Haber Personel  Akademik Personel KPSS YGS YÖKDİL YDS ALES

İstanbul Arel Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

İstanbul Arel Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı
18 Ekim 2017 - 8:53 'de eklendi ve 462 kez görüntülendi.

İstanbul Arel Üniversitesi Rektörlüğünden:

2017 – 2018 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI İÇİN ÖĞRETİM ÜYELERİ ALINACAKTIR

Üniversitemiz 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’nda yer alan “Öğretim üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmelik” hükümlerinde aranan koşulları yerine getirmiş olmak kaydı ile aylık ve özlük hakları yönünden 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine tabi olarak, aşağıda belirtilen Fakülte/Yüksekokul bölümlerine öğretim üyesi alınacaktır. İlana konu olan kadrolar tam zamanlıdır.

Profesör kadrolarına başvuracak adaylar; başvuruda bulunacakları müracaat dilekçelerine, YÖK formatındaki özgeçmişlerini, 1 adet fotoğraflarını, nüfus cüzdan suretlerini, onaylı öğrenim belgelerini (lisans, yüksek lisans, doktora, doçentlik belgesi) ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 6 adet dosyayı ekleyerek Rektörlüğümüz Personel Daire Başkanlığı’na başvuracaklardır.

Doçent kadrolarına başvuracak adaylar; başvuruda bulunacakları müracaat dilekçelerine, YÖK formatındaki özgeçmişlerini, 1 adet fotoğraflarını, nüfus cüzdan suretlerini, onaylı öğrenim belgelerini (lisans, yüksek lisans, doktora, doçentlik) ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 adet dosyayı ekleyerek Rektörlüğümüz Personel Daire Başkanlığı’na başvuracaklardır.

Yurtdışından alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.

Son başvuru tarihi ilanın yayın tarihinden itibaren 15 gündür. Müracaatlar elden veya posta yoluyla, Tepekent Yerleşke adresimiz “İstanbul Arel Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı Türkoba Mahallesi Erguvan Sokak No: 26/K TepekentBüyükçekmece/İSTANBUL” yapılacaktır. Süresi içinde yapılmayan ve eksik evrakla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

 

FAKÜLTE/ YÜKSEKOKUL BÖLÜM KADRO UNVANI ARANAN NİTELİKLER
PROFESÖR DOÇENT
Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji 1 “Eğitim Bilimleri” Anabilim Dalında Doktora yapmış ve “Eğitim Bilimleri (Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık)” Bilim Dalında Doçentliğini almış olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (İngilizce) 1 “İşletme Yönetimi ve Organizasyon” Anabilim Dalında Doktora yapmış, “Yönetim ve Strateji” Bilim Dalında Doçentliğini almış ve İngilizce dil şartını sağlamış olmak.
İletişim Fakültesi Radyo, Sinema ve Televizyon 1 1 “Radyo, Televizyon ve Sinema “Anabilim/AnasanatDalında Doktora/ Sanatta Yeterliğini yapmış ve aynı Bilim Dalında Doçentliğini almış olmak.
Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Mimarlık 1 1 “Mimarlık” Anabilim Dalında Doktora yapmış ve aynı Bilim Dalında Doçentliğini almış olmak.
İç Mimarlık 1 “Mimarlık” veya “İç Mimarlık” Anabilim Dallarından birinde Doktora yapmış ve aynı Bilim Dallarının birinde Doçentliğini almış olmak.
Endüstri Ürünleri Tasarımı 1 1 “Endüstri Ürünleri Tasarımı” Anabilim Dalında Doktora yapmış ve aynı Bilim Dalında Doçentliğini almış olmak.
Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Beslenme ve Diyetetik 1 1 “Beslenme ve Diyetetik” Anabilim Dalında Doktora ve aynı Bilim Dalında Doçentliğini almış olmak.
Çocuk Gelişimi 1 1 Fakülte/Yüksekokulların “Çocuk Gelişimi” veya Tıp Fakültelerin “Çocuk Psikiyatrisi” Anabilim Dallarından birinde Doktora ve yine aynı Bilim Dallarının birinde Doçentliğini almış olmak.
Hemşirelik 1 “Dahiliye Hastalıkları Hemşireliği” Anabilim Dalında Doktora yapmış ve aynı Bilim Dalında Doçentliğini almış olmak.
1 “Hemşirelik” Anabilim Dalında Doktorasını yapmış ve “Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları” Bilim Dalında Doçentliğini almış olmak.
Sağlık Yönetimi 1 “Sağlık Yönetimi” Anabilim Dalında Doktora ve aynı Bilim Dalında Doçentliğini almış olmak.
Sosyal Hizmet 1 “Sosyal Hizmet” Anabilim Dalında Doktora yapmış ve aynı Bilim Dalında Doçentliğini almış olmak.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

WebOnline - Reklam Ajansları
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER