Haber Personel  Akademik Personel KPSS YGS YÖKDİL YDS ALES

Para Tanımlamak İçin Yeni Başlayanlar İçin Rehber

Para Tanımlamak İçin Yeni Başlayanlar İçin Rehber
22 Aralık 2017 - 14:58 'de eklendi ve 382 kez görüntülendi.

Ekonomi Sözlüğü, parayı aşağıdaki şekilde tanımlar:

Para, işlemlerde değişim aracı olarak davranan iyi bir şeydir. Klasik olarak, paranın bir hesap birimi, bir değer deposu ve bir değişim aracı olarak davrantığı söylenir. Çoğu yazar, ilk ikisinin, üçüncü bölümden sonra gelen gereksiz özellikler olduğunu bulur. Nitekim, çoğu para, enflasyon ya da hükümetlerin devrilmesi yoluyla zamanla değer kaybettiğinden, diğer mallar zaman zaman değerli eşya mağazalarında olmaktan daha iyidir.

PARANIN AMACI
Yani, para sadece kağıt parçaları değildir. Ticareti kolaylaştıracak bir aracı aracı. Yeni bir çift ayakkabı almak istediğim bir Wayne Gretzky hokey kartım olduğunu varsayalım. Parayı kullanmaksızın vazgeçmek için fazladan bir ayakkabı giyen bir kişi veya birleşim bulmam gerekiyor ve sadece bir Wayne Gretzky hokey kartı arıyorlar. Açıkçası, bu oldukça zor olurdu. Bu, istemek istediği çifte tesadüf olarak bilinir:

Çift tesadüf, iyi A tedarikçisinin iyi B istediği ve iyi B tedarikçisinin iyi A istediği durumdur. Asıl nokta, para kuruluşunun ticarete daha takas ticaretinden daha esnek bir yaklaşım sağladığıdır. istemek çift ​​raslantı sorunu. İstenilen çift tesadüf olarak da bilinir.
Para, tanınmış bir değişim aracı olduğu için, bir çift yeni ayakkabı ve Wayne Gretzky hokey kartı arayan birini bulmam gerekmiyor .

Footlocker’da yeni bir çift kazanabilmek için yeterince para ödemeye istekli olan bir Gretzky kartı arayan birini bulmam gerekiyor. Bu çok daha kolay bir sorundur ve böylece hayatımız çok daha kolaydır ve ekonomimiz para açısından daha verimli olur.

PARA NASIL ÖLÇÜLÜR?
Para neyin oluşturduğu ve neyin yaratılamadığına gelince, şu tanım New York Federal Reserve Bank tarafından sağlanır:

” Federal ReserveM1 para arzı tedbirleri, M1, M2 ve M3 ile ilgili haftalık ve aylık verileri ve ABD ekonomisinin finansal olmayan sektörlerinin toplam borç miktarı verileri yayınlıyor … Para arzı tedbirleri, likidite – ya da harcanabilirlik – farklı para türlerinin varlığı. En dar ölçüm olan M1, en likit para biçimiyle sınırlandırılmıştır; halkın elindeki para biriminden oluşur; gezgin çekleri; vadesiz mevduatlar ve çeklerin karşılanabildiği diğer mevduatları içerir. M2, M1, artı tasarruf hesapları, 100.000 ABD doları altında vadeli mevduat ve perakende para piyasası yatırım fonlarındaki bakiyeleri içerir. M3, M2 para birimi cinsinden (100.000 $ veya daha fazla) vadeli mevduat, kurumsal para fonlarındaki bakiyeler, mevduat kurumları tarafından ihraç edilen geri alım yükümlülükleri ve ABD tarafından tutulan Eurodollar’ları kapsar.
Dolayısıyla birkaç farklı para sınıflandırması vardır. Kredi kartlarının bir para biçimi olmadığını unutmayın .

Paranın servetle aynı şey olmadığını unutmayın. Sadece daha fazla para basarak kendimizi daha zengin yapamayız .

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

WebOnline - Reklam Ajansları
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER