Haber Personel  Akademik Personel KPSS YGS YÖKDİL YDS ALES

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı
13 Ekim 2017 - 9:09 'de eklendi ve 440 kez görüntülendi.

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanunu ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddelerine göre profesör ve yardımcı doçent alınacak olup, adayların kamu hizmetine girmede aranan genel şartlara sahip olması gerekir.

Adayların özgeçmiş ve yayın listeleri ile birlikte bilimsel çalışmalarını (makale, tez, kitap vb.) kapsayan dosyalarını profesörler için 6 takım; doçentler ve yardımcı doçentler 4 takım dosyaları ilanın Resmi Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 15 gün içerisinde  aşağıda belirtilen belgeler ile birlikte başvuru adresine teslim etmeleri gerekmektedir.

Profesör kadrolarına daimi statüye göre atama yapılacaktır.

Yardımcı doçent adaylarının, 2547 sayılı Kanunun 23. maddesinin (b) fıkrasının 2. bendinde belirtilen yabancı dil sınavında başarılı  olmaları şarttır.

Başvuru için gerekli belgeler:

  1. Dilekçe
  2. Özgeçmiş ve yayın listesi ile bilimsel çalışma ve yayınlarından profesörler 6 takım; doçent ve yardımcı doçent başvuruları için 4 takım dosya
  3. Lisans, yüksek lisans, doktora belgesi; doçent ve profesörler için doçentlik belgesi (onaylı)
  4. Yabancı dil belgesi
  5. 2 adet fotoğraf
  6. Nüfus cüzdanı fotokopisi
  7. Erkek adayların askerlik durumlarına ilişkin belgenin aslı veya onaylı kopyası
  8. Halen çalışanlar ve daha önce kamu hizmeti bulunanlar için hizmet belgesi

NOT: 1 – Başvuruda istenilen belgelerin aslı görülmesi halinde “aslı gibidir” onayı Kurumumuzca yapılabilecektir.

2 – Adaylar, eser listelerini yazılı olarak teslim etmek ve başvuru dosyalarını bir takım olarak başvuru sırasında sunmak kaydıyla, başvuru dosyalarındaki bilimsel eserlerini (makale, tez, kitap vs.) elektronik ortamda (CD ve DVD) verebilirler.

3 – Doktora ve doçent unvanı yurtdışından alınmış ise denkliğinin Üniversitelerarası Kurul tarafından onaylandığını gösterir belgenin eklenmesi gerekmektedir.

4 – Profesör kadrosuna başvuranlar adayların başlıca araştırma eserini belirtmeleri gerekmektedir.

5- İlanımıza http://www.asbu.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

Başvuru için gerekli iletişim adresi aşağıdadır.

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörlüğü

Hükümet Meydanı

Ulus-ANKARA

Tel: (312) 596 44 51 – 596 44 53

 

Birimi Unvanı Sayı Derece Aranan Nitelikler
DİNİ İLİMLER FAKÜLTESİ
Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü İslam Felsefesi Anabilim Dalı Profesör 1 1 İslam Felsefesi, Türk İslam Düşüncesi, Osmanlı Düşüncesi konularında çalışmaları bulunmak.
Temel İslam Bilimleri Bölümü Kelam ABD Profesör 1 1 İslam kelamında kötülük problemi, insan hürriyeti ve Mutezilenin Kuran Müdafaası üzerine çalışmaları bulunmak.
SİYASAL BİLGİLER FAKÜLTESİ
İşletme Bölümü Yönetim Bilişim Sistemleri ABD Yardımcı Doçent 1 4 Üniversite Bilişim Sistemleri, Eğitim Öğretim Bilgi Sistemleri, Öğrenim Hareketliliği Bilgi Sistemleri ve Yükseköğretimde Eğitim Öğretim Planlama konularında çalışmaları bulunmak.
YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU
Temel İngilizce Bölümü

Temel İngilizce ABD

Yardımcı Doçent 1 5 İngilizcenin yabancı dil olarak öğrenilmesinde söz eylemlerinin edinilmesi, öğrenme stratejileri ve Yabancı dilde dinleme becerisi konularında çalışmaları bulunmak.
Temel İngilizce Bölümü

Temel İngilizce ABD

Yardımcı Doçent 1 5 İngilizce öğretmenlerinin harmanlanmış öğrenme hakkındaki görüşleri, bireysel olarak yönlendirilen mesleki gelişim aktiviteleri, Strateji temelli öğretim, Öğretmen özerkliği konularında çalışmaları bulunmak.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

WebOnline - Reklam Ajansları
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER