Haber Personel  Akademik Personel KPSS YGS YÖKDİL YDS ALES

Online Programların Akademik Avantajları

Online Programların Akademik Avantajları
15 Aralık 2017 - 9:53 'de eklendi ve 392 kez görüntülendi.

Çevrimiçi bir program almaya karar verme, öğrenciler için ilk aşamada korkutucu olabilir. Online Öğrenme Dersleri, çevrimiçi öğrenciler ve eğitimcilerden bir program bulma ve kaydolmadan sonra olanlar için ödeme yapma gibi konularda ipucu ve tavsiyeler sunar.

Bazı insanlar çevrimiçi eğitimin bir alt-öğrenme deneyimi sağladığı kabul edilmektedir. fakat pek de durum böyle değil.

Aklımda, bir çevrimiçi programın üç eşsiz akademik avantajı var.

1 . Sınıf tartışmaları Geliştirilmiş: tartışma forumu bir online ders sınıf arkadaşlarınızın görüşlerini derinlemesine bir kazanç için benzersiz bir fırsat sunmaktadır. Kişisel bir sınıfta, bazen sohbet etmekten çekinen içe dönük sınıf arkadaşlarının düşüncelerini duymak bazen zor.

  • Tartışma forumları, öğrencilerin okumaları analiz etmesi ve birbirlerinin düşünce süreçlerinde genişlemesi için bir araya geldiğinde, ders içeriğine yoğun bir şekilde odaklanıyor. Bir öğrenci olarak başkalarının puanlarımı yansıtması için zaman ayırdığını bilmek ve fikirlerimin geliştirilmesinde destek sunmak çok memnuniyet vericiydi.
  • Tartışma forumları aracılığıyla öğrenciler akranlardan yapıcı eleştirileri nasıl kabul edileceklerini ve atıflarla şükranlarını etkin bir şekilde ifade ettiklerini veya argümanlarını yedeklediklerini de öğrenebilirler.

2. Sanal iletişim becerilerini geliştirme olanağı: Çevrimiçi etkileşimde bulunulduğunda, öğrencilerin tahmin ettikleri tonlamayı kaybetmeleri kolay olabilir. Yapıcı geribildirim kritik veya kibirli olarak karşımıza çıkabilir. Bilinç tarzında yazılan düşünceler kafa karıştırıcı olabilir.

  • Herhangi bir yanlış iletişimi önlemek için çok organize olmayı ve çevrimiçi akranlarımıza ve profesörümlere gönderdiğim her mesajın bir noktasına kadar öğrendim .
  • Çevrimiçi bir program, yeni video konferans araçları da dahil olmak üzere yeni iletişim teknolojileri ile işlevsel olarak etkili olma fırsatı da sunmaktadır. Bir web seminerinden veya Skype sunumundan etkili bir şekilde mesaj gönderebilmek, girişimciler ve çeşitli sektörlerdeki personeli desteklemek için gerekli hale gelmektedir.
  • Mesajlarınızın tam anlamıyla karşılanmadığını hissettiyseniz, çevrimiçi bir program alarak mümkün olmadığını düşündüğünüz gibi profesyonel iletişim becerilerinizi ilerletebilirsiniz. Ne de olsa, 21. yüzyılda küreselleşme ile iş kaçınılmaz olarak sanal bir bürodan yapılacaktır.

 

3. Artan bilgi birikimi: Bir bakalım, bilgi muhafaza etmeden, eğitiminize devam etmek için bir programa kaydolmanın bütün amacı anlamsız olur.

  • Güçlü bir çevrimiçi program, sosyal ve multimedya etkileşimli gücün tümünden yararlanır. Canlı veya videoya konan konferanslar , web seminerleri ve bilgi grafikleri ve çevrimiçi gruplar aracılığıyla etkileşim kurma yeteneği, kavramları herhangi bir konuda uygulamak için yeni kanallar açar.
  • Multimedya araçları bilimsel olarak, öğrendiğimiz şeyi hatırlamamıza yardımcı olan güçlü duyu ipuçları sağlayarak beyinimizdeki hafızayı iyileştirdiğini kanıtladı. Tecrübelerden bir ders kitabında vurgulanan bir bölümün, animasyonlu resimlerle ve çekici gerçeklerle dolu büyük, renkli bir enformasyon kadar unutulmaz olduğunu biliyorum.
  • Paket servisi teslim etmeniz halinde, çevrimiçi eğitim daha zengin ve daha interaktif bir sınıf sağlar; öğrencilere gelişmiş sanal iletişim becerileri seti geliştirmelerine ve öğrencilerin öğrendiklerinizi hatırlamalarına yardımcı olmak için multimedya gücünden yararlanmalarına olanak tanır.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

WebOnline - Reklam Ajansları
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER