Haber Personel  Akademik Personel KPSS YGS YÖKDİL YDS ALES

Özgeçmiş CV Yazma

Özgeçmiş CV Yazma
22 Aralık 2017 - 15:11 'de eklendi ve 396 kez görüntülendi.

Bugün birçok CV modeli seçimi vardır ve başka bir modelden daha doğru bir form yoktur. Sadece size en uygun olanı seçmeniz gerekiyor.
İyi bir özgeçmiş nettir ve işe alım yapanın, gözünüzün anında neden bu konum için ideal bir adaydınız anlamanıza izin verir. Bu mümkündür (ve önerilir!) Başvurmak istediğiniz her postaya uyarlamak için!
CV’niz, okulunuzun ve mesleki kariyerinizin kilit noktalarını yapısal bir şekilde sunar. Kimin olduğunuz, başvurunuzun nedenleri ve şirkete getireceğiniz şey hakkında daha fazla bilgi verecek kapak mektubunuzla tamamlanacaktır .
CV’nize hangi bilgileri eklemelisiniz? Uzunluğu ne olmalı? Okunması kolay şekilde nasıl yapılandırabilirim? İşte ipuçlarımız.

 

Biçimi
Burada 2 anahtar kelime: tutarlılık ve okunabilirlik.
Aynı paragraflar için aynı yazı tiplerini ve sekmeleri kullanın.
İsteğinize en kısa sürede ihtiyacınız olan anahtar bilgileri bulmak için işe alım görevlisine yardımcı olun: düzen iyileştirin, paragrafları havalandırın ve en önemli unsurları vurgulayın.
Genç mezunlar ve genç profesyoneller için ideal, onu bir sayfada tutmaktır.

Açık Olması
CV’nin yapısı çok önemlidir. Açık başlıklarla anlaşılması kolay olmalıdır.
Özgeçmişinizi en son tecrübelerinizle başlatın ve eski deneyiminizi bitirin. Her adımın başlangıç ​​ve bitiş tarihlerini işaretlemenin iyi bir yolu şudur: “Ekim 2014-Aralık 2016”.

İletişim ve Kişisel Bilgiler
İletişim bilgilerinizi hemen görünür şekilde sunun: isim, telefon numarası, e-posta, lisans ve doğum tarihi. LinkedIn’de aktif misin? Profilinize link ekleyin!

Amaç
Durumunuz ve aradığınız şeyi bir veya iki güçlü cümleyle açıklayın.
Örnek: “İki dilli Fransızca / Almanca ürünü pazarlamacılığım var. Dijital pazarlamada ustalarımın teorik başarılarını uygulamama koymamı sağlayacak bir KOBİ’de ilk deneyim arıyorum. ”

Mesleki Deneyim
Deneyimlerinizin her biri için tarihler, şirketin tam adı, iş unvanı ve coğrafi konumu belirten kısa bir paragraf yazın.
Arkanızda birkaç yıllık mesleki tecrübeniz varsa, hepsinden bahsetmek zorunda değilsiniz (özellikle eski / kısa olanlar). Aradığınız pozisyonla en alakalı olanları seçin.
Her paragraf aşağıdaki soruları sentetik bir şekilde cevaplamalıdır:

Görev ve sorumluluklarınız nelerdi? Mümkün olduğunca somut olmaya çalışın. Ayrıca, özellikle aşağıdaki terimlerle ilk deneyim sırasında sorumluluk sahibi olmadığınız görevleri belirtin: destek, izleme, koordinasyon, yardım, destek.
Ne öğrendin (yazılım, yöntemler, araçlar)
Ne gibi sonuçlar aldınız? Başarılarınızı nicelleştirmeye çalışın.
Her deneyimin cesur anahtar şartlarını koyun ve eylem fiillerine odaklanın.

Eğitim
Burada, iş tecrübesi için geçerli olan kural geçerlidir: aradığınız işle en alakalı olanı belirtin.
Olgunluk / Bakalorya dışında başka bir yere gitmeyin! Yine de, ilkokul / ortaokul eğitiminizi yurtdışında tamamladıysanız, söz etmek gerekebilir.
İşveren için en önemli şey mevcut durumunuzu anlamaktır (bu yıl mezun musunuz? Gelecek yıl?) Ve olası sonraki adımlar.
Öğrenim sürenizi, okulun adını, bulunduğu ülkeyi / şehri ve diplomasını belirtin. Takip eden uzmanlıkları veya kursları ancak pozisyonla alakalı olduklarında belirtebilirsiniz.

Bilinen Diller
En iyi bildiğiniz dillerle başlayın. Anadilini unutma!
Her dil için seviye (muhtemelen yazılı ve sözlü farklılaştırılması) gösterir: iki dilli kavramlar, bilgi, güç,.
Ayrıca Avrupa standardı düzeyi dilleri (vb A1 / A2 …) kullanmak Ve testlerin tipi TOEFL / TOEIC … vb sonuçlarınızı belirtebilirsiniz

Bilgisayar Bilgisi
İşte size en iyi ustalığı olan becerilerle başlayın!
Ustalaştığınız sistemleri, uygulamaları, yazılımı, programlama dillerini veya tekniklerinden bahsetmek. Becerilerinizi niteliklendirmeyi unutmayın (ne düzeyde akıcılık?).

Kişisel
Seyahat, okuma ve sanat gibi klişelerden kaçının!
Eğer sorumluluklarını taşıyan Favor (düzenli ders pratik varsa) diğer adaylar sizi farklı etkinlikler ya da deneyimler: derneklerde bağlılık, gönüllü hizmet, etkinlik organizasyonu.

REFERANSLAR
İletişim belirtmeden sadece “Talep üzerine mevcut referanslar” yazılması önerilir.
Referanslarınız eski yöneticiler, meslektaşlarınız veya denetçiler olabilir. İşveren iletişime geçmesini hazır hale getirmeyi Eğer bir referans olarak belirtmek engellemek hep dikkat!

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

WebOnline - Reklam Ajansları
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER