Haber Personel  Akademik Personel KPSS YGS YÖKDİL YDS ALES

Dijital Pazarlama Nedir ve Niçin Önemlidir

Dijital Pazarlama Nedir ve Niçin Önemlidir
19 Aralık 2017 - 14:38 'de eklendi ve 416 kez görüntülendi.

Dijital pazarlamacılar, görüntülenen, ne sıklıkta ve ne kadar süreyle satış dönüşümleri, hangi içerik çalışıyor ve çalışmıyor gibi şeyleri izlemektedir. İnternet, belki de dijital pazarlama ile en yakından ilişkili kanal olsa da diğerleri kablosuz kısa mesajlar, mobil anında mesajlaşma, mobil uygulamalar, podcast’ler, elektronik billboardlar, dijital televizyon ve radyo kanalları vb.

Dijital Pazarlama Nedir?
Dijital pazarlama, tüm çevrimiçi pazarlama çabalarınız için şemsiye bir terimdir. İşletmeler, mevcut ve potansiyel müşterileriyle bağlantı kurmak için Google arama, sosyal medya, e-posta ve web siteleri gibi dijital kanallardan yararlanırlar.

Dijital pazarlama, tüm çevrimiçi pazarlama çabalarınız için şemsiye bir terimdir. İşletmeler, mevcut ve potansiyel müşterileriyle bağlantı kurmak için Google arama, sosyal medya, e-posta ve web siteleri gibi dijital kanallardan yararlanırlar.

Gerçek şu ki, insanlar 12 yıl önce olduğu gibi çevrimiçi olarak iki kat daha fazla zaman harcıyor . Biz bunu çok söylemek ederken, İnsanların alışveriş yapmak ve satın gerçekten etmiştir çevrimdışı pazarlama anlam eskisi kadar etkili değildir, değişti.

Pazarlama her zaman kitlenizle doğru yerde ve doğru zamanda bağlantı kurmak için olmuştur. Bugün, bu, zaten vakit geçirdiğiniz yerden onlarla buluşmanız gerektiğini gösteriyor: internette.

Dijital pazarlamaya girin – başka bir deyişle, çevrimiçi var olan herhangi bir pazarlama biçimi.
Dijital pazarlama esaslarına ilişkin ücretsiz rehberimizi indirmek için buraya tıklayın.
HubSpot’ta, gelen pazarlamayı , müşterileri çevrimiçi olarak çekmek, dönüştürmek, kapatmak ve memnun etmek için gerçekten etkili bir yol olarak çok şey konuşuyoruz . Ancak, dijital pazarlama hakkında dünyanın dört bir yanından insanlara hala çok soru geliyor .

Tecrübeli bir pazarlamacı, gelen pazarlama ve dijital pazarlamanın neredeyse aynı şey olduğunu söyleyebilir; ancak, bazı küçük farklılıklar vardır. Ve yaptıktan sonra pazarlamacıların ve iş sahipleri ile konuşmaları içinde ABD, İngiltere, Asya, Avustralya ve Yeni Zelanda’da, ben bu küçük farklar dünyada görülmektedir edilmektedir nasıl hakkında çok şey öğrendim.

Yani ne tam Dijital Pazarlama nedir?
Web sitenizin kendisinden – dijital reklamcılık , e-posta pazarlaması, çevrimiçi broşürler ve ötesi – dijital pazarlama şemsiyesi altındaki çok geniş bir taktik ve varlık yelpazesi var. Ve en iyi dijital pazarlamacılar, her bir varlığın veya taktiklerin kendi kapsamlı hedeflerini nasıl desteklediğini net bir şekilde görüyorlar.

İşte en yaygın varlık ve taktiklerden bazılarının hızlı özeti:

Varlıklar
Senin internet siten
Blog yayınları
E-kitaplar ve teknik sözlükler
İnfografikler
Etkileşimli Araçlar
Sosyal medya kanalları (Facebook, LinkedIn, Twitter, Instagram vb.)
Kazanılan çevrimiçi kapsam (PR, sosyal medya ve incelemeler)
Çevrimiçi broşürler ve ders kitapları
Marka varlıkları (logolar, fontlar, vb.)

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)
Web sitenizi, arama motoru sonuç sayfalarında daha yüksek ‘sıralamak’ için optimize etme işlemi, bu nedenle web sitenizin aldığı organik (veya ücretsiz) trafik miktarını artırır.

İçerik pazarlama
Marka bilinci oluşturma, trafik artışı, potansiyel müşteri oluşturma veya müşteriler yaratmak amacıyla içerik varlıklarının oluşturulması ve tanıtımı.

Genel Pazarlama
Genel pazarlama , çevrimiçi içeriği kullanan müşterileri çekme, dönüştürme, kapatma ve sevdirmeye yönelik ‘tam huni’ yaklaşımı ifade eder .

Sosyal medya pazarlamacılığı
Marka bilincini artırmak, trafik çekmek ve işiniz için potansiyel müşteriler yaratmak için markanızı ve içeriğinizi sosyal medya kanallarında tanıtma uygulaması.

Tıklama Başı Ücret (PPC)
Reklamınızı her tıkladığınızda bir yayıncı ödeyerek web sitenize trafik çekmek için bir yöntem. En yaygın PPC türlerinden biri Google AdWords’dür.

Bağlı pazarlama
Web sitenizdeki bir başkasının ürün veya hizmetlerini tanıtmak için komisyon aldığınız performansa dayalı bir reklam türüdür.

Yerli Reklamcılık
Yerli reklamcılık, öncelikle içerik yönlendirmeli ve diğer ücret almayan içeriklerin yanında bir platformda yer alan reklamları ifade eder. BuzzFeed sponsorluğundaki yayınlar iyi bir örnektir, ancak birçok kişi sosyal medya reklamcılığını ‘yerli’ olarak düşünmektedir – örneğin Facebook reklamcılık ve Instagram reklamcılık.

Pazarlama Otomasyonu
Pazarlama otomasyonu , pazarlama eylemlerini otomatikleştirmek amacıyla var olan yazılım anlamına gelir. Pek çok pazarlama departmanı e-postalar, sosyal medya ve diğer web sitesi işlemleri gibi tekrar eden görevleri otomatikleştirmelidir.

Eposta pazarlama
Şirketler, e-posta pazarlamasını izleyicileriyle iletişim kurmanın bir yolu olarak kullanıyor. E-posta sıklıkla, içeriği, indirimleri ve etkinlikleri tanıtmak için ve ayrıca kişileri iş web sitesine yönlendirmek için kullanılır.

Online PR
Online PR, dijital yayınlar, bloglar ve diğer içerik tabanlı web siteleri ile kazanılan çevrimiçi kapsamı koruma uygulamasıdır. Geleneksel PR’ye çok benzer, ancak çevrimiçi alanda.

Dijital Pazarlama ve Genel Pazarlama Arasındaki Fark Nedir?
Yüzeyde ikisi birbirine benziyor: Her ikisi de öncelikli olarak çevrimiçi oluyor ve her ikisi de insanların tüketmesi için dijital içerik oluşturmaya odaklanıyor. Peki fark nedir?

‘Dijital pazarlama’ terimi itme ve çekme pazarlama taktikleri (veya şimdi ‘gelen’ ve ‘çıkış’ yöntemleri olarak adlandırabileceğimiz) arasında fark oluşturmaz. Her ikisi de halen dijital pazarlama şemsiyesi altına girmektedir.

Dijital giden taktikleri, çevrimiçi alana mümkün olduğunca çok sayıda kişinin karşısına – ister alakalı isterse de hoş karşılandıklarına bakılmaksızın – doğrudan bir pazarlama mesajı vermeyi amaçlıyor. Örneğin, pek çok web sitesi üst tarafında cafcaflı banner reklamlar deneyin itmek mutlaka onu almaya hazır olmayan kişiler üzerine bir ürün veya promosyon.

Öte yandan, dijital gelen taktikleri kullanan pazarlamacılar , hedef müşterileri kendilerine yardımcı olan varlıkları sağlayarak web sitelerine çekmek için çevrimiçi içerikler kullanmaktadır. En sade ama en güçlü gelen dijital pazarlama varlıklarından biri, web sitenizin ideal müşterilerinizin aradığı şartlardan yararlanmak için izin veren bir blog’udur.

Sonuçta, gelen pazarlama, müşterileri çevrimiçi olarak çekmek, dönüştürmek, kapatmak ve memnun etmek için dijital pazarlama varlıklarını kullanan bir metodolojidir. Öte yandan, dijital pazarlama, yalnızca gelen veya giden olarak kabul edilip edilmediğine bakılmaksızın, herhangi bir tür çevrimiçi pazarlama taktiklerini tanımlayan basit bir terimdir.

Dijital Pazarlama, Tüm İşletmeler İçin Çalışıyor mu? B2B ve B2C?
Dijital pazarlama, herhangi bir sektördeki herhangi bir işletme için çalışabilir. Şirketinizin ne sattığına bakılmaksızın, dijital pazarlama, kitlenizin ihtiyaçlarını belirlemek ve değerli çevrimiçi içerik oluşturmaya yönelik olarak hala alıcı kişileri geliştirmeyi içerir. Ancak, tüm işletmelerin aynı şekilde bir dijital pazarlama stratejisi uygulamak zorunda kaldıklarını söylemek değil .

Şirketiniz B2B ise, dijital pazarlama çabalarınızın, çevrimiçi satış oluşturma kuşağının etrafında olması muhtemeldir; nihai hedef, birisi bir satış görevlisiyle konuşmaktır. Bu nedenle, pazarlama stratejinizin rolü, satış görevlileri için en yüksek kaliteyi web siteniz aracılığıyla çekmek ve dönüştürmek ve dijital kanalları desteklemektir.

Web sitenizin ötesinde çabalarınızı, demografik bilgilerinizin çevrimiçi olduğu yerlerde LinkedIn gibi iş odaklı kanallara yoğunlaştırmayı seçeceksiniz.

Şirketiniz B2C ise, ürünlerinizin fiyat noktasına bağlı olarak, dijital pazarlama çabalarınızın amacı, kullanıcıları web sitenize çekmek ve bir satış elemanına hiç ihtiyaç duymadan onları müşteri haline getirmektir.

Bu nedenle, geleneksel anlamda ‘potansiyel müşteriler’ üzerine odaklanma olasılığı düşük ve muhtemelen, birisinin web sitenizde bulunduğu andan satın aldıkları andan itibaren hızlandırılmış bir alıcının yolculuğuna odaklanma olasılığı yüksektir . Bu genellikle içeriğinizdeki ürün özelliklerinin, pazarlama dönüşüm hunisinde bir B2B işletmesinden daha yüksek olduğu anlamına gelir; daha güçlü harekete geçirici mesajlar (BTA’lar) kullanmanız gerekebilir.

B2C şirketleri için, Instagram ve Pinterest gibi kanallar genellikle iş odaklı platformlardan daha değerli olabilir.

Dijital Pazarlamanın Temel Faydaları Nelerdir?
Birçok çevrimdışı pazarlama çabasının aksine, dijital pazarlama, pazarlamacıların doğru sonuçları gerçek zamanlı olarak görmelerini sağlar. Bir gazeteye şimdiye kadar bir reklam koyduysanız, o sayfaya kaç kişinin gerçekten çaktığını tahmin etmenin ve reklamınıza dikkat etmenin ne kadar zor olduğunu bileceksiniz. Bu reklamın herhangi bir satıştan sorumlu olup olmadığını bilmenin kesin bir yolu yoktur.

Bazı örnekler:

Web Sitesi Trafiği
Dijital pazarlama ile, web sitenizin ana sayfasını HubSpot gibi dijital analitik yazılımı kullanarak gerçek zamanlı olarak görüntülediğiniz kişinin tam sayısını görebilirsiniz . Ayrıca, diğer dijital analiz verileri arasında hangi sayfayı ziyaret ettiğini, hangi cihazı kullandıklarını ve nereden geldiklerini görebilirsiniz .

Bu istihbarat, bu kanalların web sitenize yönlendirdiği kullanıcı sayısına bağlı olarak hangi pazarlama kanallarını daha fazla veya daha az zaman harcayacağınıza öncelik vermenize yardımcı olur. Örneğin, trafiğinizin yalnızca% 10’u organik aramadan gelirse, bu yüzdeyi artırmak için muhtemelen SEO’ya zaman ayırmanız gerektiğini biliyorsunuzdur.

Çevrimdışı pazarlamayla, bir satış görevlisi ile etkileşime girmeden veya bir alışveriş yapmak için önce insanların markanızla nasıl etkileşime geçtiğini söylemek çok zordur. Dijital pazarlama sayesinde, insanların davranışlarındaki eğilimleri ve kalıpları alıcının yolculuğunun son safhasına ulaşmadan tanımlayabilirsiniz; yani, pazarlama dönüşüm hunisinin en üstünde web sitenize nasıl çekeceğiniz konusunda daha bilinçli kararlar alabilirsiniz.

İçerik Performansı ve Üretimi
Bir ürün broşürü oluşturduğunuzu ve insanların mektup kutularında yayınladığını düşünün – bu broşür çevrimdışı olmasına rağmen bir içerik türüdür. Sorun, kaç kişinin broşürünü açtığını veya kaç kişinin çantaya attığını bilmiyor olması.

Bunun yerine, web sitenizde o broşürün olduğunu düşünün. Sayfanın kaç kişi tarafından barındırıldığını tam olarak ölçebilir ve formları kullanarak indiren kişilerin iletişim bilgilerini toplayabilirsiniz. İçeriğinizle kaç kişinin ilgisini çektiğinizi ölçmekle kalmaz, aynı zamanda kullanıcılar indirince de nitelikli olası müşteriler oluşturur.

İlişkilendirme Modelleme
Bir etkili dijital pazarlama stratejisi doğru araçları ve teknolojileri ile bir araya geri işletmenizle bir müşterinin ilk dijital temas noktası için tüm satış takip etme imkanı vermektedir. Bu ilişkilendirme modellemesi diyoruz ve insanların ürününüzü nasıl aradığı ve satın aldığı eğilimleri belirlemenize, pazarlama stratejinizin hangi bölümlerinin daha fazla dikkat etmeyeceğine ve satış döngüsünün hangi bölümlerinin rafine edilmesi gerektiğine ilişkin daha bilinçli kararlar vermenize yardımcı oluyor. .

Pazarlama ve satış arasındaki noktaların birbirine bağlanması büyük önem taşıyor – Aberdeen Group’a göre , güçlü satış ve pazarlama uyumuna sahip şirketler, zayıf uyumla şirketlerin gelirinde% 4’lük bir düşüşe karşılık% 20’lik bir büyüme oranı elde ediyor. Dijital teknolojileri kullanarak satın alma döngüsüyle müşterilerinizin yolculuğunu artırabilirseniz, o zaman işletmenizin alt satırında olumlu bir şekilde yansıyacaktır.

Dijital pazarlamanın neden önemlidir

Dijital medya o kadar yaygındır ki, tüketiciler her an ve istediği herhangi bir yere bilgiye ulaşabilmektedir. Artık insanlar, ürünlerinizden veya hizmetleriniz hakkında sizden gelen ve yalnızca bilmelerini istediklerinizden oluşan mesajlar geldi. Dijital medya giderek büyüyen bir eğlence, haber, alışveriş ve sosyal etkileşim kaynağıdır ve tüketiciler artık şirketinizin markanız hakkında söylediklerine değil yalnızca medya, arkadaşlar, akrabalar, akranlar vb. hem de. Ve onlardan onlara inanma ihtimaliniz senden daha fazladır. İnsanlar güvenebilecekleri markaları, bunları bilen şirketleri, kişiselleştirilmiş ve alakalı iletişimleri ve ihtiyaç ve tercihlerine göre özel teklifler istiyor.

Tüm kanallardaki müşteri ilişkilerini yönetin
Dijital pazarlama ve bununla ilişkili kanallar önemlidir – ancak herkesi dışlamamak için değil. Sadece müşterilerinizi tanımak yeterli değildir; Onları herkesten daha iyi tanımanız gerekir; böylece onlarla nerede, ne zaman ve nasıl mesajınızı en çok kabul ettikleri ile iletişim kurabilirsiniz. Bunu yapmak için, Web, sosyal medya, mobil, doğrudan posta, satış noktası vb. Gibi tüm kanallardaki müşteri tercihlerini ve beklentilerini bir araya getiren konsolide bir görüşe ihtiyacınız vardır. Pazarlamacılar, bu bilgiyi, müşterilere ait tutarlı ve koordine edilmiş müşteri deneyimleri yaratmak ve tahmin etmek için kullanabilir. müşterileri satın alma döngüsünde birlikte hareket ettirin. Müşteri davranışları ve tercihleri ​​konusundaki görüşünüz ne kadar derin olursa, onları kârlı etkileşimlere daha fazla yatırırsınız.

Dijital pazarlamacılar karşısında karşılaşılan zorluklar

Dijital kanalların çoğalması. Tüketiciler, farklı protokoller, özellikler ve arayüzler kullanan çok sayıda dijital kanal ve çeşitli cihazlar kullanıyorlar ve bu cihazlarla farklı yollarla ve farklı amaçlarla etkileşime giriyorlar.
Rekabetin yoğunlaşması. Dijital kanallar, geleneksel medyayla karşılaştırıldığında nispeten ucuzdur ve her büyüklükte neredeyse her iş alanına yayılmaktadır. Sonuç olarak, tüketicilerin dikkatini çekmek çok daha zor hale geliyor.
Patlayan veri hacimleri. Tüketiciler dijital kanallarda büyük bir veri izi bırakıyorlar. Tüm bu verileri ele almanın yanı sıra, doğru kararları vermenize yardımcı olabilecek patlayan veri hacimlerinde doğru verileri bulmak son derece zordur.

 

Dijital pazarlama başarısı için üç anahtar

  • Karmaşık müşteri ilişkilerini çeşitli kanallarda (hem dijital hem de geleneksel) yönetin.
  • Dinamik müşteri etkileşimlerine tepki gösterin ve başlatın.
  • Daha iyi kararlar almak için daha büyük veriden değerleri çıkarın.

 

Ne Tür Bir İçerik Oluşturmalıyım?
Yarattığınız içerik türü, alıcının yolculuğundaki farklı aşamalardaki kitlenizin ihtiyaçlarına bağlıdır. Kitlenizin hedeflerinizi ve zorluklarınızı işinizle ilişkili olarak tanımlamak için alıcı kişilikler ( bu ücretsiz şablonları kullanın veya makemypersona.com deneyin ) oluşturarak başlamalısınız . Temel düzeyde, çevrimiçi içerikleriniz bu hedefleri gerçekleştirmelerine yardımcı olmak ve zorluklarını aşmalarını sağlamayı amaçlamalıdır.

Ardından, bu içeriği tüketicilerin yolculuğundaki safhalarına göre ne zaman tüketmek üzere hazır olduklarını düşünmeye ihtiyacınız olacak. Buna içerik eşlemesi diyoruz.

İçerik eşleştirmesiyle hedef, içeriği aşağıdakilere göre hedeflemektir:

Onu tüketen kişinin özellikleri (alıcıların bulunduğu yerlerdir).
H o kişi bir satın alma (yani onların yaşam döngüsü aşaması) yapım etmektir kapatmak Ow.
İçeriğinizin biçimi açısından, denemek gereken çok şey var. Alıcının yolculuğunun her aşamasında kullanmayı önerdiğimiz bazı seçenekler aşağıda belirtilmiştir:

Farkındalık Aşaması
Blog gönderileri. Güçlü bir SEO ve anahtar kelime stratejisi ile eşlendiğinde organik trafiği artırmak için idealdir.
İnfografikler. Çok paylaşılabilir, yani başkaları içeriğinizi paylaştığında sosyal medya aracılığıyla bulunma şansınızı artırabilir. ( Başlamak için bu ücretsiz infographic şablonları inceleyin .)
Kısa videolar. Yine, bunlar çok paylaşılabilir ve YouTube gibi platformlarda barındırarak markanızın yeni izleyiciler tarafından bulunmasına yardımcı olabilir.

Gözden Geçirme Aşaması
Ebooks. Genel kurşun üretimi için idealdir, çünkü bir blog yazısı ya da bilgi grafiğinden daha kapsamlıdır, yani birisinin iletişim bilgilerini onunla paylaşması daha olasıdır.
Araştırma raporları. Yine, bu, kurşun üretimi için mükemmel, yüksek değerli bir içeriktir. Endüstriniz için araştırma raporları ve yeni veriler , medyanın veya endüstri basınının sıkça çektiği gibi farkındalık aşamasında da kullanılabilir.
Web Seminerleri. Web içeriği, daha detaylı, etkileşimli bir video içeriği olduğu için, bir blog yazısı veya kısa videodan daha kapsamlı içeriği sundukları için etkili bir inceleme aşaması içerik biçimi.

Karar Aşaması
Durum çalışmaları. Web sitenizde ayrıntılı vaka incelemelerine sahip olmak, satın alma kararını vermeye hazır olanlar için etkili bir içerik olabilir, çünkü bu kişiler kararınızı olumlu şekilde etkilemenize yardımcı olur.
Görüşler. Vaka incelemeleri işiniz için uygun değilse, web sitenizin kısa tanıtımlarına sahip olmak iyi bir alternatiftir. B2C markaları için referansları biraz daha gevşek düşünün. Bir giyim markası iseniz, bunlar, insanların katkıda bulunabileceği markalı bir hashtag’dan çekilen, diğer kişilerin nasıl bir gömlek veya elbise biçimlendirdiği fotoğraf biçimini alabilir.
Sonuçları Görmek İçin Ne Kadar Duracak?
Dijital pazarlama ile, çoğu zaman YG’yi ölçmek daha kolay olduğundan , çevrimdışı pazarlama ile elde edebileceğinizden çok daha hızlı sonuç alabileceğinizi hissediyor olabilir . Bununla birlikte, sonuçta tamamen dijital pazarlama stratejinizin ölçeğine ve etkililiğine bağlıdır .

Kitlenizin ihtiyaçlarını belirlemek için kapsamlı alıcı kişilik geliştirmeye zaman harcarsanız ve onları çekmek ve dönüştürmek için kaliteli çevrimiçi içerik oluşturmaya odaklandıysanız, ilk altı ay içinde güçlü sonuçlar almanız muhtemeldir.

Eğer ödenen reklam dijital stratejisinin bir parçası, daha sonra sonuçlar daha da çabuk gel – ama ( ‘ücretsiz’ ya) organik uzun vadeli, sürdürülebilir başarı için içerik, SEO ve sosyal medyayı kullanarak ulaşmak bina odaklanmak tavsiye edilir.

Dijital Pazarlama için Bütçem Gerekiyor mu?
Her şeyde olduğu gibi, gerçekten dijital pazarlamanın hangi unsurlarına stratejinize eklemeye çalıştığınıza bağlı.

SEO, sosyal medya ve içerik oluşturma gibi gelen teknikler üzerinde yoğunlaşıyorsanız, zaten bir web siteniz olduğunu varsayıyorum, o zaman iyi haber, çok fazla bütçeye ihtiyaç duymamanızdır. Gelen pazarlamayla ana odağı, kitlenizin tüketmek istediği yüksek kaliteli içerik oluşturmaya odaklanır; bu, işi dışkaynağa almayı planlamadığınız sürece, ihtiyacınız olacak tek yatırım zamanıdır.

Çevrimiçi reklamcılık ve e-posta listelerini satın alma gibi giden tekniklerle , şüphesiz bazı masraflar vardır. Ücreti neye mal eder, reklamın bir sonucu olarak ne tür bir görünürlük elde etmek istediğinize bağlıdır.

Örneğin, Google AdWords’ü kullanarak PPC uygulamak için, sektörünüzdeki diğer şirketlere karşı, işletmenizle ilişkili anahtar kelimeler için Google’ın arama sonuçlarının en üstünde görünmesini istersiniz. Anahtar kelimenin rekabet edebilirliğine bağlı olarak, makul derecede uygun fiyatlı veya aşırı pahalı olabilir; bu nedenle, organik erişiminizi artırmaya odaklanmak iyi bir fikirdir.

Mobil Pazarlama Denklem’e Nereden Geliyor?
Dijital pazarlamanın bir diğer önemli bileşeni mobil pazarlamadır. Aslında, bir bütün olarak mobil kullanım, dijital medyayı harcamak için harcanan zamanın% 60’ını oluştururken, masaüstü tabanlı dijital medya tüketimi kalan% 40’ı oluşturmaktadır. Bu, mobil cihazlar için sayısal reklamlarınızı, web sayfalarınızı, sosyal medya görüntülerinizi ve diğer dijital varlıklarınızı optimize etmek için zorunlu olduğu anlamına gelir. Şirketinizde kullanıcıların markanızla etkileşime girmesine veya ürünlerinizde alışveriş yapmasına olanak sağlayan bir mobil uygulama varsa, uygulamanız da dijital pazarlama şemsiyesi altına giriyor.

Şirketinize çevrimiçi olarak mobil cihazlar aracılığıyla ilgi duyanlar, masaüstündeki gibi olumlu bir deneyim yaşamak zorundalar. Bu , mobil cihazlarda gezinmeyi kullanıcı dostu yapmak için mobil cihazlara uyumlu veya duyarlı bir web sitesi tasarımının uygulanması anlamına geliyor . Ayrıca, içeriğinizi hareket halindeyken indiren kişiler için sorunsuz bir deneyim oluşturmak için öncü oluşturma formlarınızın uzunluğunu azaltmak anlamına gelebilir. Sosyal medya görüntülerinizde olduğu gibi, taşınabilir cihazlarda resim boyutları daha küçük olduğu için her zaman bir mobil kullanıcıyı aklınızda bulundurmanız önemlidir, yani metin kesilebilir.

Dijital pazarlama varlıklarınızı mobil kullanıcılar için en iyileştirmenin birçok yolu vardır ve herhangi bir dijital pazarlama stratejisi uyguladığınızda , deneyimin mobil cihazlarda nasıl tercüme edildiğini düşünmek çok önemlidir. Bunun her zaman aklı başında olmasını sağlayarak, kitleniz için çalışan ve dolayısıyla umduğunuz sonuçları elde etmek için dijital deneyimler oluşturursunuz.

Dijital Pazarlamayı Denemeye Hazırım. Şimdi ne olacak?
Zaten dijital pazarlama yapıyorsanız, muhtemelen en azından çevrimiçi kitlenizin bazı bölümlerine ulaşmış olabilirsiniz. Kuşkusuz, stratejinizin biraz iyileştirme yapabileceği bazı alanlarını düşünebilirsiniz.

İşte bu yüzden Neden Dijital Pazarlama oluşturduk ? Markalı Online Pazarlamaya Yönelik Temel Kılavuz – tamamen başlangıçlı veya biraz daha fazla deneyime sahip olmakla birlikte gerçekten etkili bir dijital pazarlama stratejisi kurmanıza yardımcı olmak için adım adım bir rehber. Şunları yapabilirsiniz buraya ücretsiz olarak indirmek .

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

WebOnline - Reklam Ajansları
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER