Haber Personel  Akademik Personel KPSS YGS YÖKDİL YDS ALES

İstanbul Esenyurt Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

İstanbul Esenyurt Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı
28 Ekim 2017 - 0:49 'de eklendi ve 471 kez görüntülendi.

İstanbul Esenyurt Üniversitesi Rektörlüğünden:

ÖĞRETİM ÜYESİ ALINACAKTIR

Üniversitemizin aşağıda belirtilen fakülte ve bölümlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 23, 25 ve 26. maddeleri ile 28.01.1982 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin yürürlükteki ilgili maddelerine göre öğretim üyesi alınacaktır.

1 – Profesör Kadrosuna Müracaat Edeceklerin: Dilekçeleri ekinde özgeçmişini, noterden tasdikli doçentlik belgesini, yayın listesini, bilimsel çalışma ve yayınları kapsayan 6 takım dosya ile,

2 – Doçentlik Kadrosuna Müracaat Edeceklerin: Dilekçeleri ekinde özgeçmişini, noterden tasdikli doçentlik belgesini, yayın listesini, bilimsel çalışma ve yayınları kapsayan 4 takım dosya ile,

3 – Yardımcı Doçent Kadrosuna Müracaat Edeceklerin: Özgeçmişleri, doktora veya uzmanlık belgesinin noter tasdikli sureti ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 takım dosya ile başvurmaları gerekmektedir.

Yardımcı Doçent adaylarının yabancı dil sınav tarihleri daha sonra belirlenecek ve adayların başvurdukları birim tarafından duyurulacaktır.

Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurul’ca denkliğinin onaylanmış olması şarttır.

Müracaatlar 10 Kasım 2017 tarihine kadar İstanbul Esenyurt Üniversitesi Rektörlüğü’ne şahsen veya posta aracılığı ile yapılabilir. Konu hakkında gerekli bilgilere www.esenyurt.edu.tr web adresinden ulaşılabilir.

Duyurulur.

ÖĞRETİM ÜYESİ İLANI

Fakülte/ Yüksekokul Bölüm/ Program Kadro Unvanı Kadro Sayısı Aranan Nitelikler
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Antrenörlük Eğitimi Profesör 1 Doçentliğini Beden Eğitimi ve Spor Bilimleri Temel Alanında almış olmak. Hareket ve Antrenman Bilimi alanında çalışmalar yapmak.
Doçent 1 Doçentliğini Spor Bilimleri Temel Alanında almış olmak.
Spor Yöneticiliği Profesör 1 Doçentliğini Beden Eğitimi ve Spor Bilimleri Alanında almış olmak. Spor Yönetimi ve Organizasyon alanında çalışmalar yapmak
Doçent 1 Doçentliğini Spor Bilimleri Temel Alanında almış olmak.
Antrenörlük Eğitimi Bölümü Doçent 1 Doçentliğini Sağlık Bilimleri Temel Alanında almış olmak. Ortopedi ve Travmatoloji alanında çalışmalar yapmış olmak.
Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Prof. Dr./ Doç. Dr./ Yardımcı Doçent 2 Doçentliğini Okul Öncesi Öğretmenliği ya da Çocuk Gelişimi alanında almış olmak./ Doktorasını Okul Öncesi Öğretmenliği ya da Çocuk Gelişimi alanında almış olmak./ Okul Öncesi Öğretmenliği ya da Çocuk Gelişimi alanında doktora yapmış olmak veya Çocuk Hastalıkları alanında tıpta uzmanlığını almış olmak.
Sosyal Hizmet Prof. Dr./ Doç. Dr./ Yardımcı Doçent 2 Doçentliğini Sosyal Hizmet alanında almış olmak./Doktorasını ilgili alanda yapmış olmak./ Sosyal Hizmet, Psikoloji, Sosyoloji veya Sosyal Antropoloji alanlarının birinden doktora yapmış olmak.
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Prof. Dr./ Doç. Dr./ Yardımcı Doçent 1 Doçentliğini Fizyoterapi ve Rehabilitasyon veya Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon alanlarında almış olmak./Doktorasını ilgili alanda almış olmak/ Fizyoterapi ve Rehabilitasyon veya Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon alanlarının birinden doktora yapmış olmak.
Beslenme ve Diyetetik Yardımcı Doçent 1 Beslenme ve Diyetetik alanında doktorasını yapmış olmak.
Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Yardımcı Doçent 1 Doktorasını İnşaat Mühendisliği alanından almış olmak
Elektrik Elektronik Mühendisliği Profesör 1 Doçentliğini Fizik alanından almış olmak
Elektrik Elektronik Mühendisliği Profesör/Doçent/ Yardımcı Doçent 1 Elektrik Elektronik Mühendisliği
Elektrik Elektronik Mühendisliği Yardımcı Doçent 1 Doktorasını Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği alanından almış olmak
Bilgisayar Mühendisliği Profesör/Doçent/ Yardımcı Doçent 3 Bilgisayar Mühendisliği-Yazılım Mühendisliği
Mimarlık Profesör/Doçent/ Yardımcı Doçent 2 Mimarlık
Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Uluslararası Lojistik Profesör

Doçent

Yardımcı Doçent

1 Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık/Ekonomi/Uluslararası Ticaret alanında uzmanlaşmış olmak
Uluslararası Lojistik Yardımcı Doçent 1 İktisat Teorisi alanında doktora yapmış olmak.
Uluslararası Ticaret Profesör 1 İktisat Politikası alanında Doçent olup İlgili alanda uzmanlaşmış olmak.
Uluslararası Ticaret Profesör 1 Çalışma Ekonomisi alanında Doçent olup ilgili alanda uzmanlaşmış olmak.
Uluslararası Ticaret Yardımcı Doçent 1 Ekonomi ya da Maliye alanında doktora yapmış olmak.
Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi Sosyoloji Yardımcı Doçent 1 Sosyoloji veya Felsefe anabilim dallarından birinde doktora yapmış olmak
Psikoloji Yardımcı Doçent 1 Psikoloji veya Klinik Psikoloji anabilim dallarından birinde doktora yapmış olmak.

9394/1-1

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

WebOnline - Reklam Ajansları
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER