Haber Personel  Akademik Personel KPSS YGS YÖKDİL YDS ALES

Haber Okuyarak İngilizce Öğrenmek

Haber Okuyarak İngilizce Öğrenmek
15 Aralık 2017 - 10:07 'de eklendi ve 423 kez görüntülendi.

İşte Size İngilizce öğrenmek için bir ipucu.

İngilizce argo öğrenirken, “gerçek” İngilizce konuşulan dünyada ne olup bittiğini öğrenmeniz gerekir.

Bunu yapmak için, haberler aracılığıyla İngilizce öğrenebilirsiniz.

Neden Haberlerle İngilizce Öğrenin?

Haber programları açık ve doğrudan yazılmakta ve böylece dil öğrenimi için mükemmel olmaktadır. Haber, kendi kişisel İngilizce dersiniz olabilir.

Ayrıca, dil, gerçek yaşam konularını anlamaya yöneliktir. Haberin bir nedenden ötürü haber olduğu söylenir: Haberler tanım gereği güncel ve günceltir. Haber programları, ilgilendiğiniz konulara ve hayatınızı nasıl yaşadığınıza odaklanmaktadır. Aslında kullanabileceğiniz bağlamda (durum) İngilizce öğrenmek mantıklıdır.

Ve İngilizce öğrenmek sadece kelime haznenizi geliştirmekle alakalı değildir . Aynı zamanda, İngilizce konuşanlarla bağlantı kurmakla da ilgili. Kendi dünyasında neler olup bittiğini biliyorsanız, kendi dillerini daha iyi konuşabilirsiniz .

İşte başlamanız için bazı adımlar.

Haberlerle İngilizce Öğrenmek İçin 4 İpucu

ingilizce haber öğrenmek

1. Televizyonu Çevrimiçi İzleyin ve Öğrenme Düzeyinde Gazeteyi Okuyun.

Bir çok İngilizce biliyorsanız The Wall Street Journal’ı okumaya veya CBS News’den videolar izlemeye hazır olabilirsiniz . Yeni başlayanlar iseniz, sorun değilsiniz: Haberi online olarak sizin için çalışan bir seviyede izleyebilir ve okuyabilir, sonra kendi hızınızda daha zor öykülerle karşılaşabilirsiniz.

New York Times , sadece Amerikan İngilizce dil öğrenenler için Öğrenme Ağında haftalık bir sütun var . Hikayeler, anlayabileceğiniz bir şekilde yazılmıştır. Okumadan sonra, noktalama işareti ve sözcük seçimiyle ilgili sınava katılın.

Öğrenme Ağı ücretsizdir, ancak daha gelişmiş bir öğrenciyseniz, The New York Times’a tam erişim için abone olabilirsiniz . As The New York Times dünyanın en iyi bilinen gazetelerin, bu İngilizce okuma çalışmaları için en iyi kaynaklardan biridir.

BBC, İngiliz İngiliz hayranları için Haberler’de Words in the Daily programı sunuyor . Yorumcular (haberleri okuyanlar) önemli kelimeleri listeliyorlar ve o kelimeleri içeren bir hikaye okuyorlar. Kelimeler zor olabilir (zor olabilir). Programla gelen sınavdaki kelimeleri gözden geçirmeniz gerekiyorsa şaşırmayın.

Voice of America, İngilizce öğrenenler için web sitesinde iki düzeyde haber üretir. Şunları yapabilirsiniz İngiliz podcast dinlemek veya video ve metin ile birlikte okuyun. VOA Manş altyazıları (ekranın alt kısmında kelime) içermektedir ve yorumcu normal yayına göre yaklaşık üçte yavaş de, yavaş ve net konuşulduğunda. Bu başta öğrenenlere yetişme şansını verir. Ayrıca, çevrimiçi dinlemek, duraklatma düğmesine basabilir ve altyazıları kendi hızda okuyabileceğinizi gösterir.

ingilizce haber öğrenmek

2. Yüksek Kalite Haberlerini İzleyin ve Okuyun

Gerçekten vasat (çok iyi değil) bir sürü içerik web üzerinde. Kaliteye geçin.

Keskin yazılarıyla haber kaynakları arayın. Cümleler kısa ve açıklayıcı olmalıdır, yani bir özne-fiil-nesne kalıbı kullanmalıdırlar. Hikayedeki yazı, üstteki başlık veya başlık kadar okunması kolay olmalıdır. USA Today’in dil öğrenenleri sunabileceği çok şey var çünkü yazı stili çok doğru.

Personelin farklı kültürlerden geldiği haber sitelerini bulmaya çalışın. Hikayeler, bir soruna birden fazla bakış açısı (perspektif) verme olasılığınızın daha yüksektir. Guardian’ın haber personeli bu tanıma uyuyor. Guardian’ın Öğrenme İngilizcesi bölümü de net, temiz yazma stiline sahiptir. Artı, bir sekmeyi tıklatarak İngilizce dil sözlüğüne geçebilir ve daha çok Amerikalılar , İngilizler ve Avustralyalılar için uyarlanmış haberler değiştirebilirsiniz .

Bazı web siteleri, Internet’in sunduğu en kaliteli haber hikayelerini bir araya getirir. Bunlara toplu (birleştirici) siteler denir; bu, tüm iyi videoları tek bir yere koydukları anlamına gelir. Video haberleri, İngilizce öğrenciler için belirli bir avantaja sahiptir; çünkü hepsini bir kerede görebilir, duyabilir ve hepsini birden okuyabilirsin, ancak buradan çizim yapmak için iyi bir koleksiyona (grup) ihtiyacınız var.

İngilizce videoların yoğun bir koleksiyonuna sahip bir hizmet FluentU’dur . FluentU, en iyi haberler programlarından videolar alır ve anlaşılması kolay tanımlamalar sağlayan interaktif altyazılar sağlar. Tanımlara, kelimenin nasıl kullanıldığını gösteren örnek cümleler dahildir. Bu sözleri kendi kişisel kelime listesine ekleyebilirsiniz. Bu, öğrenirken sözlüklerin sizinle birlikte büyüyebileceği anlamına gelir.

3. Sevdiğiniz Haberleri İzleyin ve Okuyun

Siyasetin konusu senin değil mi? Pek çok haberler var.

Futbolu / futbolu seviyor musun? Bunun için web sitelerinin olduğunu biliyorsun. Gelişmiş bir konuşmacıysanız, ESPN sizin için mükemmel bir site olabilir. ESPN Futbol Kulübü , dünyadaki hemen her ülkede oyunla ilgili hikayeler de dahil olmak üzere, istediğiniz tüm futbol ürün yelpazesini sunmaktadır. Kablo sağlayıcınız size erişim sağlayabilirse, bazı yayın videolarını görebilirsiniz.

Yeni başlayanlar olarak, size anlayabildiğiniz bir şekilde bilgi verecek doğru spor sitesi bulmak istersiniz. Bir sürü spor yorumcusu çok hızlı konuşuyor ve bağırıyor gibi görünüyor. Konuştıkça yorumcuyu görmeden, oyun eylemi ekranda gösteriliyor ve yorumcunun arka planda çığlık attığını (çok yüksek sesle konuştıklarını) duyuyorsunuz. Kimin konuştuğunu görememek hikayeyi takip etmeyi zorlaştırabilir.

Bilgiyi daha küçük parçalara ayıran kaynakları seçin. Orta saha, Dinamo Futbol Sitesi Top 10 listelerindeki tüm haberleri yaratır. İngiliz deyimleri ve mizahı yakalamak için harika bir yer. Real Clear Sports , web üzerinden spor kaynaklarından gelen hikayeleri çeker ve yalnızca listelere ayrılmış bir sayfaya sahiptir. En iyi NCAA turnuva puanlayıcılarını ve spor tarihinin en salak oyunlarını bulabilirsiniz.

Genç okuyucular için tasarlanmış siteler de İngilizce dil öğrenenleri için iyi çalışıyor ve ilginç bulduklarınızla ilgili belirli bilgileri vermeye devam ediyor. Çocuklar için Illustrated for Sports , başlangıç ​​ve orta öğrenicilere sporlarını metin ve video formlarında verebilir. Siteler, National Geographic Kids’deki seyahat meraklıları ve Kids Discover’da bilim hayranları için de mevcuttur .

Nasıl yapılır hikayeleri ayrıntılı bir şekilde bilgi verir. Nasıl yapılır, tam da adından da anlaşılacağı gibi: öğrenmek istediğiniz bir şeyi nasıl yapacağınızı söyleyin. InStyle Magazine , en iyi ruj seçimi ile küçük (küçük) kıyafetler arasında iyi bir uyum sağlamak için her konuda talimatlar sunar. InStyle’in yazıları açıktır ve sözcükleri en çok bildiğiniz kelimelerdir.

Fitness için koşu yapmak isterseniz, Runners World size doğru ayakkabıları seçmekten maratonaya hazırlanmaya kadar her konuda bilgi ve videolar hakkında çok şey sunar. Listelerdeki gibi, nasıl yapılır hikayeleri bilgileri organize bir şekilde bir araya getirir. Bu yapı, desenler bulmanıza yardımcı olur, çünkü bilgiler düzgün bir şekilde uyan parçalar halinde gelir.

İlginizi çeken konularda İngilizce haberleri bulmak sizi motive edecektir. Artı, sadece daha ilginç.

4. Haberleri elinde bir kalemle yüksek sesle okuyun.

Sadece kafanızda bir hikayeyi kelimeleri okumak yerine, sözcükleri yüksek sesle okuyun. Yüksek sesle okuma, sözcüklerin anlamlarını yavaşlatmanıza ve ayırmanıza yardımcı olur. Bir kelimeyi bilmiyorsanız, paragrafın anlamı daha sonra açıklığa kavuşmazsa, vurgulayın veya üzerine not edin ve bir tanım için geri gelin. Okuma haberleri, İngilizce öğrenmek için harika bir yoldur, çünkü makaleler kısa olmaya eğilimlidir ve kelime her konunun aynı kalma eğilimindedir.

Rio filmi hakkında Çocuk için Zaman yazısı “Amazon Macera” nı okuduğunuzu varsayalım. Okuduğunuzda yabancı deyimler bulacaksınız. Yazar, hemen bir şeyi “fiske” denir. Kaleminizi yazmaya hazır olan kaleminiz var. Bir sözlük sürüklemek yerine okumaya devam edin. Muhtemelen ‘flick’ kelimesinin film için başka bir sözcük olduğu hızla netleşecektir. Anlam netleşmezse, daha sonra sözcüğü avlamak zorunda değilsiniz. Listeniz hazır.

Bir çevrimiçi videoda bir kelime bilmiyorsanız, duraklatma düğmesine basın ve sözcüğü yazın. Daha sonra tekrar gelin ve tanımını bulun.

Altyazıların videolar için kullanılabilmesi, İngilizce öğrenmesinde fark yaratabilir. Videoyu sesli olarak çalın ve telaffuzunu dikkatle dinleyin. Aynı bölümü geri sarın ve tekrar oynayın, ancak bu sefer sesi kapatın. Altyazıları (ekranın altındaki sözcükleri) yüksek sesle okuyun. Zaten öğrenme seviyenizde ve ilgilendiğiniz konulara göre içerik seçtiniz. Metni videoyla okumak size ilgi duyan şeyler hakkında İngilizce kelime hazinesi sağlamanıza ve telaffuzunuza daha fazla güvenmenize yardımcı olacaktır. Daha önce de belirttiğim gibi, FluentU ve etkileşimli İngilizce altyazısını burada kullanışlı bulabilirsiniz. FluentU’da ayrıca kontrol etmek isteyebileceğiniz video tabanlı bir test var.

En sevdiğiniz spor şarkıcısı veya televizyon sunucusu gibi davranmak çok eğlenceli. Ne de olsa, İngilizce öğrenmek eğlenceli olmalı. Haberleri sizin için etkili bir şekilde kullanın.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

WebOnline - Reklam Ajansları
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER