Haber Personel  Akademik Personel KPSS YGS YÖKDİL YDS ALES

Pamukkale Üniversitesi Uzman Alımı

Pamukkale Üniversitesi Uzman Alımı
31 Ekim 2017 - 20:13 'de eklendi ve 449 kez görüntülendi.

İlan No : 1019099
İlanın Çıkılacağı yer PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ—>REKTÖRLÜK
Kadro Ünvan UZMAN
Ales Puanı70
Kadro Sayısı 1
Yds/Dengi 50
Kadro Derecesi 5
Duyuru Başlama Tarihi 31.10.2017
Son Başvuru Tarihi 14.11.2017
Sonuç Açıklama Tarihi 30.11.2017
Ön Değerlendirme Tarihi 20.11.2017
Sınav Giriş Tarihi 24.11.2017
Başvuru Tipi Şahsen, Posta
Basvuru Yeri REKTÖRLÜK
Sonuçların Açıklanacağı İnternet Adresi www.pau.edu.tr

ÖZEL ŞARTLAR
Merkezi Araştırma Laboratuarında (İLTAM) çalıştırılmak üzere: Kimya Bölümü lisans mezunu olmak, Kimya alanında doktora yapmış olmak. Belgelendirmek kaydıyla TGA/DSC, GC-MS, ICP-MS, LC-MS/MS ve HPLC cihazlarına ait eğitim almış olmak

GENEL ŞARTLAR
1-657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak
2-Ögretim üyesi dışındaki ögretim elemanı kadrolarına yapılacak atamalarda ALES’ten en az 70.0 puan almış olmak
3-Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS)) en az 50.0 puan veya eşdeğerliği ÖSYM tarafından kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak,
4-Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekir
5-Ön değerlendirme ve değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak, not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir.
6-Lisans mezuniyeti sonrası tecrübe şartı istenen ilanlarda, 14/3/2016 tarihinden önce tezsiz yüksek lisans programlarına kayıtlı olup bu tarihte veya bu tarihten önce ya da sonra söz konusu programlardan mezun olanlar lisans sonrası iki yıl tecrübeli olarak kabul edilmektedir.

ÜNVAN ŞARTLAR
En az tezli yüksek lisans mezunu olmak veya lisans mezunu olmak ve belgelendirmek kaydıyla alanında en az iki yıl tecrübeli olmak gerekir.
Lisans mezunu olunan alanda ALES’ten en az 70 puan almış olmak.
Alanında lisans sonrası tecrübe şartı aranan Güzel Sanatlar Fakülteleri, Eğitim Fakültelerinin Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümleri, Konservatuarlar ile ön lisans düzeyinde eğitim yapılan birimlerdeki öğretim görevlisi kadroları ile okutman, uzman ve çevirici, eğitim-öğretim planlamacısı kadrolarına başvurularda, alanında tezli yüksek lisans mezunu olanlar, alanında lisans sonrası iki yıl tecrübeli kabul edilecektir.
Tezsiz yüksek lisans mezunları ile yüksek lisansa denk sayılan lisans programlarından mezun olanlar, lisans sonrası tecrübeli olarak kabul edilmeyecektir.

İSTENEN BELGELER
1- Öğretim Elemanı Başvuru Formu (http:/pau.edu.tr/personel)
2- ALES Belgesi
3- Yabancı Dil Belgesi
4- Özgeçmiş
5- Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
6- Fotoğraf (1 adet)
7- Diploma Suretleri * (yurtdışından alınmış diplomaların Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğinin onaylandığını gösteren belge),(Resmi Kurumlarca “Aslı Gibidir” yapılması veya Noter Onaylı olması gereklidir. Onaysız belgeler geçersiz kabul edilir.)
8- Lisans Not Durum Belgesi (transkript), (Resmi Kurumlarca “Aslı Gibidir” yapılması veya Noter Onaylı olması gereklidir. Onaysız belgeler geçersiz kabul edilir.)
10- Tecrübe Belgeleri (Çalışılan iş yerlerinden alanları ve görev yaptığı tarihleri gösterir imzalı belge ve SGK dökümü), Kamuda çalışmış ya da çalışanlar için Hizmet Belgesi,
11- Askerlik Belgesi *
12- Varsa bilimsel çalışmalarını kapsayan dosya

* Askerlik Belgesi ve Diplomaların başvuru sırasında “E-Devlet” çıktısı kabul edilmekte olup, Atanmaya Hak Kazananların bu belgelerin aslı veya aslı gibidir veya noter onaylı suretlerini ibraz etmeleri gerekmektedir.
– Başvurular şahsen veya posta yoluyla yapılabilir. Süresi içinde yapılmayan başvurular, eksik belgeli dosyalar ve postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.
– Atanmaya hak kazanan adayın Görev Aylığı derece ve kademesine göre Derece Değişikliği yapma hakkı Kurumuza aittir.

MUAFİYET
1) Doktora veya sanatta yeterlik eğitimini tamamlamış olanların, tıpta veya diş hekimliğinde uzmanlık eğitimini tamamlayanların, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak öğretim görevlilerinin ve yükseköğretim kurumlarında öğretim üyesi dışındaki öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanların bu Yönetmelik kapsamındaki öğretim elemanı kadrolarına başvurularında merkezi sınav şartı aranmaz.
2) Meslek yüksekokullarının, yabancı dil okutmanı, çevirici ve yabancı dille eğitim-öğretim yapılan programlarındaki öğretim görevlisi kadroları haricindeki öğretim elemanı kadrolarına başvurularda yabancı dil şartı aranmaz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

WebOnline - Reklam Ajansları
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER