Haber Personel  Akademik Personel KPSS YGS YÖKDİL YDS ALES

Toplumsal ve Akademik İngilizce Arasındaki Fark Nedir?

Toplumsal ve Akademik İngilizce Arasındaki Fark Nedir?
19 Aralık 2017 - 16:07 'de eklendi ve 444 kez görüntülendi.

Toplumsal İngilizce, gündelik iletişimin sözlü ve yazılı biçimde dildir. Örnekler şunlardır:

öğrencileriniz oyun alanlarında veya okul otobüsü ile arkadaşlarıyla konuştuğunda
siz ve öğrencileriniz yüz yüze görüşme yaparken
öğrencileriniz bakkala gidip alışveriş listesini okurken
Sosyal İngilizce’leri birkaç ay içinde gelişmeye başlayabilir. Bununla birlikte, dinleme, konuşma, okuma ve yazma konularında sosyal İngilizce becerilerini tam olarak geliştirecekleri bir kaç yıl sürecektir.

Akademik İngilizce ve sosyal İngilizce iki ayrı dil değildir. Akademik İngilizce sosyal İngilizce’den daha zorlayıcı ve karmaşıktır. Sosyal İngilizce yeterliliğine sahip bir öğrenci, akademik İngilizce yeterliliğine sahip olmayabilir. Öğretmen sizin için bu ayrımı yapmak önemlidir. Akademik İngilizce, okul başarısında gerekli olan dildir. Matematik, fen, sosyal bilgiler ve İngilizce dil sanatlarının içerik alanlarını içeren standartlara dayalı bir müfredat ile ilgilidir.

Anaokulu düzeyinde akademik dil gelişimini kolaylaştırmak için, bitkiler, Meksika ve dinozorlar gibi temalar etrafında sözlü dil gelişimi üzerine odaklanabilirsiniz. Sanat, manipülatifler ve dramatik oyun içerebilir. Birinci sınıfta, fonik ve hikaye kitapları aracılığıyla tematik ünitelere ve okuryazarlık gelişimine odaklanarak okuma ve yazma ekleyebilirsiniz. İkinci ve üçüncü sınıflarda, tematik müfredatın yanı sıra romanlar, antolojiler, ticaret kitapları ve temel okuyucuların kullanımıyla ilgili daha yüksek okuryazarlık becerilerine odaklanabilirsiniz. Akademik kelimeleri içerik alanlarında açıkça öğretmekle başlayabilirsiniz. Örneğin:

  • Matematikte, öğrencilerinize “çıkarma”, “uzaklaştırma” ve “azaltma” gibi çıkarma için tüm şartları öğretebilirsiniz.
  • Bilimde, “dolayısıyla”, “sonuç olarak” ve “örnek olarak” gibi bir deneyin parçalarını birbirine bağlama şartlarını öğretebilirsiniz.
  • Sosyal bilgiler için ihtiyaç duyacağı kelimeleri ve ayrıca arka plan bilgisini öğretebilirsiniz. Örneğin, Şükran Günü’nden bahsedince, İngilizce konuşan bir öğrenci, 17. ve 18. yüzyıllarda doğu kıyısındaki ilk Avrupa yerleşimcilerini düşünebilir.
  • İngilizce dil sanatlarında, görsel olarak bilgiyi temsil etmek için kelime geliştirme için temel grafik düzenleyiciler kullanarak öğretebilirsiniz. Bir kelime yazabilir, bağlantılarını ve ilişkilerini keşfedebilir.

Akademik İngilizce geliştirmeleri neden önemlidir?
Okula sadece sosyal olarak nasıl iletişim kuracaklarını öğrenmek için değil aynı zamanda akademik olarak İngilizceye hakim olmak için gelirler. Toplumsal İngilizce öğrenmek buz dağının sadece bir ucudur. Sadece oyun alanında konuşabildikleri, akranlarıyla konuşabildikleri ve gündelik İngilizce kullanmaları akademik İngilizceye kadar hız kazandıracağı anlamına gelmiyor. Aksine, bu standartlara dayalı müfredatı yürütmeye yetecek kadar yetkin değildir. İngilizce içerik bilgisini geliştirmek için gerekli akademik kelimeleri eksiktirler ve gelecekte eğitimde başarılı olmaları gerekecektir. Bu iki tür yetkinliği tanıyarak, akademik İngilizce’sini hızlandırmamıza yardımcı olabilirsiniz.

İngilizce yeterlilik seviyesini nasıl tanımlayabilirim?
Hem sosyal İngilizce hem de akademik İngilizce görevler yüklemektedir. Birinin iletişim kurması ve diğeri de akademisyenlerde başarılı olmaya ihtiyaç duyuyor. Her iki tip İngilizceyi iyi öğrenmek en az dört yıl sürebilir. Bununla birlikte, öğrencilerin mevcut İngilizce yeterliliği, birincil dil okuryazarlığı seviyesi ve aldıkları öğretim kalitesi dahil olmak üzere çeşitli değişkenlere bağlı olarak öğrencilerin farklı oranlarda öğreneceğini unutmamak önemlidir.

Sınıfınızdaki farklı seviyelerde dil yeterliliğine sahip olması nedeniyle, karşılaştığınız zorluklar her öğrenciyle benzersiz olacaktır. Önemli bir ilk adım, öğrencilerin İngilizce dil gelişim düzeylerini belirlemektir. Çoğu İngilizce yeterliliğinin başlangıç ​​veya orta düzeyindedir. İngilizce dil gelişimi aşamalarında aşağıdaki açıklamalar, İngilizce yeterliliğini tanımanıza yardımcı olabilir.

Başlangıç ​​aşaması
Başlangıç ​​aşamasındaki basitleştirilmiş dili anlama, birkaç İngilizce kelime konuşma, basit soruları cevaplama ve ortak sosyal selamlama ve tekrar eden cümleleri kullanmayı gösterir. Düzenli hatalar yapıyorlar.

Orta aşama
Orta kademedeki standart dilbilgisi ve telaffuz kullanarak konuşur, ancak bazı kurallar hala eksiktir. Anlama seviyeleri yüksektir ve öğretim soruları sorabilir veya cevaplayabilirler. Konuşmalara aktif olarak katılabilir, hikayeleri yeniden dile getirebilir ve genişletilmiş kelime dağarcığını kullanabilirler.

İleri aşama
Gelişmiş aşamadaki tutarlı standart İngilizce kelime, dilbilgisi, deyimler ve İngilizceye konuşan akranlarına benzer sözlü / yazılı stratejiler kullanır. Onlar iyi telaffuz ve tonlama var. İleri düzey sosyal konuşmaları başlatır. Dinleyicilerine göre deyimsel ifadeler ve uygun konuşma yöntemleri kullanıyorlar.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

WebOnline - Reklam Ajansları
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER