Haber Personel  Akademik Personel KPSS YGS YÖKDİL YDS ALES

İdeal Bir İş Ortamı Nasıl Olmalıdır

İdeal Bir İş Ortamı Nasıl Olmalıdır
15 Aralık 2017 - 10:19 'de eklendi ve 422 kez görüntülendi.

İşinden zevk almayan veya ilgilenmeyen biri ile iş yapmaya çalıştınız mı?

İyi İş Etiği, nosyonu nelerden etkilenir?

O zaman kötü deneyimleriniz hakkında sözcüğü başkalarına mı bıraktınız?

Kendi işine sahip olduğunuzda, bunun gibi “kötü iletişim”, alt çizginizi ve itibarınızı etkileyebilir. Çözüm, güçlü bir iş ahlakını geliştirmek ve korumaktır. Güçlü bir iş ahlakı sizi ve çalışanlarınızı zorluklarınız ile yüzleşmeye, elinizden geleni yapmaya  zorlar. İşte kaya gibi sağlam bir iş ortamında olması gerekenler.

  • Profesyonel olmak, iş dünyanızdan nasıl giydiğinize ve kendinizi diğerlerine nasıl hissettiğinize kadar her şeyi içerir. Profesyonellik genel olarak o kadar geniş bir kategoridir ki, temel olarak güçlü bir iş etiğinin diğer unsurlarını da kapsar.
  • Baskı altındaki zarafeti gösteriyorsunuz: Son tarih ne kadar sıkı olursa olsun ya da sıcak olursa olsun, her zaman dengeli ve diplomatik kalırsınız. İster bir müşteriye hizmet ediyorsanız, bir müşteri ile toplantı yaparsanız veya meslektaşlarınızla işbirliği yaparsanız yapın, özellikle de çaba sarf eden koşullar altında, herkesin görüşlerine saygı göstermek için elinizden geleni yaparsınız. Bu, insanların bireysel değerlerini ve mesleki katkılarını değerlendireceğinizi gösterir.
  • Sözlerini tutmak için güvenebilirsin. Her zaman zamanındasınızdır ve toplantılara hazırlanıyor ve çalışmalarınızı zamanlamayla ve bütçeyle iletiyorsunuz. Güvenilirlik konusundaki itibarınız sizden önce gelir; çünkü zaman içinde, müşterilerin, müşterilerin ve iş arkadaşlarınızın size söylediğiniz her şeyi yapmanız için size güvenebileceğini ispatladınız. Belirsiz bir dünyada, müşterileriniz, meslektaşlarınız ve müşterileriniz, somutlaştırdığınız kararlılığı takdir edecektir.
  • İş bitene kadar durmazsın ve doğru yapılır. “Yeterince iyi” sizin ve ekibin için yeterince iyi değil. Yaptığınız her şeyde “seçkin” olmayı hedefliyorsunuz. Ayrıntıları ve mükemmele olan bağlılığı göz önüne alarak, işleri düzgün hale getirmek için fazladan saatler koydunuz. Tutkunuz, ne kadar çalıştığınızın ve elde ettiğiniz sonuçların bir göstergesidir.
  • Engellerin sizi durdurmasına izin vermezsiniz ve zirveye ulaşana kadar yükselen ve yükselen bir dağcı gibi zorlukları hevesle kucaklıyoruz. Bir girişimci olarak işinizin, müşterilerinizin sorunlarını çözmek olduğunu ve sürekli olarak daha iyi ve daha yenilikçi cevaplar aramaya karar verdiğinizi bilirsiniz. Amacınız ve direnişiniz varsa, ne kadar ilerlemeniz olursa olsun ilerleyin.
  • Her durumdaki davranışlarınızdan ve sonuçlarınızdan kişisel sorumluluğu alırsınız ve işler planlandığı gibi gitmediğinde mazeret kullanmaktan kaçınırsınız. Hatalarınızı itiraf edersiniz ve öğrenme deneyimleri olarak kullanın, böylece aynı şeyleri tekrar yapmazsınız. Ayrıca, çalışanlarınızın aynı yüksek standartları karşılamasını ve başkalarını suçlamak yerine sorumluluk kabul edenlere destek olmalarını bekliyorsunuz.
  • Herkesin katkılarını kabul etmektesiniz ve başarılar için özgürce kredi paylaşıyorsunuz. Çalışan meslektaşlarınıza sadık müşterilerinize minnettarlık ve şükran gösterin. Kelimeleri, eylemleri ve örnek vasıtasıyla insanlara öğretirken bile, bütünlük içinde bütünselsiniz ve başkalarından öğrenmeye açıktır. Ve işinizi her zaman ciddiye almaya devam ederken, daima kendinizle ilgili bir espri anlayışı sürdürmeye gayret edersiniz.

 

Bir şirketin hedeflerine ulaşması için güçlü bir iş ahlakı önemlidir. Genel müdürlükten giriş seviyesi işçilere kadar her çalışan, şirketin tepe noktasında çalışmasını sağlamak için iyi bir iş ahlakına sahip olmalıdır. Bir iş ahlakı, bir çalışanın işinde kullandığı ahlaki ilkeler dizisidir. Güçlü bir iş ahlakı oluşturmak için bazı faktörler bir araya gelir.
Bütünlük
Dürüstlük bir çalışanın tüm yönleriyle ilgilidir. Dürüst bir çalışanın müşterileri, iş arkadaşları ve denetçilerle olan ilişkilerine güvenini sağlar. İş arkadaşları, çalışanın dürüst geribildirim verme yeteneğine değer verir. Müşteriler çalışanın tavsiyelerine güvenir. Denetim otoriteleri, çalışanların yüksek ahlaki standartlarına güvenir ve şirketten çalmamak ya da sorun yaratmak istemiyorlardı.

Sorumluluk duygusu
Güçlü bir sorumluluk duygusu, bir çalışanın nasıl çalıştığını ve yaptığı iş miktarını etkiler. Çalışanın mesleki performansından kişisel olarak kendince sorumlu olduğunu hissettiğinde, zamanında ortaya çıkar, en iyi çaba harcayıp yeteneklerini en iyi şekilde tamamlar.

Kalite Üzerine Vurgu
Bazı çalışanlar yalnızca en azından ellerinden gelenin en iyisini yapıyorlar. Güçlü bir iş ahlakına sahip çalışanlar, çalışmalarının kalitesine dikkat etmektedir. Sadece neye ihtiyaç duyduklarını göstermekle kalmayıp büyük bir iş yaratmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Çalışanın kalite taahhüdü şirketin genel kalitesini artırır.

Disiplin
Görevlerinizi her gün bitirmek belirli bir taahhüt gerekir. İyi disiplin sahibi bir çalışan, hedeflerine odaklanmış ve görevlerini tamamlamaya kararlıdır. Bu çalışanlar şirkete yüksek düzeyde bağlılık gösterirler, her zaman rollerini yerine getirirler.

Takım Oyunu Anlayışı
Çoğu çalışan bir şirketin amaçlarını karşılamak için birlikte çalışmak zorundadır. Takım çalışması duygusu yüksek bir çalışan, bir ekibin hedeflerine ulaşmasına ve kaliteli işler yapmasına yardımcı olur. Bu çalışanlar akranlarına saygı duyuyor ve mümkün olduğunca yardım ediyor, işbirlikleri daha pürüzsüz hale getiriliyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

WebOnline - Reklam Ajansları
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER