Haber Personel  Akademik Personel KPSS YGS YÖKDİL YDS ALES

Hitit Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Hitit Üniversitesi Öğretim  Üyesi Alımı
20 Ekim 2017 - 10:01 'de eklendi ve 461 kez görüntülendi.

Hitit Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemizin aşağıda belirlenen birimlerine 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddelerine göre öğretim üyesi alınacaktır.

Ayrıntılı bilgi www.hitit.edu.tr web adresinde mevcuttur.

Duyurulur.

Tel: 0 364 219 20 90

 

S. No Unvanı Der. Birimi Bölümü ABD/Prog. Açıklama
1 Prof. 1 İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Muhasebe Finansman Muhasebe bilim alanında doçent unvanı almış olmak, muhasebe eğitimi ve muhasebe meslek etiği konularında çalışmalar yapmış olmak.
2 Doçent 2 İlahiyat Fakültesi Felsefe ve Din Bilimleri Din Felsefesi Din Felsefesi alanında doçent unvanı almış olmak ve Kötülük Problemi konusunda çalışmalar yapmış olmak.
3 Yrd. Doç. 4 Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Eski Türk Dili Türk Dili ve Edebiyatı programında doktora yapmış olmak, Kur’an tercümelerindeki söz varlığı ile Harezm Türkçesi ve eserleri üzerine çalışmalar yapmış olmak.
4 Yrd. Doç. 3 Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarımı Tekstil Tasarımı Anasanat Dalı Hazır giyim işletmelerinin üretim, tedarik, lojistik faaliyetleri ve rekabet yapısı üzerine doktora yapmış olmak, Tekstil ve Hazır Giyim İşletmelerinde tasarım ve ergonomi alanlarında çalışmalar yapmış olmak.
5 Yrd. Doç. 3 İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Sağlık Yönetimi Sağlık Kurumları Yönetimi Sağlık Yönetimi Anabilim Dalı’nda doktora yapmış olmak, 1. Basamak Sağlık Hizmetleri ve Aile Hekimliği konularında çalışmaları olmak.
6 Yrd. Doç. 3 İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Siyaset ve Sosyal Bilimler Siyaset ve Sosyal Bilimler Anabilim Dalı’nda doktora yapmış olmak, Egemenlik, Devlet ve Nüfus politikaları konularında çalışmaları bulunmak.
7 Yrd. Doç. 5 Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Antrenörlük Eğitimi Beden Eğitim ve Spor Anabilim Dalında Doktora yapmış olmak.
8 Yrd. Doç. 2 Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Adli Tıp Adli Tıp Uzmanı olmak ve Türkiye’deki intihar vakalarıyla ilgili çalışmalar yapmış olmak.
9 Yrd. Doç. 3 Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Radyoloji Radyoloji alanında uzman olmak ve pediatrik radyoloji konusunda çalışmalar yapmış olmak.
10 Yrd. Doç. 3 Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Radyoloji Radyoloji alanında uzman olmak ve Girişimsel Radyoloji sertifikasına sahip olmak.
11 Yrd. Doç. 3 Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Neonatoloji Yandal Uzmanı olmak.
12 Yrd. Doç. 3 Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı olmak, Çocuklarda dikkat eksikliği/hiperaktivite bozukluğu konusunda çalışmalar yapmış olmak.
13 Yrd. Doç. 3 Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Göz Hastalıkları Göz Hastalıkları uzmanı olmak ve Romatolojik hastalıkların göz bulgularıyla ilgili çalışmalar yapmış olmak.
14 Yrd. Doç. 3 Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Anesteziyoloji veReanimasyon Anesteziyoloji ve Reanimasyon alanında uzman olmak ve Morbid Obezite anestezisi konusunda çalışmalar yapmış olmak.
15 Yrd. Doç. 3 Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri Tıbbi Biyokimya Tıbbi Biyokimya alanında uzman olmak ve miyokard iskemisi belirteçleri ile metabolik sendromkonusunda çalışmalar yapmış olmak.
16 Yrd. Doç. 3 Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri Histoloji ve Embriyoloji Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalında Doktora yapmış olmak ve Beyin hasarı konusunda çalışmalar yapmış olmak.
17 Yrd. Doç. 5 Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Hemşirelik Kadın Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalında doktora yapmış olmak ve menopozal dönemde semptom yönetimi, infertilite, cinsel sağlık ve jinekoloji alanlarında çalışmalar yapmış olmak.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

WebOnline - Reklam Ajansları
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER