Haber Personel  Akademik Personel KPSS YGS YÖKDİL YDS ALES

Ege Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Ege Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı
03 Kasım 2017 - 8:19 'de eklendi ve 461 kez görüntülendi.

Ege Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz birimlerine, 2547 sayılı Kanunun ilgili maddeleri ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. Başvuru süresi ilanın Resmi Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 15 gündür. 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesindeki genel ve ilanda belirtilen diğer koşulları taşıyan Profesör ve Doçent adaylarının Rektörlük Personel Daire Başkanlığına şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Başvurular 2547 sayılı Kanunda belirtilen asgari koşullar ile Üniversitemizin Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca onaylanan Ege Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterlerine göre yapılacaktır. Profesör kadrosuna başvuranların 6 nüsha dosya (başlıca araştırma eserinin belirtilmesi), Doçent kadrosuna başvuranların ise 4 nüsha dosya teslim etmeleri gerekmektedir. (Kadroya müracaat eden adaylar yayın dosyaları için Personel Daire Başkanlığından gönderim kutusu temin edebilirler)

Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurul tarafından denkliğinin onaylanmış olması şarttır.

KURULUŞ BÖLÜM ANABİLİMDALI KADRO UNVANI KADRO DERECESİ ADET İLAN AÇIKLAMASI
TIP FAKÜLTESİ DAHİLİ TIP BİLİMLERİ ACİL TIP PROFESÖR 1 1 Acil Tıp doçenti olmak. Temel Eğitici gelişimi sertifikasına sahip olmak. Afet tıbbı konusunda deneyimli ve eğitmen olmak. Yara modelleri konusunda deneysel çalışmalar yapmış olmak.
TIP FAKÜLTESİ DAHİLİ TIP BİLİMLERİ RUH SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI PROFESÖR 1 1 Affektif bozuklukların nörobiyolojisi ve beyin görüntülemesi ile cinsel terapiler üzerine eğitim verme konusunda deneyimli olmak.
TIP FAKÜLTESİ DAHİLİ TIP BİLİMLERİ NÜKLEER TIP PROFESÖR 1 1 Sentinel lenf nodu uygulamalarında en az 5 yıl deneyimli olmak.
TIP FAKÜLTESİ DAHİLİ TIP BİLİMLERİ İÇ HASTALIKLARI PROFESÖR 1 1 Primer İmmun yetmezliklerin laboratuvar tanı ve tedavisinde en az 5 yıl deneyimli immünoloji ve Allerji uzmanı olmak.
TIP FAKÜLTESİ DAHİLİ TIP BİLİMLERİ İÇ HASTALIKLARI PROFESÖR 1 1 ERCP, EUS ve Karaciğer nakli ile ilgili Endoskopik işlemler konusunda en az 5 yıllık deneyime ve bilimsel çalışmalara sahip Gastroenteroloji uzmanı olmak.
TIP FAKÜLTESİ DAHİLİ TIP BİLİMLERİ İÇ HASTALIKLARI PROFESÖR 1 1 Hemofili ve PNH alanlarında Avrupa Akreditasyon Konseyinin (EACCME) sertifikalarına sahip Hematoloji uzmanı olmak.
TIP FAKÜLTESİ DAHİLİ TIP BİLİMLERİ ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI PROFESÖR 1 1 Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları doçenti olmak, Çocuk Acil yandal uzmanı, çocuk acil konusunda yurt dışı deneyimi olmak.
TIP FAKÜLTESİ TEMEL TIP BİLİMLERİ ANATOMİ DOÇENT 1 1 Plastinasyon teknikleri ve klinik anatomi girişim tekniklerinde deneyimli olmak.
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ DEVRELER VE SİSTEMLER PROFESÖR 1 1 Doçentliğini Biyomedikal alanında almış olmak, Biyomedikal işaret ve görüntü işleme ile biyomedikal optik görüntüleme konularında çalışmaları olmak.
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ KONSTRÜKSİYON VE İMALAT PROFESÖR 1 1 Makine Mühendisliği alanında doçent olmak, lazer ile mikroişleme ve triboloji konularında çalışmaları olmak.
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ KONSTRÜKSİYON VE İMALAT PROFESÖR 1 1 Lazerle kaynak ve işletme dayanımı konularında çalışmaları olmak.
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ TEKSTİL MÜHENDİSLİĞİ TEKSTİL TEKNOLOJİSİ PROFESÖR 1 1 Tekstil Bilimleri ve Mühendisliği Bilim alanında Doçent olmak, medikal tekstiller alanında nanolifler ve mikrokapsüller üzerine çalışmaları bulunmak ve dokuma makinaları konusunda deneyimli olmak.
ECZACILIK FAKÜLTESİ TEMEL ECZACILIK ANALİTİK KİMYA PROFESÖR 1 1 Eczacılık Fakültesi mezunu olmak, Kimya alanında Doçent unvanı almış olmak.
ECZACILIK FAKÜLTESİ ECZACILIK MESLEK BİLİMLERİ FARMAKOGNOZİ DOÇENT 1 1 Eczacılık Fakültesi mezunu olmak, Farmakognozi ABD. doktora yapmış olmak. Farmakognozi ve Farmasötik Botanik alanında Doçent unvanı almış olmak.
ECZACILIK FAKÜLTESİ ECZACILIK MESLEK BİLİMLERİ FARMAKOLOJİ DOÇENT 1 4 Eczacılık Fakültesi mezunu olmak, Farmakoloji alanında Doçent unvanı almış olmak.
ECZACILIK FAKÜLTESİ ECZACILIK TEKNOLOJİSİ FARMASÖTİK TEKNOLOJİ DOÇENT 1 1 Eczacılık Fakültesi mezunu olmak, Biyofarmasötik ve Farmakokinetik Bilim Dalında yüksek lisans ve doktora yapmış olmak. Farmasötik Teknoloji Bilim alanında Doçent unvanı almış olmak.
ECZACILIK FAKÜLTESİ ECZACILIK TEKNOLOJİSİ FARMASÖTİK TEKNOLOJİ DOÇENT 1 1 Eczacılık Fakültesi mezunu olmak, Farmasötik Teknoloji Bilim alanında Doçent unvanı almış olmak.
ECZACILIK FAKÜLTESİ TEMEL ECZACILIK BİYOKİMYA DOÇENT 1 1 Eczacılık Fakültesi mezunu olmak, Biyokimya Bilim alanında Doçent unvanı almış olmak.
SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİ ANTRENÖRLÜK EĞİTİMİ HAREKET VE ANTRENMAN BİLİMLERİ DOÇENT 1 1 Spor Bilimleri Bilim alanında Doçent unvanı almış olmak, Antreman Bilimi alanında yeni teknolojiler geliştirmek üzerine çalışmalar yapmış olmak.
EDEBİYAT FAKÜLTESİ SOSYOLOJİ GENEL SOSYOLOJİ VE METODOLOJİ PROFESÖR 1 1 Genel Sosyoloji ve Metodoloji alanında çalışmalar yapmış olmak.
EDEBİYAT FAKÜLTESİ ARKEOLOJİ KLASİK ARKEOLOJİ DOÇENT 1 1 Klasik Arkeoloji ABD. doçentliğini almış olmak ve İonia Arkeolojisi alanında çalışmalar yapmış olmak.
EĞİTİM FAKÜLTESİ MATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ EĞİTİMİ FEN BİLGİSİ EĞİTİMİ PROFESÖR 1 1 Doçentlik unvanını Fen Bilgisi Eğitimi alanında almış olmak, yurt dışı deneyimi olmak ve İnformal ortamlarda sorgulama yaklaşımı ile ilgili Fen Eğitimi alanında çalışmaları bulunmak.
EĞİTİM FAKÜLTESİ EĞİTİM BİLİMLERİ REHBERLİK VE PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK DOÇENT 1 1 Doktora ve doçentlik unvanlarını Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık alanında almış olmak; psikolojik yardım arama ve iyi oluş konularında çalışmaları bulunmak.
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ İKTİSAT İKTİSAT TARİHİ PROFESÖR 1 1 Avrupa ve Osmanlı İktisat Tarihi ile İktisadi Düşünce Tarihi alanlarında uzmanlaşmış olmak.
ZİRAAT FAKÜLTESİ TARIM EKONOMİSİ TARIM POLİTİKASI VE YAYIM PROFESÖR 1 1 Tarım Politikaları konusunda çalışmaları olmak.
ZİRAAT FAKÜLTESİ TARLA BİTKİLERİ TARLA BİTKİLERİ DOÇENT 1 1 Çok yıllık baklagil ve buğdaygil yem bitkileri üzerine doktora yapmış olmak, Çayır Mera ve Yem Bitkileri alanında Doçentlik unvanına sahip olmak.
NÜKLEER BİLİMLER ENSTİTÜSÜ NÜKLEER BİLİMLER PROFESÖR 1 1 Fizik Doçenti unvanına sahip, radon, çevresel radyoaktivite ve erozyon konularında çalışmaları olmak.
EMEL AKIN MESLEK YÜKSEKOKULU TEKSTİL TEKNOLOJİSİ PROGRAMI DOÇENT 1 1 Tekstil Teknolojisi alanında Doçent olmak, Tekstil Ürünlerinin Fiziksel Kalite Kontrolü alanında uzmanlaşmış ve “kumaş özelliklerinin objektif olarak tahminlenmesi” konusunda çalışmış olmak.
EMEL AKIN MESLEK YÜKSEKOKULU TEKSTİL TEKNOLOJİSİ PROGRAMI DOÇENT 1 1 Tekstil Teknolojisi alanında Doçent olmak, İplik ve Dokuma kumaş alanlarında uzmanlaşmış ve “kumaş özelliklerinin geometrik modellenmesi” konusunda çalışmış olmak.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

WebOnline - Reklam Ajansları
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER