Haber Personel  Akademik Personel KPSS YGS YÖKDİL YDS ALES

Öğrendiğiniz Şeyleri Hatırlamak İçin Ne Yapmalı

Öğrendiğiniz Şeyleri Hatırlamak İçin Ne Yapmalı
15 Aralık 2017 - 9:56 'de eklendi ve 407 kez görüntülendi.

Bir şey öğrenecekseniz, iki tür ön bilgiye ihtiyacınız vardır:

  • Elde edilen konu hakkında, matematik, tarih ve programlama gibi bilgi
  • Öğrenmenin gerçekte nasıl işlediği hakkında bilgi

Kötü haber: Eğitim sistemimiz, bunlardan birini atlıyor, ki bu korkunç bir şey, öğrenme kabiliyetinizin hayatta başarının belirgin bir göstergesi olması, akademisyenlere ulaşmanın, ileride çalışmaya başlamanın sağlanması gibi. Her şey beceri sonrasında ustalık becerisini gerektirir.

Yazar, psikolojik yazar Annie Murphy Paul, “Ebeveynler ve eğitimciler ilk bilgi türünü vermede oldukça başarılılar” diyor. “Somut bilgiler hakkında konuşmaktan rahatız: adlar, tarihler, sayılar, gerçekler. Ancak öğrenme eylemiyle ilgili sunduğumuz rehberlik – öğrenmenin ‘meta-bilişsel’ yönleri – daha fazla çarpıtılmış veya özlüyor ve gösteriyor. “

Zekâ için, yeni eğitim araştırmaları, düşük erişime sahip öğrencilerin insanların iyi öğrenmesini sağlayan bilişsel stratejileri anlamada “önemli eksiklikler” taşıdıklarını gösteriyor. Paul, öğrencilerin kötü performans gösterdikleri nedenlerin bir kısmının, öğrenmenin aslında nasıl işlediği hakkında pek fazla şey bilmediklerini söylüyor.

Bu kültür çapında bir konudur.

Louis’deki Washington Üniversitesi’ndeki psikologlar ve Make It Stick’in Yazarlar : Başarılı Öğrenme Bilimi’nin yazarları olan Henry Roediger ve Mark McDaniel, “nasıl öğrettiğimizi ve çalışmamız büyük oranda teori, sevecenlik ve sezgilerin bir karışımı” diyor.

Öyleyse bu bilgiyi keselim. İşte gerçekten işe yarayan öğrenme stratejileri.

Kendinizi geri çağırmaya zorlayın

Etkili öğrenmenin en eğlenceli kısmı bunun zor olmasıdır. Aslında, “Make It Stick” yazarları, zorlu öğrenirken, kapasitenizin sınırında bir ağırlık kaldırmanın sizi en güçlendirdiği gibi, en iyi öğrenmenizi yaptığınızı iddia ediyorlar.

Bununla birlikte, kolay olmasa da, basit olan bu işi kullanmak için: bir gerçeği hatırlamaya zorlayın. Flashcards, sizi yanıtlamaya zorlayan bu nedenle, büyük bir müttefik.

Akıcılıktan çekilme

Bir şey okuduğunuzda ve kolay hissedildiğinde, yaşadığınız şey akıcılıktır.

Sadece başın derde girer.

Örnek: Örneğin, havaalanındasınız ve Chicago uçuşunuzun sizi hangi kapıda beklediğini hatırlamaya çalışıyorsunuz. Terminal monitörlerine bakarsanız – B44 olur. Kendin için düşünüyorsun, ah, B44, bu çok kolay. Sonra dışarı çıkarsan, boşuna telefonunu kontrol edersin ve nereye gittiğini anında unutursun.

Alternatif: Kapı numarasını okudunuz. Sonra monitörden uzaklaşıp kendinize sorun, kapısı nedir? B44 olduğunu hatırlayabiliyorsan, gidebilirsin.

Yeni şeyi eski şeylere bağlayın

“Make it Stick” yazarları “Yeni öğrenmenizin önceden bilgi ile nasıl ilişkili olduğu konusunda ne kadar çok şey açıklayabiliyorsanız” yazar; “Yeni öğrenme konusundaki tutumunuz o kadar güçlü olacaktır ve oluşturduğunuz bağlantılar daha fazla hatırlamanıza yardımcı olacaktır. daha sonra.”

Mevcut bilgi ağınıza yeni konuları eklediğinizde, ayrıntılı olarak hazırlanıyorsunuz demektir.

Bir katil tekniği, ortaya çıkardığınız gerçek yaşam örneklerini ortaya çıkarmaktır. Eğik kafiye hakkında biraz önce öğrendiysen, sergileyen şiirleri okuyabilirsin. Isı transferini yeni keşfettiyseniz, soğuk bir kış gününde sıcak bir kakao kakao sıcaklığını elinize dağıtırken düşünebilirsiniz.

Yansıtmak, yansıtmak, yansıtmak

Geriye baktığımızda yardımcı olur. Harvard Business School’da yapılan bir araştırmada, çağrı merkezindeki görevlilerin, kontrolün yapıldığı günden sadece 15 dakika sonra yaptıkları işe yansıyarak, kontrol grubuna göre% 22.8 daha yüksek bir performans gösterdikleri görülüyor.

HBS profesörü Francesca Gino, “İnsanlar kendi düşüncelerini yansıtma vasıflarına sahipken, kendi kendine yeterliliğini artırıyorlar” diyor. “Bir şeyler başarabileceklerini kendinden emin hissediyorlar. Sonuç olarak, yaptıklarına ve ne öğrendiklerine daha fazla çaba sarf ediyorlar. “

Yansıtıcı, daha az çalışmaya götüren gibi gözükse de, daha fazlasını başarmak için yol açar.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

WebOnline - Reklam Ajansları
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER