Haber Personel  Akademik Personel KPSS YGS YÖKDİL YDS ALES

Özyeğin Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Özyeğin Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı
13 Ekim 2017 - 9:05 'de eklendi ve 441 kez görüntülendi.

Özyeğin Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemize, 2547 sayılı Yüksek Öğretim Kanunu “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği” hükümlerinde aranan koşulları yerine getirmiş olmak kaydı ile aylık ve özlük hakları yönünden 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine tabi olarak öğretim üyesi alınacaktır.

İlana konu olan kadrolar tam zamanlıdır. Öğretim Üyeleri kadrolarına başvuracakların; bölümü belirtir bir dilekçenin ekinde, nüfus cüzdanı fotokopisi, 2 fotoğraf, özgeçmiş, öğrenim durumunu gösteren belgeler (onaylı suret ve yurt dışından alınan diplomalar için denklik belgesi) ile bilimsel yayın ve çalışmalarını kapsayan dosyasını (4 takım) vermeleri gerekmektedir.

Başvurular bu ilanın Resmi Gazete’de yayımı tarihinden itibaren 15 gün içinde Özyeğin Üniversitesi İnsan Kaynaklarına şahsen veya posta aracılığı ile yapılabilir. Postadaki gecikmeler ve eksik belge ile yapılan başvurular dikkate alınmaz. İnternet üzerinden başvurular kabul edilmez.

Duyurulur.

 

Fakülte Bölüm Prof. Doçent Yrd. Doç. Açıklama
Hukuk Fakültesi 1 Doktorasının Milletlerarası Özel Hukuk alanında yapmış olmak. İyi derecede İngilizce biliyor olması.
Hukuk Fakültesi 1 Doktorasını Avrupa Birliği alanında yapmış olmak. İyi derecede İngilizce biliyor olması.
İşletme Fakültesi İşletme 1 Doktorasını Pazarlama alanında yapmış olmak. Tüketici Davranışları ve Marka Yönetimi alanlarında uzmanlaşmış olmak. Disiplinler arası yetkinliğini uluslararası dergilerde yayınlanmış çalışmaları ve almış olduğu uluslararası atıflarla gösterebilmek.
Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği 1 Enerji sistemleri operasyonları ve planlaması üzerine doktora yapmış olmak. Enerji üretimi, iletimi ve dağıtımı sistemlerinin matematiksel modellemesi, bu sistemlerin yöneylem araştırmaları için algoritma geliştirilmesi ve enerji piyasaları alanlarında uzmanlaşmış olmak. Disiplinler arası yetkinliğini uluslararası dergi ve konferanslarda yayınlanmış çalışmaları ve almış olduğu uluslararası atıflarla gösterebilmek.
Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği 1 Üretim ve envanter planlama alanında doktora yapmış olmak, Üretim, dağıtım ve envanter sistemlerinin matematiksel modellemesi, bu sistemlerin optimizasyonu için yöntem ve algoritma geliştirilmesi alanında uzmanlaşmış olmak, Disiplinler arası yetkinliğini uluslararası dergilerde yayınlanmış çalışmaları ve almış olduğu uluslararası atıflarla gösterebilmek.
Sosyal Bilimler Fakültesi İnsan ve Toplum Bilimleri 1 Tarih alanında doktorasını tamamlamış; yeniçağ/erken modernite kültür tarihi alanında uzman; dünya veya uygarlık tarihi alanında öğretim tecrübesine sahip; lisans düzeyinde uzmanlaşmış dersler verebilecek; kendi uzmanlığında birden fazla yayın sahibi olan; iyi derecede İngilizce ve en az bir başka yabancı dili, araştırma yapabilecek seviyede bilen.
Sosyal Bilimler Fakültesi İnsan ve Toplum Bilimleri 1 Tarih alanında doktorasını tamamlamış; yakınçağ ve/veya 20. yüzyıl kültür tarihi alanında uzman; dünya veya uygarlık tarihi alanında öğretimde tecrübeli; lisans düzeyinde uzmanlaşmış dersler verebilecek; kendi uzmanlığında birden fazla yayın sahibi olan; iyi derecede İngilizce ve en az bir başka yabancı dili, araştırma yapabilecek seviyede bilen.
Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Otel Yöneticiliği 1 Yüksek lisans veya lisans derecesini Turizm İşletmeciliği alanında, doktorasını Siyasal Bilgiler ve Uluslararası İlişkiler alanında yapmış ve Turizm ve Avrupa Birliği, Turizm Politikaları alanlarında çalışmalar yapmış olmak.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

WebOnline - Reklam Ajansları
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER