Haber Personel  Akademik Personel KPSS YGS YÖKDİL YDS ALES

İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı
27 Ekim 2017 - 9:10 'de eklendi ve 410 kez görüntülendi.

İstanbul Ticaret Üniversitesinden:

ÖĞRETİM ÜYESİ ALINACAKTIR

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerinde açık bulunan kadrolarına 2547 sayılı Kanunun ilgili maddeleri uyarınca devamlı statüye göre öğretim elemanları alınacaktır.

1 – İlânda belirtilen Profesör ve Doçent kadroları için başvurular Resmi Gazete ilan tarihinden itibaren Rektörlüğe, Yardımcı Doçent kadroları için başvurular ise gazete ilan tarihinden itibaren ilgili Fakülte Dekanlığına, on beş gün içerisinde yapılacaktır. Postada meydana gelecek gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

2 – Başvuran adayların 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ilgili maddeleri ve Yükseköğretim Kurulu Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddelerinde belirtilen şartları ve Üniversitemiz Senatosu’nun kabul ettiği Öğretim Elemanı Kadrolarına Başvurma, Atama ve Yükseltme İlkeleri Yönergesi’nin ilgili maddelerinde belirtilen şartları (http://www.ticaret.edu.tr/) taşımaları, Profesör adaylarının dilekçesine özgeçmişi ile bilimsel çalışma ve yayınlarını içeren 6 nüsha dosyayı ekleyerek, Doçent adaylarının dilekçelerine özgeçmişlerini, bilimsel yayınlarını ve diploma (Doktora, Lisansüstü, Lisans) örneklerini 6 nüsha dosyayı ekleyerek Rektörlüğe, Yardımcı Doçent adaylarının dilekçelerine özgeçmişlerini, bilimsel yayınlarını ve diploma (Doktora, Lisansüstü, Lisans) örneklerini 4 nüsha dosyayı ekleyerek ilgili Fakülte Dekanlığına (Örnektepe Mahallesi İmrahor Caddesi No: 88/2 Beyoğlu / İstanbul) teslim etmeleri gerekmektedir.

FAKÜLTE BÖLÜM/ANABİLİM DALI KADRO UNVANI ADET
Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü

Doçentlik unvanını Matematik alanında almış olmak. Banach Cebirleri, Dizi Uzaylarının Geometrik Özellikleri, Dinamik Sistemler ve Ergodik Teori konularında uluslararası çalışmalar yapmış olmak.

Prof. Dr. 1
Mekatronik Mühendisliği Bölümü (İngilizce)

Uçak ve Uzay Bilimleri, Malzeme Teknolojileri konusunda çalışmalar yapmış olmak.

Prof. Dr. 1
Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü (İngilizce)

Elektrik mühendisliği alanında doktora yapmış olmak, haberleşme ve işaret işleme alanlarından doçentliğini almış olmak, kablosuz haberleşme fiziksel katman kanal ölçümü, modellemesi, alıcı-verici tasarımı ve istatistiksel işaret işleme alanlarında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.

Doç. Dr. 1
İşletme Fakültesi İşletme Bölümü

Sermaye Piyasaları, şirketlerin finansal araçları kullanımı ve bunların ihraçları konusunda çalışmalar yapmış olmak.

Prof. Dr. 1
İşletme Bölümü

Gayrimenkul Yatırım Ortaklıklarının performans modelleri üzerinde çalışmalar yapmış olmak.

Prof. Dr. 1
İletişim Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü

Doktorasını veya Sanatta Yeterliliğini plastik sanatlar alanında yapmış olmak.

Prof. Dr. 1
Görsel İletişim Tasarımı Bölümü

Doktorasını film, drama alanında yapmış olmak. Türk Sineması, iletişim ve televizyon araştırmaları üzerine çalışmalar yapmış olmak.

Prof. Dr. 1
Medya ve İletişim Sistemleri Bölümü

Doktorasını İletişim Bilimleri alanında yapmış olmak, eleştirel medya çalışmaları küreselleşme ve medya ve siber zorbalık alanında çalışmalar yapmış olmak.

Prof. Dr. 1
Hukuk Fakültesi Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku Anabilim Dalı

Hukuk Fakültesi mezunu olmak, Ceza ve Ceza Usul Hukuku alanında Doktora yapmış olmak, Lisans ve Lisansüstü düzeyinde en az altı yarıyıl ders vermiş olmak.

Doç. Dr. 1
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

WebOnline - Reklam Ajansları
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER