Haber Personel  Akademik Personel KPSS YGS YÖKDİL YDS ALES

Öğrenme Yaşam Tarzı Oluşturma

Öğrenme Yaşam Tarzı Oluşturma
22 Aralık 2017 - 14:51 'de eklendi ve 382 kez görüntülendi.

Evde eğitim, “okuldan” fazla değildir. Basitçe akademisyenlerle ilgili olsaydı, kamu veya özel okullarda olanları kolayca kopyalayabilirdik. Fakat çoğumuz için, ev eğitimi vermemizin nedeni, maddi olmayanları içerir – inançsız, ifade etmek zor felsefeler, başka yerlerde mevcut olanlardan daha iyi bir şey istemek.

Ev eğitimi de “ev” ile ilgilidir. Biz yalnızca öğretmen değiliz, ancak biz kesinlikle öğretmen ve rehberleriz; biz de ebeveynleriz – çocuklarımızı yetiştirme sorumluluğunu üstlenen ebeveynleriz. Çocuklarımızın, yaşamın her alanındaki eğitimi, yaşam biçimimiz etrafında dönmektedir.

Yaşam boyu öğrenme zihniyetini nasıl teşvik edebilirsin? Çocuklarına nişlerini bulmak için ihtiyaç duydukları yönlendirmeyi nasıl sağlayabilirsin?

Güven! “Çünkü Tanrı’nın önceden hazırladığı iyi işler için Mesih İsa’da yaratılan O’nun işçiliğiyiz, onlara girmemiz gerekir” – Efesliler 2:10
Çocuğunuza öğrenecekleri “nasıl” öğrensinler, böylece seçtikleri herhangi bir yol için hazırlanırlar.
Onların sizinle yaşamı sürdürmelerine izin verin. İlgi alanlarınıza göre “Anne” ve “Baba” yı takip etsinler.
Onların çıkarlarını keşfetmek için zaman tanıyın. Bazı cazibe gelecek ve gidilecek, ancak bir yön seçmeye hazır olduklarında umarım onlar almak istedikleri yol hakkında bir fikriniz olacaktır.
Gözlerini açık tut! Çocuğunuzun bir şeyler ile ilgilendiğini gördüğünüzde – besleyin! Tabii ki itmeyin, ancak çocuğunuzu teşvik edecek kitaplar, kitler ve malzemeler sağlayın. Faiz azalırsa, sorun değil. Başka birinin yüzeye çıkacağından emindir.
Zamanlanmış etkinlikleri (spor, müzik, 4-H ve benzeri) doldurmayın. Çocuğunuzun şu anki “tutku” olmadığı sürece, bu etkinliklerden bazılarının yerini almasına rağmen, ona kendi çıkarlarını bulma özgürlüğünü sağlayın.
Daha büyük öğrenciler için, sadece sorun! Sahip olduklarını bilmediğin ilgi alanlarıyla sizi şaşırtabilirler.
Bu, ayrıntılı bir kapsam ve sıralama, bir dizi önerilen müfredat veya bir nasıl yapılır kılavuzu olan başka bir yöntem değildir! Araç kutunuza eklemek için daha fazla ipucu:

Dinlenme

Müfredatı, düzeltilmiş programları değiştirdik, bir tane daha etkinlik ekledik veya destek gruplarını değiştirdik – istediğimiz sonuçların sayısından kaçıldık? Nihayet kendi başarısız planlarımızdan vazgeçmeye ve Üstat’ın elinde bir araç haline gelmeye karar verdiğimizde, başarılı olamayacağımız halde yardım edemiyoruz. Sonuçta, hiç kimse, bireysel bir çocuğun Yaratıcısından daha fazla neye ihtiyacı olduğunu bilmiyor.

Evde eğitim, yalnızca zengin ve yaratıcı bir hayatın başka bir parçası olduğunda en iyi sonuç verir. Evet, planlıyoruz, planlıyoruz, en iyi materyalleri buluyoruz ve geri kalanı buluyoruz. Ancak, odanın nefes almasını, serendipitözlerin avantajını kullanmasını ve tepesine geldiğinde bir ilgi yakalamasını sağlayın.

Yaşam amacı

Pek çok kez müfredatın itilmesi ve programların çekilmesi çocuğu geride bırakıyor. Her çocuk benzersizdir ! Onlara akıl hocalığı yapma, zayıf bölgelerinde onları teşvik etme, güçlü yanlarını geliştirmelerine yardımcı olma ve ömür boyu ilgi alanlarının peşinde onları yönlendirme fırsatımız var.

Büyümek, denemek ve öğrenmek için yer açın. Bu, günlük rutinin bir parçası olduğunda daha kolaydır!

Çocuklarımızı Çırak Olarak Öğretmek

Bazen öyle olmamayı istesek de, çocuklar bizi iyi izleyerek öğrenirler! Her an bir şeyleri geçmek için bir fırsattır. İlgi alanlarımızı bir öğrenme yaşam tarzında takip ettiğimizi görürlerse, muhtemelen davayı takip edecekler.

Resmi eğitimin doğal öğrenme yolunda ilerleyeceğini görmek uzun sürmedi. Bir zamanlar onu zorla ilgilendiren şeylere odaklanan bir çocuğun dikkati, açıkçası, onun için neyin ilgi çekici olduğuna odaklanamayabilir. Ve zamanla, ilginç bulduğu şeyin ne olduğunu göremezdi. Peki ilgiyi nasıl belirleyebiliriz ve ona karşı hassas olabilir ve çocuğumuzun keşiflerini ve araştırmalarını nasıl destekleyebiliriz?
Resim
80’li yılların “temel bilgilerine dayanan” eğitim hareketi, evrensel olarak alakalı olacak bir bilgi birimi kimliğini belirlemeye ve uygulamaya çalıştı. Okullar hala bu fikri belirlemeye ve uygulamaya çalışıyor. Ve bu arada hayat hepimizin çevresinde olur ve çocuklar öğreniyorlar, öğreniyorlar, bu konuda öğreniyorlar. Çocuklarım bunun doğru olduğunu gösterdi – ilgi, heves ve sevinç dolu davranıyorlardı. Öğrenmelerini istediğimiz şeylerin öğrenildiğinden nasıl emin olabiliriz? (Zaman geçtikçe önemli gördüğümüz şeylerin başka şeyler gibi doğal olarak ve kendiliğinden öğrenildiğini görmek için rahatladık.)

Öğrenme yaşam tarzının her bir kişiye ve her ailenin özgün ve özgül olduğunu gördük. Biri bunu düşündüğünde bariz bir nokta. Öğrenme taze ve canlı düşünceyi içermelidir. Kopyalama yapılamaz. “Mutluluk” olarak adlandırdığımız olmanın zorlu hali gibi, sınırlandırılamaz veya kutuya konamaz veya satın alınamaz. Biri orada ne zaman olduğunu bilir ve biri onu ne zaman kaybettiğini bilir. Bu nedenle katı bir şekilde uygulanan harici bir müfredat ömrüne neden olamaz. Yaşam, yaşayan fikirlerden gelir. Hayat almaya ve onu birkaç temel öğeye ayırmaya çalıştığınızda özünü kaybedersiniz. Öyleyse, belirli ailenin özellikleri nelerdi? Biz kimdi Ne yapmaktan hoşlanıyordunuz? Ve her çocuk? Bu çocuk kimdi? Hedeflerimiz nelerdi?

Öğrenen bir yaşam tarzı dinamiktir. Odak noktası günden güne, haftadan haftaya, yıldan yıla değişir. Günün öncelikleri yarınınki olmayacak. Kendi yaşamı ve enerjisi vardır. Dünyamıza esnek ve duyarlı olmaya meydan okuduk.

Bir öğrenme yaşam tarzı, öğrencinin ortamında ortalanır. Aile ve toplum tabanlı. Bir öğrenme yaşam tarzını yaşamaya karar verdiğinizde, çocuğunuzun hayatlarının dünyaya açılmasını ve dünyanın dünyaya açılmasını kolaylaştırırsınız. Çevremiz ve çevremizde neydi? Bugün ne öğrenebiliriz? Gözümüzü açmamız zorundaydık ve gördük. Kendini kısıtlı görmek çok kolaydır; hayatının kısıtlı olduğu. ‘Sadece bizde böyle bir şey vardı, öyleyse öğrendik ….’ Ama şu an elinizde ne var? Sınırlı olduğunu düşünüyorsun, çünkü sınırlı kaynağın var, az para, boşluk yok, eğitim yok, nitelik yok mu? Çok fazla çocuk, çok az çocuk? Öğrenme – her yerde, her yerde gerçekleşir. Sahip olduğumuz şeyleri hiçbir zaman hafife almayacağımızı öğrendik.

Bunlar temel olarak gördüğümüz şeylerdir:

Önce sorular sorun. Başkalarının yaptıklarını takip etmeyin. Sen kimsin ve senin için önemli olan ne? Çocuklarınızla ilgili hedefleriniz neler? Ailenizle? Fazla zaman yok. Bunun sonsuza dek böyle olacağını düşünebiliriz. Ama olmaz. Böyle uzun bir zamanki gibi görünen şey aslında çok kısa. Kısa bir süre içinde çocuklarımız ebeveynlerin kendileri olacaklardır. Bu değerli yılları boşa harcamayın. Bir öğrenme yaşam tarzı yaşamak ve bunu gerçekleştirmek için bir hedef belirleyin.

Bir aile olarak nasıl birlikte en iyi nasıl öğreneceğinizi belirleyin. Yeni bir hedef belirleyin: Öğrenme ailesi olmak. ‘Çocukları eğitmek’ hakkında boş ver. Aksine güçlü bir aile odaklı ve sevecen bir çevre oluşturun. Bu çok önemli. Bilgi akışı ve değişimi, besleyici bir bağlamda gerçekleşmelidir. Bugün varolduğu şekliyle okullarla ilgili sorun, aslında sevgisiz ortamlardır.

Kendi hayal gücünü kullan. Öğrenmek ve aramak ve yapmakla ilgileniyorsanız, o zaman çocuklarınız da olacaktır. Birlikte yapabileceğin şeyleri bulun. Hayatlarınızı paylaşın. Neden bu kadar güçlü tatlı mevsimi verdin?

Öğrenme yaşam tarzı İNANÇ’a yaptırılmalıdır. Tanrı inancı. Kendine inan. Çocuklarınıza inanın.

Korkularımıza ve güvensizliğimize karşı koymalıyız. Evde özgürlüğün özgürce yapılması mümkündür. Çünkü yorulmaması zor bir yalan içine girme. Eğer gerçekten Tanrı, çocuğunuzu evde eğitme arzusunu kalbinize yerleştirmişse, bunu yapmak sizin sorumluluğunuzdadır. Nedenini anladın mı Nasıl olduğunu öğrenirsin. Ve sonra öğrendiklerinizi yapmanız için özgür olmanız gerekir.

Özgürlük korkutucu. Arzumuz güvenlik ve emniyet bulmaktır. Korktuğumuz zaman yapabileceğimiz iki şey var. Daha fazla güvenebiliriz. Veya kendimizi güvende hissettiren kontroller uygulamaya başlayabiliriz.
Yalan söylüyor: Sistemlerim, sınırlar, kurallar ve harici kontrollerim varsa, o zaman şunu bileceğim:
– tam olarak ne yapacağım (davranış)
– Çocuklarımın başkalarıyla ilişkili olarak bulunduğu yerde (karşılaştırma) – ne yapmam gerektiğini ölçmek için ne yapmamız gerekiyor? Yapmamız gerekeninden daha iyi veya daha kötü yapıyoruz (değer ve değer)

Yalan beni kendim için bir şeyler bulmak zorunda kalmamın sorumluluğundan kurtarıyor. İşe yaramıyorsa suçlanacak başka biri var. Fakat fiyat çok yüksek. Bu aynı zamanda bir birey olmayacağım anlamına geliyor. Kendi benzersiz amacımı, kimliğini, çıkarlarını ve kaderini aramayacağım. Ve ebeveyn olarak baskı altında kalacağım; çünkü her zaman yapmam gereken daha fazla şey olacaktır; Çocuklarımı yetiştirmek için toplantı yapmadığım bazı standartlar. Ve çocuklarım, eşsizliklerini keşfedecekleri bir zamanda uymaya ihtiyaç duymanın baskısını yaşayacak.

Sen asla korkuya kapılmadan girersin. Aslında yalnızca bir dış standart var – Tanrı’nın standardı. Denetimlerimi bırakıp çocuklarımıza ve ailemin özgürlüğüne izin verince, benzersiz yaşamlarım için Tanrı’nın benzersiz amacını aramaya mecburuz.

İnternet, herhangi bir kişinin merak, ilgi ve sonuçta öğrenmeye neden olabilecek bilgiye, bilgiye erişmesine izin verir. Bununla birlikte, çalışanların meşgul olması ve işi olabildiğince verimli bir şekilde yerine getirmesi için yaşam tarzı seçeneklerini öğrenmeye ihtiyacı vardır.

Video ve ses insanlara daha akıllıca çalışmalarına yardımcı olur, zira içerik anlama ve anlamada yardımcı olmak için görsel ve işitsel olarak sağlanır. Video ile yapılan bu denetim, çevrimiçi veya çevrimdışı öğrenmeyi, daha fazla zaman veya daha az zaman ile öğrenmenizi ve kendi temponuzda öğrenmenizi sağlar.

1. Savaş kesintileri

Öğrenme Yaşam Tarzı – Meşgul Masası

Öğrenme yaşam tarzını durduran bir sorun kesintilerdir. Kesintiler her zaman iş yerinde ve evde olur. Bir videoyu izlerken kesintiye uğramak daha sinir bozucu olabilir çünkü bıraktığınız yeri bulmak zor olabilir.

Geri atlayın ve ileri video kontrollerini atlayın; bir telefon görüşmesi veya patronla konuşma yapmaya ve daha sonra geriye dönüp, öğrendiklerini gözden geçirme fırsatını ver. Öğrenmek ve yaşam biçiminiz için öğrenme çalışması yapmak için teknolojinizi manipüle etmek için yapılan bir tahmin çalışması yapın. Alternatif olarak, daha önce kapsanan daha önceki bilgileri incelemek, belirtilen materyali sağlamlaştırmaya yardımcı olabilir.

2. Daha az zamanda daha fazla bilgi edinin

Öğrenme Yaşam Biçimi – İş Başında

Nasıl öğreneceğinize karar vermek için hız kontrollerini kullanın. Tipik bir kaydedilmiş sunumda, çok önemli bir konuyla ilgili bir hoparlör duyarsınız, ancak size yardımcı olamaz, oyun oynamaz ve hayal kuramazsınız. Açıkçası öğrenmek için en uygun yol bu değildir.

Öğrenme için tasarlanmış video denetimlerini kullanmak, gündüz hayalindeki sorunun düzeltilmesine yardımcı olabilir. Kurs sunumunu değiştirerek anlama hızınızı kontrol edersiniz. Çalma işlemini hızlandırmak sunuyu öğrenmenizi daha hızlı hale getirir ve önemli bilgilerle meşgul olmanıza yardımcı olur.

3. Hareket halindeyken öğrenmeyi yapın

Öğrenme Yaşam Tarzı – Egzersiz

Tatbikatın tümünü biliyoruz, iş başında olmanız, akşam yemeği hazırlamanız ve çocuklarınızın okuldan sonra üç farklı etkinliğe gitmesi gerekiyor – hepsini yapmak için yeterli zaman yok. Ancak bir akıllı telefon veya bir tabletle, meşgul olduğunuz için öğrenmenin acı çekmesi veya durması gerekmez.

Yoğun bir program nedeniyle öğrenmemekten kaçının. Çevrimdışı video indirme veya video podcast’lerle işe giderken, iş gezinizde veya uzun uçak yolculuğunda dinleyin ve öğrenin. Koşu bandında egzersiz yaparken daha hızlı geçmesi için bir öğrenme videosu izleyin. Veya, bale sınıfında çocuğunuzu beklerken bir önceki dersi gözden geçirin.

4. Öğrenme alışkanlığı kazanma

Öğrenme Yaşam Tarzı – Çoklu cihaz

Tarihteki her öğretmen, bir gece önce bir test yapmak için sıkıştırmamanız gerektiğini söyledi. Peki neden tüm çevrimiçi öğrenme materyalini bir kerede öğreneceksin?

Her gün biraz öğrenme yapmak onu kolaylaştırmaya yardımcı olabilir. Bunun yerine, öğrenme yaşam tarzınızı yaratma görevinizi yerine getirirken yöntemlerinizle esnek olmanız gerekir.

Öğrenmeniz gereken çok şey varsa, 30 dakika boyunca öğrenmeye ve daha sonra başka bir şey yapmaya karar verin. Gerekirse, yerini kaybetmeden farklı bir cihaza geçmek için yeniden başlatılabilir oynatma özelliğini kullanın; böylece öğrenmeniz asla acı çekmez.

Video ve ses, meşgul insanlara ne zaman çalıştıklarını öğreneceklerini, bir yaşam tarzı öğrenmeye yardımcı olmalarını sağlar.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

WebOnline - Reklam Ajansları
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER