Haber Personel  Akademik Personel KPSS YGS YÖKDİL YDS ALES

Hayatımızda İngilizce’nin Önemi

Hayatımızda İngilizce’nin Önemi
09 Ocak 2018 - 16:29 'de eklendi ve 396 kez görüntülendi.

İngilizce günlük hayatımızda önemli bir rol oynamaktadır. Modern dünyada İngilizce’nin büyük faydası var. Bu nedenle, İngilizce kullanımı Hintçe ve diğer bölgesel dillerle birlikte sürdürülmelidir.

Farklı devletlerdeki sayısız bölgesel dilin bulunduğu ülkelerde, İngilizce, genellikle bir bağlantı dili olarak hizmet ediyor.

Resmi iletişimlerde İngilizce dili yaygın olarak kullanılmaktadır.  İngilizce’nin kaldırılması büro çalışmalarını olumsuz yönde etkileyecektir. Çoğu ofis görevlisi İngilizce biliyor, ancak çoğu çoğu anadilleri veya bölgesel dilleri dışında diğer dilleri bilmiyor. Böylece, günlük işlerinde İngilizce olarak birbirleriyle iletişim kurarlar. Dolayısıyla, ofis müdürlerinden İngilizceye elveda teklif etmeleri istenirse büyük zorluklarla karşılaşacaklardır.

Eğitimde ve öğrencinin hayatında İngilizce’nin önemi inkar edilemez. İngilizce, okullarda önemli bir eğitim aracı olmaya devam etmektedir. İngilizce olarak yazılmış çok sayıda kitap var. İngilizce bugün kaldırılırsa, Hindistan’daki eğitim sistemini etkileyecektir. Dolayısıyla, bu kitapları çeşitli bölgesel dillere tercüme etmedikçe ve eğitimi etkileyinceye kadar. Ancak bu çalışma gerçekten çok zor ve zaman alıcı.

Yurtdışında eğitim görmek isteyen öğrenciler İngilizceyi de iyi öğreneceklerdir.  Eğer ingilizler üzerindeki emri zayıfsa, o zaman yabancı ortamla uyum içinde zorluk çekebilirler.

Hindistan ile diğer ülkeler arasındaki iletişim İngilizce dilinde yapılır. Hindistan gibi gelişmekte olan bir ülke için, diğer ülkelerle sürekli ilişki kurmak esastır.

İngilizce, devletlerarası iletişim için önemli bir dildir. Modern Hindistan’ın birçok büyük devleti var. Her Eyalet halkı kendi dillerinde konuşur ve çoğunlukla başkalarının bölgesel dilini konuşamaz veya anlayamaz. Bu gibi durumlarda İngilizce, bu insanlar arasındaki bağlantı haline gelir. Yani burada da, modern Hindistan’da İngilizce’nin önemini inkar edemiyoruz.

Sonuç: Bölgesel dillerin İngilizce karşısında şüphesiz bazı mutlak avantajları vardır, ancak buna rağmen hayatımızda İngilizce diline duyulan ihtiyaç ve önem bulunmaktadır.

Hayatımızda İngilizce’nin Önemi

  • Bu küreselleşme çağında ingilizce çalışmak herkes için esastır. Hayatımızda önemli bir yere sahiptir.
  • Pragmatik bakış açısından, büyük bir artış alması gerekir. İngilizce, dünyaya açılan penceredir.
  • İngiliz dalı mirası, Hint ruhuna silinmez bir iz bırakmıştır. Dolayısıyla İngilizce’yi sadece yabancı bir dil olarak ele alamayız.
  • Eğitim ve felsefe, bilim ve teknoloji alanının tamamı İngilizce dilinin uygulanması ile sağlanmıştır.
  • Çok dilli bir durumdayken, İngilizce etkili bir yardımcı dil olarak mükemmel bir hizmet verebilir.
  • İngilizce çalışmaları üzerindeki tuhaf tartışmalar halen devam etmekle birlikte, birincil standarttan doğru dili öğretme hareketi herkes için zemin kazanmaktadır.

 

İngilizce Eğitiminin Önemi

Eğitim, bir öğrencinin öğrenme gününün farklı kategorilerine bile cevap vermeden kendi içindeki bir felsefedir. İngilizce eğitimi, benim için bir tür gölgeli bir konudur. Biri İngilizce derslerinden bahsederken hangi yönlerden söz ediyorlar? Bu dilbilgisi bölümlerine, kelime bölümlerine mi yoksa romanların eleştirilmesine mi işaret ediyor? Dilbilgisi kullanımı sayesinde bir kişi yazdıklarını diğerlerinin algılama biçimini artırabilir. Benim fikrime göre, önemli olan şeylerin yazıldığı şekilde değil, yazılı olanın içeriği. Kelime diğer bir cihazdır. Bir kişinin ifade edebileceklerini yalnızca hissedebileceği söylenir. Dünyadaki diğer dillerde, aynı kelimeye daha fazla vurgu yapan kelimeler var. Örneğin, İngilizce dilinde sevgi kelimesi bir şey ifade eder. Bir anne ya da bir eşe doğru olduğu için tek bir anlamı vardır. Şimdi, bir anne için hissettiğiniz sevgi, eşiniz için hissettiğiniz sevgiyle aynı mı? Hayır, diğer dillerde de bu iki duygu arasında bir fark var. Bir kişi bu şekilde nasıl hissedeceklerini hissettiklerini ifade edemezse? Sözcük dağarcığının, bir kişinin toplumdaki eğitimli bir kişiye dönüşmesi için ekilmesi gereken bir varlık olduğunu düşünüyorum. Ancak İngilizce eğitiminin diğer yönü, diğer ikisi kadar özel değildir. Edebiyat analizi tek başına bir bütün felsefedir. Bir kişinin zihnini, aksi takdirde açık olmamış farklı düşüncelere açmanın bir yolu. Toplulaştırma fikri, farklı fikir ve yorumların sunulması içindir. Bunun, İngilizce eğitiminin önemli bir parçası olduğuna inanıyoruz.

Eğitimin amacı, bir kişinin hayatında daha iyi bilgi almak ve onlara daha sonra hayatta yardımcı olmak olduğuna inanıyorum. Eğitim, herkesin hayati bir parçasıdır. O olmadan bir kişi bir iş bulamadı ve gerçek hayatta başaramadı. Bununla birlikte, öğretmenlerin birinin eğitiminin bireysel öğrenciye ait olduğunu unutmamaları gerektiğine inanıyorum. Bir öğretmen, öğretmenin yanı sıra öğrenciyi destekleyen öğrenciyi de desteklemelidir. Bir öğrenci, belirli bir göreve veya konunun gereksiz olduğunu düşünürse, gözden geçirilmelidir. Öğretmen, hayati bir önemi varsa, görevin neden gerekli olduğunu açıklamak zorunda kalırsa, öğrenci o anda görevi yerine getirme arzusuna sahip olur. Eğitim hayatımın hayati bir parçasıdır. İnanıyorum ki hayatıma devam edebilecek materyallere sahibim, ancak okul gibi öğrenme ortamlarında verilen bilgi tabanı olmadan, bu mümkün olmayacak. Bununla birlikte, belirli faaliyetlerde bulunmak zorunda kalmak yerine öğrenilecekleri şeylerin seçimini yapmak isterim. Bugün gençler okumayı sevmiyorlar. Bu neden? İnanıyorum çünkü bütün hayatları kitaplar ve okul öğrencilerin arzularını ve düşüncelerini umursamayan öğretmenler ve profesörler tarafından boğazlarına basıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

WebOnline - Reklam Ajansları
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER