Haber Personel  Akademik Personel KPSS YGS YÖKDİL YDS ALES

Pamukkale Üniversitesi Öğretim Görevlisi Alımı

Pamukkale Üniversitesi Öğretim Görevlisi Alımı
02 Ekim 2017 - 9:42 'de eklendi ve 475 kez görüntülendi.

İlan No : 1019076
İlanın Çıkılacağı yer PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ—>ACIPAYAM MESLEK YÜKSEKOKULU—>BÜRO HİZMETLERİ VE SEKRETERLİK BÖLÜMÜ—>ÇAĞRI MERKEZİ HİZMETLERİ PR.
Kadro Ünvan ÖĞRETİM GÖREVLİSİ
Ales Puanı  70
Kadro Sayısı 1
Kadro Derecesi 6
Duyuru Başlama Tarihi 02.10.2017
Son Başvuru Tarihi 16.10.2017
Sonuç Açıklama Tarihi 30.10.2017
Ön Değerlendirme Tarihi 20.10.2017
Sınav Giriş Tarihi 25.10.2017
Başvuru Tipi Şahsen, Posta
Basvuru Yeri ACIPAYAM MESLEK YÜKSEKOKULU
Sonuçların Açıklanacağı İnternet Adresi www.pau.edu.tr

ÖZEL ŞARTLAR
Kamu Yönetimi, Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi Bölümü lisans mezunu olmak ve Kamu Yönetimi, Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi alanında tezli yüksek lisans mezunu olmak.

GENEL ŞARTLAR
1-657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak
2-Ögretim üyesi dışındaki ögretim elemanı kadrolarına yapılacak atamalarda ALES’ten en az 70.0 puan almış olmak
3-Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS)) en az {udsDengi} puan veya eşdeğerliği ÖSYM tarafından kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak,
4-Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekir
5-Ön değerlendirme ve değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak, not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir.
6-Lisans mezuniyeti sonrası tecrübe şartı istenen ilanlarda, 14/3/2016 tarihinden önce tezsiz yüksek lisans programlarına kayıtlı olup bu tarihte veya bu tarihten önce ya da sonra söz konusu programlardan mezun olanlar lisans sonrası iki yıl tecrübeli olarak kabul edilmektedir.

ÜNVAN ŞARTLAR
Lisans düzeyinde eğitim yapılan birimlere (rektörlüğe bağlı bölümler dâhil) başvuracak öğretim görevlisi adaylarında en az tezli yüksek lisans mezunu olmak veya lisans mezunu olmak ve belgelendirmek kaydıyla alanında en az beş yıl tecrübeli olmak.
Güzel Sanatlar Fakülteleri, Eğitim Fakültelerinin Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümleri, Konservatuarlar ile ön lisans düzeyinde eğitim yapılan birimlere başvuracak öğretim görevlisi adaylarında en az tezli yüksek lisans mezunu olmak veya lisans mezunu olmak ve belgelendirmek kaydıyla alanında en az iki yıl tecrübeli olmak.
Yabancı dille eğitim-öğretim yapılan programlardaki öğretim görevlisi kadrolarına yapılacak atamalarda, Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS)atama yapılacak programın eğitim dilinde en az 80 puan veya eşdeğerliği ÖSYM tarafından kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puana sahip olmak şartı aranır.
Lisans mezunu olunan alanda ALES’ten en az 70 puan almış olmak.
Alanında lisans sonrası tecrübe şartı aranan Güzel Sanatlar Fakülteleri, Eğitim Fakültelerinin Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümleri, Konservatuarlar ile ön lisans düzeyinde eğitim yapılan birimlerdeki öğretim görevlisi kadroları ile okutman, uzman ve çevirici, eğitim-öğretim planlamacısı kadrolarına başvurularda, alanında tezli yüksek lisans mezunu olanlar, alanında lisans sonrası iki yıl tecrübeli kabul edilecektir.
Alanında lisans sonrası tecrübe şartı aranan lisans düzeyinde eğitim yapılan birimlerdeki (Rektörlüğe bağlı bölümler dâhil, Güzel Sanatlar Fakülteleri, Eğitim Fakültelerinin Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümleri, Konservatuarlar hariç) öğretim görevlisi kadrolarına başvurularda, alanında tezli yüksek lisans mezunu olanlar, alanında lisans sonrası beş yıl tecrübeli kabul edilecektir.
Tezsiz yüksek lisans mezunları ile yüksek lisansa denk sayılan lisans programlarından mezun olanlar, lisans sonrası tecrübeli olarak kabul edilmeyecektir.

İSTENEN BELGELER
1- Öğretim Elemanı Başvuru Formu (http:/pau.edu.tr/personel),
2- ALES Belgesi,
3- Yabancı Dil Belgesi (Meslek Yüksekokulu başvuruları hariç),
4- Özgeçmiş,
5- Fotoğraf (1 adet),
6- Nüfus Cüzdanı Fotokopisi*,
7- Diploma Suretleri* (yurtdışından alınmış diplomaların Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğinin onaylandığını gösteren belge) **,
8- Lisans Not Durum Belgesi* (transkript),
10- Tecrübe Belgeleri (Çalışılan iş yerlerinden alanları ve görev yaptığı tarihleri gösterir belge ve SGK dökümü), Kamuda çalışmış ya da çalışanlar için Hizmet Belgesi,
11- Askerlik Belgesi**
12- Varsa bilimsel çalışmalarını kapsayan dosya
* Başvurular şahsen veya posta yoluyla yapılabilir. Süresi içinde yapılmayan başvurular, eksik belgeli dosyalar ve postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır. İstenen belgelerin (diploma, not durum belgesi, nüfus cüzdanı) Resmi Kurumlarca “Aslı Gibidir” yapılması veya Noter Onaylı olması gereklidir. Onaysız belgeler geçersiz kabul edilir.
** Askerlik Belgesi ve Diplomaların başvuru sırasında “E-Devlet” çıktısı kabul edilmekte olup, Atanmaya Hak Kazananların bu belgelerin aslı veya aslı gibidir veya noter onaylı suretlerini ibraz etmeleri gerekmektedir.
– Atanmaya hak kazanan adayın Görev Aylığı derece ve kademesine göre Derece Değişikliği yapma hakkı Kurumumuza aittir.

MUAFİYET
1) Doktora veya sanatta yeterlik eğitimini tamamlamış olanların, tıpta veya diş hekimliğinde uzmanlık eğitimini tamamlayanların, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak öğretim görevlilerinin ve yükseköğretim kurumlarında öğretim üyesi dışındaki öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanların bu Yönetmelik kapsamındaki öğretim elemanı kadrolarına başvurularında merkezi sınav şartı aranmaz.
2) Meslek yüksekokullarının, yabancı dil okutmanı, çevirici ve yabancı dille eğitim-öğretim yapılan programlarındaki öğretim görevlisi kadroları haricindeki öğretim elemanı kadrolarına başvurularda yabancı dil şartı aranmaz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

WebOnline - Reklam Ajansları
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER