Haber Personel  Akademik Personel KPSS YGS YÖKDİL YDS ALES

Üsküdar Üniversitesi Araştırma Görevlisi Alımı

Üsküdar Üniversitesi Araştırma Görevlisi Alımı
26 Ekim 2017 - 15:30 'de eklendi ve 455 kez görüntülendi.

İlan No : 1020094
İlanın Çıkılacağı yer ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ—>MÜHENDİSLİK VE DOĞA BİLİMLERİ FAKÜLTESİ—>ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ—>ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ PR. (İNGİLİZCE) (TAM BURSLU)
Kadro Ünvan ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ
Ales Puanı  70
Kadro Sayısı 1
Yds/Dengi 50
Kadro Derecesi 0
Duyuru Başlama Tarihi 25.10.2017
Son Başvuru Tarihi  08.11.2017
Sonuç Açıklama Tarihi 24.11.2017
Ön Değerlendirme Tarihi 15.11.2017
Sınav Giriş Tarihi 20.11.2017
Başvuru Tipi Şahsen, Posta
Basvuru Yeri Üsküdar Üniversitesi-Merkez Yerleşke-İnsan Kaynakları Direktörlüğü
Sonuçların Açıklanacağı İnternet Adresi www.uskudar.edu.tr/duyurular

ÖZEL ŞARTLAR
Endüstri Mühendisliği Bölümü lisans mezunu olmak,

GENEL ŞARTLAR
1-657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak
2-Ögretim üyesi dışındaki ögretim elemanı kadrolarına yapılacak atamalarda ALES’ten en az 70.0 puan almış olmak
3-Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS)) en az 50.0 puan veya eşdeğerliği ÖSYM tarafından kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak,
4-Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekir
5-Ön değerlendirme ve değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak, not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir.
6-Lisans mezuniyeti sonrası tecrübe şartı istenen ilanlarda, 14/3/2016 tarihinden önce tezsiz yüksek lisans programlarına kayıtlı olup bu tarihte veya bu tarihten önce ya da sonra söz konusu programlardan mezun olanlar lisans sonrası iki yıl tecrübeli olarak kabul edilmektedir.

ÜNVAN ŞARTLAR
Araştırma görevlisi kadrosuna başvurabilmek için en az lisans mezunu olmak ve ilana ilk başvuru tarihi itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak gerekir.
Atama yapılacak programın Lisans/Önlisans eğitimine hangi alanda öğrenci alınıyorsa o alanda ALES’ten en az 70 puan almış olmak

İSTENEN BELGELER
Araştırma Görevlisi kadrosuna atanmak isteyen adayların;
Başvuru Dilekçesi ile birlikte bir adet vesikalık fotoğraf, (dilekçe örneği web sayfamızın duyurular kısmında ilan sayfasında mevcuttur)
YÖK formatlı güncel özgeçmiş, (YÖK özgeçmiş örneği web sayfamızın duyurular kısmında ilan sayfasında mevcuttur)
Nüfus cüzdanı fotokopisi,
Lisans diplomasının fotokopisi, varsa Yüksek Lisans diploması/Öğrenci Belgesi
ALES Belgesi Fotokopisi (ALES’ ten en az 70 puan almış olmak gerekmektedir. Sonuç açıklanma tarihinden itibaren son 3 yılda alınan puanlar geçerlidir.)
Lisans Transkript Fotokopisi
Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavı (YDS) veya Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı’ndan (KPDS) en az 50 puan veya eşdeğerliliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan aldığını kanıtlayan belge ile başvuruda bulunması gerekmektedir.

MUAFİYET
1) Doktora veya sanatta yeterlik eğitimini tamamlamış olanların, tıpta veya diş hekimliğinde uzmanlık eğitimini tamamlayanların, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak öğretim görevlilerinin ve yükseköğretim kurumlarında öğretim üyesi dışındaki öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanların bu Yönetmelik kapsamındaki öğretim elemanı kadrolarına başvurularında merkezi sınav şartı aranmaz.
2) Meslek yüksekokullarının, yabancı dil okutmanı, çevirici ve yabancı dille eğitim-öğretim yapılan programlarındaki öğretim görevlisi kadroları haricindeki öğretim elemanı kadrolarına başvurularda yabancı dil şartı aranmaz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

WebOnline - Reklam Ajansları
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER