Haber Personel  Akademik Personel KPSS YGS YÖKDİL YDS ALES

Her Çocuk Neden Kodlamayı Öğrenmeli?

Her Çocuk Neden Kodlamayı Öğrenmeli?
16 Ocak 2018 - 12:59 'de eklendi ve 433 kez görüntülendi.

 

Okullar ve kolejler eğitim programlarına daha fazla önem verirken, bir işte çalışıyorsanız, muhtemelen yeni becerileri öğrenmeye ayıracak zamanınız yoktur. Bu becerileri daha küçük yaşta öğrenmenin bir çok avantajını ileri yaşlarda görebilmekteyiz.

Eğitim sistemimizin oynayacağı rollerden biri, çocukları yetişkinlikte başarılı olmak için gereken becerilere sahip, sorumlu vatandaş olmaya hazırlamaktır. Anaokulundan başlayıp, okuma, yazma, paylaşma ve hatta erken matematik temellerini ortaya koyan çeşitli sınıfların hepsi bir dizi bilgi bloğu olarak tasarlanmıştır. Her ardışık yıl, çocukların eğitiminde yeni bloklar tanıtıyor ve onları hayata hazır hale getiriyor ve böylece hayatlarını kazanabiliyorlar.

Bugünlerde çocukların teknolojiyi sezgisel olarak nasıl kullanacaklarını bildikleri iddia edilebilir. Erken yaşlarda bile ekranlara ve klavyelere dokunmaya başlıyor ve her türlü dijital cihazda gezinmeyi hızla öğreniyorlar. Çocukların nasıl kodlamayı öğrenmeleri gerekliliği önemlidir, değil mi? Bu bir ölçüde doğruysa da, bu teknolojilerin nasıl işlediğini ve daha da büyük işlevsellik için nihai olarak nasıl özelleştirilebileceğini anlamak, çocukların dijital cihazlarla olan deneyimlerini geliştirecek ve yaşamın ilerleyen dönemlerinde onlara göre çok daha önemli hale gelecektir.

Bir tanıtım programlama sınıfını alan herkes, en azından temel programlama mantığını, yapısını ve tasarımını anlamalarına yardımcı olduğunu söyleyecektir. Yazılım mühendisleri olmaya devam etmemiş olanlar bile, bir bilgisayarın kodlama düzeyinde programlanmasının esaslarının, mantıksal düşünce biçimlerini şekillendirmelerinde yardımcı olduğunu, sağduyularını güçlendirdiğini ve çoğu durumda kendilerinin uygulamaya yardımcı olduklarını söylüyorlar. akıllı telefonlarından, tabletlerinden, bilgisayarlarından ve hayatlarını dolduran diğer cihazlardan daha fazla çıkmayı öğrendiler.

Teknolojinin her gün yaptığımız şeylerin çoğunda rol oynadığı dijital çağda yaşıyoruz. Teknolojiyi ofiste, okulda ve evde kullanıyoruz. Dijital cihazlar hepimiz çevremizde. Ancak, çoğu durumda, teknolojinin bizim için neler yapabileceğinin yüzeyini çizmek zorundayız. Teknolojilerin hayatımızda oynadığı temel rolü hemen hemen kabul eder ve çoğunlukla dijital cihazlarımızın her birinin temel işlevselliğini kullanırız.

Bununla birlikte, donanım ve yazılım tasarımcıları cihazlar oluşturduklarında genellikle çoğu insanın kullandığı çok sayıda özellik ve işlev ekliyorlar. Telefon görüşmeleri, mesajlaşma, müzik ve eğlence gibi şeyleri yapmak için cihazlarımızı “kiralayacağımız” için, geniş bir anlamda sorun yok. Ancak teknoloji geliştikçe, özellikle de mobil teknoloji, şu anda bu temel işlevlerden daha fazlasını yapabilecek gerçek kişisel bilgisayarlarımızı elimizde tutuyoruz. TV’lerimiz ve aletleri bile gözümüzün üzerinde olmak için tasarlanmış çok amaçlı cihaz haline geliyor.

Çoğu kişi, cihazlarını çalıştıran yazılım kodunu oluşturmanın temellerini öğrenerek, kullandıkları bir cihazın veya cihazın kodunu denemek ve değiştirmeye asla başlamazsa da, bir kişi cihazlarının nasıl çalıştığını daha iyi anlayacak, ve cihazlarının temel işlevlerinin ötesine geçme eğiliminde olacaktı.

Bir kodlama sınıfı, teknolojinin nasıl tasarlandığının ve yazılımın bir cihazın tüm yeteneklerini tetiklemek için aracı olarak nasıl hizmet ettiğinin daha iyi anlaşılmasına yardımcı olur. Bu tür bilgi, teknolojiyi genel işlerinin bir parçası olarak kullanmaya çağrılan gelecekteki bir çalışma ortamında önemli olabilir.

Hiç şüphe yok ki, fakat teknolojinin nasıl çalıştığını anlamak, bir kişinin en iyi sonucu almasını sağlar.

Ancak okulların teknoloji artık yaşam biçimimizin bir parçası olduğunu anlamanın zamanı geldi. Çocuklarımıza teknolojinin zemin katında nasıl çalıştığını ve potansiyelini en iyi şekilde nasıl kullanabileceğini anlamalarına yardımcı olmak için eğitim müfredatına eklenen bir yapı taşı olması gerekir. En iyi ihtimalle, çocuklar kariyer olarak teknoloji ile ilgilenebilir. En azından, artık hayatımızın bir parçası olan giderek daha fazla sayıda teknoloji ile alakalı cihazı idare edebilecek donanıma sahip olabilir.

PHP, HTML, JavaScript veya tamamen farklı bir kodlama biçimi öğrenmek için çaba gösterilmesi gerekiyor.

Kod öğrenmek, teknik olmayan ve teknik personel arasındaki iletişimin iyileşmesine yardımcı olabilir

“Büyük veri” adı verilen önemin artması ile birlikte, programlama dillerinin daha iyi anlaşılabilmesi, pazarlama gibi departmanların teknik olmayan personelinin, iş zekası çözümlerinden çekilen sıklıkla karmaşık bilgileri daha kolay anlamasına yardımcı olabilir .

Çok fazla veri üretildiğinde, şirketlerin yoğunluğun nerede olduğunu görmesi gerekiyor.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

WebOnline - Reklam Ajansları
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER