Haber Personel  Akademik Personel KPSS YGS YÖKDİL YDS ALES

Okul Öncesi Eğitim Çocuğunuz İçin Neden Önemlidir

Okul Öncesi Eğitim Çocuğunuz İçin Neden Önemlidir
08 Ocak 2018 - 14:07 'de eklendi ve 417 kez görüntülendi.

Okul öncesi Eğitimde Karar Verme

Çocukluğumun erken formasyon yıllarında evde olmak için şanslı olan anne-babalardan biriydim. Evden çalıştım ve ilk oğlum genç olduğunda gidip seyahat ederken onu seyahat ettirirken yola koyabilirdik. Üç yaşına döndükten sonra, onu sadece sabahları buluşan bir anaokuluna yerleştirmeye karar verdik ve haftada üç yarım gün seçtik. Çocuğumuzun kaliteli bir okul öncesi eğitimi almasını istedik. Bu okulda akademik becerilerin öğrenilmesi üzerinde birincil bir vurgu olmamasına rağmen, bütün çocuğun inşasına önem verilmiştir; bir grup ortamında temel sosyal becerileri öğrenme ve şarkılar, hikayeler, açık hava etkinlikleri, sanat, her Cuma aperitifler hazırlama ve farklı müzik türleri dinleme ve müzik aletleri kullanma gibi yapılandırılmış bir sabah geçirme imkânı. Kendi kendine yardım becerileri, sorumlulukları, ve nasıl kendi atıştırmalık ve içki masada düzgün yola olsun. Her biri, kapı tutacağı, satır lideri, çerez yardımı, takvim kızı / oğlan, evde beslenen hayvan besleyici ve yıl boyunca değişecek bazı diğer görevler gibi görevler attılar.

Öğretmen, erken çocukluk eğitimi derecesine sahipti ve her öğrenci ve veli için bekledi ve saygı gösterdi. Biraz işbirliği yaptı ve ayda bir sabah gönüllü olarak çalışmak zorundaydık. Ardından firmamızla yeniden görevlendirilmek zorunda kaldık ve New York’un kuzeydoğusunda kaldık. Oğlumuzun tekrar Anaokulu’na hazırlanırken yarım günlük bir anaokuluna yerleştirilmesine karar verdik ve ikinci oğlumuzu doğurdum. En büyüklerimin okula gittiği zaman bana yeni doğan bebeğimle zaman kazandırdı. İkinci oğlumuz ile aynı işi, part-time bazında okul öncesi eğitim kurumuna yerleştirdiğinde de yaptık. Bu ilk yılların karakterlerini oluşturma konusunda yardımcı olduğuna ve onlara başkalarını öğrenmek ve başarılı bir okul kariyeri için gerekli olan sosyal beceri ve yapıyı benimseme konusunda onlara farklı bir deneyim kazandırdığını düşünüyorum.

Çocuklarım evde yalnız kalacak kadar yaşlandıklarında, erken çocukluk eğitimcisi olarak sınıfta tam zamanlı olarak çalışmaya başladım . Hem kamu hem de özel okul ortamlarında ders vermiştim. Okul öncesi eğitimin çocuklar ve ebeveynler için önemli bir seçim olmasının beş temel nedeni olduğuna inanıyorum.

Okul öncesi Eğitim İçin Beş Önemli Neden
1. Beyin gelişimi, hayatın ilk dört yılı boyunca en yüksek seviyededir . Beyin, çocuğun gerçekleşmesi, işlev görmesi ve iyi öğrenilmesi becerisinin geliştirilmesine yardımcı olmak için önemli sinirsel yollar oluşturmaktadır.Çocuklar hızlı bir şekilde öğrenebilirler ve yeni bilgi öğrenmek isterler ve buna ihtiyaç duyarlar . Pek çok öğretmen duydum ve ebeveynler bu yaşta çocuğun beyninin sünger gibi olduğunu belirttiler.

Beyni bilgiyi alır ve saklar; genellikle yeni girdilerle doyurulduğunu hisseder (çocuğunuzun en az 10 saat uykuya ihtiyacı olan bir diğer önemli neden). Ancak bu tam da beynin işlevlerinden biridir. Çocuğunuz, kaliteli bir okul öncesi eğitim kurumunda etkileşime girerken, uygun bilgi ve materyallerle zengin içerikli, son derece yararlı olabilir.

2. Beyin gelişimiyle el ele gidiyor yapınızdır. Yapı , genç yaşta okul öncesi dönemde hayati önem taşır ve çocuk, renkler, sesler, dokular, sınıf yerleşimi, değişen etkinlikler ve kitaplar ile sevecen, yapılandırılmış bir ortamda gelişir. Çocuk rutini ve beklentileri öğrenir ve bir sonraki etkinliği dört gözle beklemeye başlar.

Onların küçük beyinleri, bu aşinalık kodlarını işlemekte yardımcı olur ve çocuğa güvenlik ve aidiyet hissi verir. Okul öncesi sınıfının yapısına ve rutinine yerleştikten sonra, gelecekteki okul kariyeri için sağlam bir çerçeve oluşturmaya başlar; çok daha yapılandırılmış ve talep edicidir.

3. Sosyal beceriler listede bir sonraki sırada yer alır ve Kindergarten ya da daha sonrasına kadar beklemek yerine , bu yaşta öğrenmek önemlidir . Yaşlı çocukların okulda zorluk çekmesinin sebeplerinden biri, okul öncesi eğitimde sosyal becerileri hiçbir zaman gerçekten öğrendik- siz olmalarıdır. Nasıl dinleneceğini öğrenme, hoş sohbet, cesur konuşma, dönme, çok kültürlü farklılıkları kabul etme, özür dilerim, ne zaman söylerim ve teşekkür ederim, bir grupta konuşma, birbirlerine yardım etme, merhamet ve empati öğrenme gibi sosyal beceriler .

Bir çocuğun sosyal becerilerini geliştirmesi için çok zengin fırsatlar vardır ve şimdiye kadar iletişim kurduğum her Anaokulu öğretmeni daima bunları anaokulunda öğrenmek için en önemli beceriler olarak listeler. Bir çocuğun dünyanın etrafında tek başına dönmediğini erken öğrenmesi ve çocuğun, çok kültürlü bir toplumda birçok farklı türde insanla dolu olduğunu öğrenmesine yardımcı olması önemlidir.

4. Akademik geçmiş yıllardan çok daha fazla vurgulanmaktadır, çünkü bir çocuğun beklediğimizden daha fazla şey öğrenebileceğini ve gerçekleştirebileceğini gösteren daha fazla araştırma bulunmaktadır. Ayrıca, okul öncesi müfredatında şu an daha fazla akademisyen var çünkü okullar bir zamanlar anaokulunda ne öğreneceklerini bilmek için Anaokuluna giren bir çocuğu bekliyorlar.

Bütün çocuklar, üç yaşındayken mektup yazmayı öğrenecekler mi? Hayır. Fakat her türlü yazma aleti ve kağıda sahip bir yazı merkezi olma fırsatı verildiğinde, çocuk düzgün yazı yazmayı öğrenmek için gereken ince motor becerilerini güçlendirmeye başlayacaktır. ÇOCUK Anaokulları, çocuğun okula nasıl gireceğini, sayılarını 1-10 arası (1-20 arası) bildiklerini, soyadlarını ve soyadlarını yazdıklarını, temel sosyal becerilerini sergilediklerini ve yol tariflerini anlamalarını ve uygulayabileceklerini bilmelerini isterler.

Birçok anaokulu, akıllı tahta teknolojisini akademik müfredatta kullanmıştır. Bir öğretmenin bunları nasıl kullanılacağı konusunda eğitilmesi ve kullanımlarını sınıfa entegre etmesi gerekir. Çocukların öğrenme biçimine mükemmel bir ektir ve akıllı kart teknolojisini kullanan bir okulda çalışacak kadar şanslıyım. Çocukları etkileşime sokar, odaklanmalarına ve motor becerilerini ince ayarlamalarına yardımcı olur. Bir sesli akıllı tahta dersinin video örneğini ekledim. Çocuklar bu teknolojiyi kullanarak ilerleme kaydediyorlar.

5. Son ve en az okul öncesi neden önemli olduğu açıktır gereken alan o iş veya çıkarları sürdürmeye vakit bir ebeveyn olarak verir yetişkin dünyasında bir yetişkin olarak hobiler, arkadaşlar. Bir ebeveyn olarak, bunu yapmaktan hoşlanmanız bir şey varsa, büyümek ve öğrenmek ve topluma vermek gerekir. Çocuğun dünyayı öğrenmek, insanlar hakkında, diğerlerini kabullenmek, yeni arkadaşlar edinmek için bu kez ailesi ve evinden ihtiyacı var. Çocuklar güven ve bağımsızlık öğrenirler. Annem her zaman çocuğa her şeyi yaparak orada olamaz.

Çocuk kendi ya da bir grupla bir şeyler yapma fırsatı verildiğinde, çocuğu gelecekte gerekli olan önemli iş özelliklerini öğreniyor. Birçok işletme ve şirket ekip halinde birlikte çalışır ve ekip projesine nasıl katkıda bulunacaklarını ve nasıl katkıda bulunacaklarını bilmek için birbirlerine güvenir. Ve çocuğun, kendi beklentilerini ve hedeflerini belirleyerek kendi hızıyla tek başına nasıl çalışacağını öğrenmesi için fırsatlar vardır. Okul öncesi dönem, başarılı bir okul / meslek kariyerinin başarılı bir hayatın tadını çıkarmayı kolaylaştıracak güçlü bir temel oluşturabilir.

Okul öncesi eğitim, aşağıdakiler de dahil olmak üzere birçok yararı olan bir çocuğa sağlar

  • Dikkat süresi uzundur, sınıfta odaklanmayı kolaylaştırır
  • Okuma ve yazma için temel oluşturan gelişmiş dil becerileri
  • Yapı ve programlı faaliyetlere alışmak
  • Okul öncesi sınıf ortamında öğrenilen önemli sosyal beceriler

Birden fazla araştırma, okul öncesi eğitimin daha sonra okulda daha iyi performansa neden olduğunu göstermiştir. Bu çok yaygın kabul görmüştür ki birçok devlet şimdi ücretsiz anaokuluna düşük gelirli ve risk altındaki çocuklar için fırsatlar sunmaktadır. Hem okulda hem de evde okul öncesi öğrenme, güçlü bir vakıf olan bir çocuğa sahip olmak ve öğrenmeye hazır Anaokuluna girmelerini sağlamak; Aslında, son yıllarda okul öncesinde öğrenmeye vurgu yapılması nedeniyle okula giren çocuklardan belli bir düzeyde bilgi bekleniyor. İyi bir okul öncesi eğitim, çocuğunuzun hazır olduğunu ve sınıf arkadaşlarının geride kalmamasını sağlar.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

WebOnline - Reklam Ajansları
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER