Haber Personel  Akademik Personel KPSS YGS YÖKDİL YDS ALES

Giresun Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Giresun Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı
10 Ekim 2017 - 9:22 'de eklendi ve 441 kez görüntülendi.

Giresun Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesi, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ve Giresun Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesi hükümleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. Öğretim üyesi kadrosuna başvuracak adayların 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunun 5772 sayılı Kanunla değiştirilen 23 ve 26 ncı maddelerinde belirlenen asgari koşulları sağlamış olmak şartıyla:

PROFESÖR kadrolarına başvuracak adayların; başvurdukları birim, bölüm ve anabilim dalını belirten dilekçelerine özgeçmiş, 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdanı örneği, lisans/yüksek lisans diploması, doktora ve doçentlik belgesi (1 takım noterden tasdikli), başlıca araştırma eserinin açıkça belirtildiği yayın listesi, yönergeye uygun olarak doldurulmuş puan cetveli, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 6 adet dosyayı (1 adette CD halinde) ekleyerek, Üniversitemiz Personel Dairesi Başkanlığına şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.

YARDIMCI DOÇENT kadrolarına başvuracak adayların; başvurdukları birim, bölüm ve anabilim dalını belirten dilekçelerine; özgeçmiş, 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdanı örneği, lisans/yüksek lisans diploması ve doktora belgesi (1 takım noterden tasdikli), varsa yabancı dil sınav sonuç belgesi, yayın listesi, yönergeye uygun olarak doldurulmuş puan cetveli, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 adet dosyayı (1 adette CD halinde) ekleyerek ilgili birime şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Yardımcı Doçent kadrosuna; Doçentler müracaat edemez.

Yardımcı Doçent kadrolarına başvurularda 2547 sayılı Kanunun 23. maddesinin (b) fıkrasının 2. bendine göre Üniversitemizce ayrıca yabancı dil sınavı yapılacaktır. Üniversitemizin yapacağı yabancı dil sınavından en az 60 (altmış) puan almış olmak gerekmektedir.

Başvuruda bulunacak adaylar, başvuru dosyalarını Giresun Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesinin 5. maddesine uygun olarak hazırlayacaklardır.

Başvuruda bulunacak adaylardan, herhangi bir kamu kurumunda çalışanlar (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı ayrıntılı hizmet belgesini müracaat belgesine ekleyerek ibraz edeceklerdir. Yabancı yükseköğretim kurumlarından alınan diplomaların denkliğini gösteren onaylı belgelerin de sunulması gerekmektedir.

Yayın Tarihi               : 10.10.2017

Başvuru Tarihi           : 10.10.2017

Son Başvuru Tarihi    : 24.10.2017

 

BİRİMİ BÖLÜMÜ/ANABİLİM DALI UNVANI DER. AD. İLAN ŞARTLARI
1 Eğitim Fakültesi Sosyal Bilimler ve Türkçe Eğitimi Bölümü Türkçe Öğretmenliği Anabilim Dalı Profesör 1 1 Yeni Türk Edebiyatı Anabilim dalında doçentlik unvanını almış olup, roman ve hikaye edebi türleri üzerine çalışmaları olmak.
2 İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü İktisat Teorisi Anabilim Dalı Profesör 1 1 Makro iktisat alanında doçent olmak, Dış borç, kamu harcamaları ve ekonomik büyüme konularında çalışmaları olmak.
3 Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Yardımcı Doçent 3 1 Sağlık çalışanlarında hepatit A enfeksiyonları ile ilgili çalışması ve viral hepatitle ilgili deneyimleri olmak.
4 Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Farmakoloji Anabilim Dalı Yardımcı Doçent 1 1 Tıp fakültesi mezunu olmak ve toksikoloji alanında doktora yapmış olmak
5 Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri Bölümü Biyokimya Anabilim Dalı Yardımcı Doçent 1 1 Tıp fakültesi mezunu olmak ve tıbbi biyokimya uzmanı olmak.
6 Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Çocuk Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Yardımcı Doçent 5 1 Çocuk ve Ruh Sağlığı Uzmanı olmak
7 Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü İç Hastalıkları Anabilim Dalı (Onkoloji Bilim Dalı) Yardımcı Doçent 5 1 Onkoloji uzmanı olmak
8 Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü İç Hastalıkları Anabilim Dalı (Gastreoenteroloji Bilim Dalı) Yardımcı Doçent 3 1 Gastreoenteroloji uzmanı olmak.
9 Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı Yardımcı Doçent 3 1 Çocuk cerrahisi uzmanı olmak.
10 Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri Bölümü Anatomi Anabilim Dalı Yardımcı Doçent 3 1 Anatomi uzmanı olmak
11 Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Radyoloji Anabilim Dalı Yardımcı Doçent 4 1 Koroner multidedektör BT anjiyografi ve iliyak arter anevrizma rüptürü ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
12 Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü Konstrüksiyon ve İmalat Anabilim Dalı Yardımcı Doçent 4 1 Lisans, yüksek lisans ve doktorasını makine mühendisliği bölümünde yapmış olmak ve yorulma konusunda bilimsel çalışmalar üretmiş olmak.
13 Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Geoteknik Anabilim Dalı Yardımcı Doçent 2 1 Kaya mekaniği ve yeraltı yapıları konusunda çalışmalar ve nitelikli yayınlar yapmış olmak
14 İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Yönetim Bilimleri Anabilim Dalı Yardımcı Doçent 3 1 Kamu yönetiminde stratejik yönetim konusunda çalışmalar yapmış olmak
15 Sivil Havacılık Yüksekokulu Havacılık Yönetimi Bölümü Havacılık Yönetimi Anabilim Dalı Yardımcı Doçent 5 1 Doktorasını havacılık yönetimi alanında yapmış olmak.
16 Bulancak Kadir Karabaş Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık Bölümü Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık Anabilim Dalı Yardımcı Doçent 4 1 Üretim yönetimi ve pazarlama alanında doktora yapmış olup depolama ve satınalma kararları üzerine ve lojistik konusunda çalışmaları olmak
17 Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü Geometri Anabilim Dalı Yardımcı Doçent 4 1 Kinetik enerji holditch teoremi üzerine çalışmaları olmak.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

WebOnline - Reklam Ajansları
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER