerjilerin vücudu nasıl etkilediği hakkında kimse tamamen anlayabiliyor mu? Vücut farklı enerji formlarına, kalıplarına ve kuvvetlere uyum sağladığında önemi ve sonuçlarının manevi, zihinsel ve fiziksel olarak farkında olan var mıdır? Geçmiş nesiller boyunca, sağlık teknikleri ve felsefeleri, enerjiyle ilgili deneylerle birlikte, genellikle çeşitli metalleri ve vücut üzerindeki etkilerini içerir. Altının etkileri ince fakat kesinlikle açıktır.

Enerjileri incelerken, bazı eski toplumlarda ve eski ülkelerde iyileşme için altın kullanıldığını veya iyileşme özelliklerine sahip olduğu düşünülmektedir. O zaman 24 karat altın kullandılar, altın değil, diğer metallerle alaşımlanmışlardı. Diğer metaller, saf altının özelliklerini ve altın yayan titreşimleri değiştirir. Bir kişi saf altın alıp bir enfeksiyona ya da boğazına koyduysa, yaranın iyileşmesine ve enfeksiyonun kontrolüne yardımcı olduğu söylendi. Altın, iyileşmeye yardımcı olmak için vücuda sıcak ve dinlendirici titreşimler getiren bir enerjiye sahipti, çünkü vücut rahatlarken ve hücrelerdeki kan damarları daralmadığında, kan doku alanlarına daha kolay geçebilirdi. Bütün şifa ölü hücrelerin yerini alan yeni hücrelerin büyümesidir, vücut daha iyi ve daha hızlı iyileşir,

Şifaların iyileştirilmesinde altının farklı kullanımlarını inceleyen akupunktur uzmanlarının binlerce yıldır gümüş ve altın iğneleri kullandıklarını görüyoruz. Gümüş soğuk, engelleyici bir faktör içerdiğinde altının sıcak ve uyarıcı olduğu söyleniyordu.

Hindistan’ın bazı bölgelerinde, bir adam hemoroit olsaydı, sol o küçük parmağının etrafında gümüş bir halka giyerdi. Refleksolojileri ve akupunktur meridyenlerini ve diğer ilgili bilim dallarını incelerken, küçük parmak reflekslerini vücudun anal bölgeleri ile birlikte bulur, bu nedenle hemoroidler hemoroitlerin hemofilik olduğu için, gümüş dokularını kasılmaya ve hemoroid durumunu iyileştirmeye yardımcı olma eğiliminde olur. kan damarı duvarlarının kaslarının arızalanması. Günümüzde modern akupunktur uzmanları sadece çelik iğneler kullanıyorlar. Vücudun enerji sistemleri içinde çeşitli metallerin neden olduğu farklı titreşimleri hissetmek ve bilmek sanatı neredeyse kaybolmuştur. Ancak bugün bile, bazen yalnızca 64 inç çapında bir altın boncuk kullanan bazı akupunktur uzmanları var. Boncuk küçük bir yapışkan bant kare üzerine yerleştirilir. Daha sonra enerjisi düşük olan bir akupunktur meridyenine bantlanır. Altın boncuk çevreden daha fazla enerji alır ve meridyene daha fazla güç katar.

Renklerin de sağlık üzerinde etkisi vardır. Renk titreşimdir; bazı renkler iyileşir, bazıları uyarıcıdır ve diğerleri iyileşme sürecine karşı çalışırlar. Altın sıcaktır ve dokuları genişletir ve yaralı bölgeyi rahatlatarak onarımın biraz daha hızlı olmasına izin verir. Bazı krallar ve kraliçeler başlarına birer altın taç, tüm başın etrafında dolacak bir altın bant giyerlerdi. Refleksoloji ve akupunktur araştırmalarında, vücudun elektrik meridyeninin vücudun elektrik devreleri olduğunu ve altın etkilenir olduğunu göreceksiniz. Altın aynı zamanda normal ve güçlü bir meridyenden daha zayıf ve işlev görmeyen bir enerjiye geçilmesini sağlayan bir atlama kablosu olarak da kullanılabilir. Zayıf veya şok meridyenlere güç katar. Böylelikle vücudun pek çok bakımdan iyileşmesine yardımcı olur.

Ayrıca renkli taşların şifa özelliklerine de sahip olduklarını gördüm. Örneğin, bir elmas, güneş ışığını farklı titreşimler haline gelecek prizmalar yaratacak şekilde kesilecekti. Bu titreşimler, iyileşme için vücut tarafından kullanılır. Unutmayın, vücut şifayı yapar, ilaçları, kimyasalları ya da titreşimleri ya da başka bir şeyi değil. Tüm iyileştirme, eski ölü hücrelerin yerini alan yeni hücrelerin büyümesidir. Hücrelerin yapamadığı sürece hiçbir şey iyileşemez.

Altın’ın rahatlatıcı bir etkisinin olduğuna inanılıyor. 24 karat altından yapılmış bir şey hissettiğinizde, yumuşak, kadifemsi bir doku elde edersiniz. Hiçbir şey saf altın gibi değil. Ancak diğer metallerle kombine edildiğinde etkinliğini yitirir.

Kraliyet, elmasları ve zümrütleri taçlarına koydu; yakutlarını ve diğer değerli taşları bedenlerinin çevresine koydular. Onları kıymetli yapan ne oldu? Vücudundaki ağrıların iyileşmesine ve hafifletilmesine yardım ettikleri gerçeği. Sadece krallar, soylular ve tacirler taçlar, yüzükler ve bilezikler gibi lüksleri göze alamazdı. İlk başta süsleme için altın ve kıymetli taşlar yapılmadı, ancak koruma tekniklerinin yanı sıra önleyici bir teknik olarak kullanıldı ve vücudun sağlık sorunları yaşayan bölümlerini refleks eden elin bu kısmına enerji kattı.

Diğer mineraller de vücuda etki eder. İşte vücudunuzun metal üzerinde bir etkisi olduğunu ispatlayan bir deney. Birkaç küçük metal parçası alın: normal çelik dikiş iğnesi, demir çivi, bir parça bakır, bir miktar gümüş, altın ve diğer metal türleri. Her metal parçasına kadar yaklaşık altı santim uzunluğunda bir dize bağlayın, daha sonra bu metallerden birine bağlayın ve sarkaç gibi asın. Duvarı kuzeye bakacak şekilde dizin, dize bir ayağı önünüzde tutun. Dize ucundaki metal parçası göbeğinizin düğmesi ile aynı seviyede olmalıdır. Orada tutun orada. Çok geçmeden belli yönlerde hareket ettiğini veya sallandığını göreceksin. Hangi yönde döndüğünü gözledikten sonra not alın. Güneye bakarsanız, farklı bir salınım olduğunu göreceksiniz. Doğuya bakmayı deneyin ve farkı tekrar fark edin. Batıya bak ve farkı fark et. Unutmayın, aynı metal parçası, aynı vücut, aynı nokta, ancak farklı yönlerde bakıldığında metal sarkacının farklı yönlerde sallanacağını göreceksiniz. Sarkaç, farklı insanlar için farklı yönlerde salınabilir. Sahip olduğunuz farklı metallerin her biri ile yapın. Vücudunuz ve çevrenin metal üzerinde kesin etkisi vardır. Aynı şekilde, metal sana dokunduğunda vücudunuz metalle de reaksiyona girer. Sahip olduğunuz farklı metallerin her biri ile yapın. Vücudunuz ve çevrenin metal üzerinde kesin etkisi vardır. Aynı şekilde, metal sana dokunduğunda vücudunuz metalle de reaksiyona girer. Sahip olduğunuz farklı metallerin her biri ile yapın. Vücudunuz ve çevrenin metal üzerinde kesin etkisi vardır. Aynı şekilde, metal sana dokunduğunda vücudunuz metalle de reaksiyona girer.

Sonuç olarak, geçmişin pek çok yolu kayboldu, ancak unutulmadı. Enerjiler var; onlar cesedi etkiliyor. Altın değerlidir ve gücü ve enerjisi hissedilebilir. Bir sterlinlik parayı güvenli bir şekilde saklayın ve ruhsal, zihinsel ve fiziksel olarak ne kadar iyi hissettiğinize dikkat edin. Bununla birlikte, enerjilerin bilgisi ve sağlığınızı nasıl etkilediği altından daha değerlidir. Bana inanmıyorsanız, sağlığını kaybetmiş zengin birine sorun.

 

Küresel Savaşın Altın Üzerindeki Etkileri

Ne yazık ki savaş kılıçları yine dünya çapında çalkalanıyor. Ve eğer tarih vasiyet ise, mevcut askeri düşmanlıklar kuşkusuz evrensel paranın bedeli üzerindeki etkisini altın olarak adlandıracaktır.

Silahlı çatışma dönemlerinde, Altın, dayanıklılık, bölünebilirlik, değiştirilemezlik ve genellikle gümüş ile bağlantılı olarak tanımlama kolaylığı nedeniyle tercih edilen bir para biçimiydi. Gümüş, genellikle para birikimi olarak altın ile dolaşan en önemli araçtı. Kimlik belgesi kimliği belirsiz olduğu için tanıma işaretleri kaldırılabilir. Emtia parası, parasal otoriteye ne olursa olsun değerini korur. Güney Vietnam’ın yıkılmasından sonra birçok mülteci, ulusal para birimleri değersizleştikten sonra servetlerini altın olarak Batı’ya taşıdı. II. Dünya Savaşı sırasında birçok Avrupalı ​​yerinden edilmiş insan Nazi egemenliğinden ve zulümden “altınla özgürlüğe doğru yol alarak” kaçtı.

Tarihsel olarak, savaşlar için ödeme, silahlı çatışma yapan tüm ülkeler için merkezi bir sorundur. Bu erken modern Avrupa’da (on beşinci ila on sekizinci yüzyıllar) savaş özellikle paralı askerlere dayandığında özellikle geçerliydi. İspanya kralı, savaş açmak, üç şey gerektirdiğini öğrendi – para, para ve daha fazla para. 15 yılında inci Amerika dan Yüzyıl İspanya ve Portekiz ithal (soydular) gümüş ve altından orduları için, ancak bu değerli metallerin değeri en sonunda aşınmış böyle büyük miktarlarda ödeme.

 

Para arzının aşırı genişlemesi ve gelişmekte olan ekonomilerden gelen ham madde talebinin artması nedeniyle doların değer kaybı, küresel emtia fiyatlarının kalıcı olarak yükselmesine neden oldu. Daha yüksek ham petrol fiyatları, özellikle, ABD ekonomisi üzerinde baskı oluşturmuştur olduğu iddia edilen 2007 yılında başlayan daralmanın ardından kademeli bir toparlanma .

 

Savaş ve Enflasyon

“Dolar” Çökün Veya Savaş’ı Seçin. Elitler savaş için seçecekler.

Altın ve Bir Sonraki Büyük Savaş

Döndürülmüş Döviz Savaşı ve ABD Doları Reddetme

“Çin Yuan’yı Altın Ticaret Notu ile değiştirilebilir olarak görmek şaşırmayın. Ancak önce Yuan dünyada aktif olarak işlem gören birçok ana para birimine çevrilebilir olmalıdır. Geçtiğimiz haftalarda, Yuan para biriminin kısa sürede altın bir sırt alacağı, ancak henüz doğrulanmadığını gösteren çok sayıda rapor geldi. Benim beklentim Çin Yuan’ın Ticaret Notu ile nihai olarak değiştirilebilir olması içindir. Bu onun zımni altın desteğini gösterecektir. Birçok olay ve adım bilinmiyor ve birçok şaşırtıcılık sahneye itilecek, rehberlik yolları yavaş yavaş ortaya çıkıyor. ” – Dr. Jim Willie

Altın “Euro Vs Dolar” Savaşını Kazanacak

Altın parlıyor ve şiddetle karanlığa ve mücadele iklimine parlıyor … para sayacı olarak. Altın neredeyse her zaman yaygın bir şiddet ortamında hakimdir ve yayılır.

Altın karşısında savaş grafikleri:

Büyük Bir Savaş İçin Gerçek Bir Potansiyel … Obama-Putin:

Altın Fiyat Özeti ve Tahmin

Birkaç ay boyunca , dünya çapındaki askeri düşmanlıkların hızlanması , altın topluluğun, bu gezegenin dört köşesindeki yaklaşan, devam eden, genişleyen ve derinleşen silahlı saldırganlık, şiddet ve jeo-politik çatışmalardan fayda sağlayacağını kuvvetle ileri sürüyor.

Ve bu etkinlikte altın fiyatı olacak değil düzenli bir şekilde artar, fakat çılgınca yatırımcılar parlak sarı paniklemiş alımla meşgul olarak parabolik süzülür.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

WebOnline - Reklam Ajansları
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER