Haber Personel  Akademik Personel KPSS YGS YÖKDİL YDS ALES

Uzaktan Öğrenmenin Avantajları

Uzaktan Öğrenmenin Avantajları
19 Aralık 2017 - 9:30 'de eklendi ve 405 kez görüntülendi.

Bir uzaktan eğitim programının en iyi faydaları
Uzaktan öğrenmenin sınıfta öğrenmeye kıyasla bir takım avantajları vardır: Bunlar arasında aşağıdakiler bulunmaktadır:

1. Öğrenci kendi hızda öğrenme fırsatı bulur.

2. Sınıf eğitimi, herhangi bir sınıf dersini yalnızca bir kez dinlemenizi sağlar. Ancak, mesafe kursları ile, öğrenen, ses veya video kasetinin bu kısmını tekrar oynatma veya net olmayan belli bir modülü tekrar okuma özgürlüğüne sahiptir.

3. Sınıftaki öğrenmede, belirli bir modül için harcanan zaman öğretmen tarafından belirlenir, bu uzaktan öğrenme için geçerli değildir. Burada, öğrenci belirli bir modül için harcanacak zaman miktarına karar verebilir.

4. Uzaktan eğitim programları, öğrencilerin ihtiyaçlarına göre zaman kullanabilme esnekliği sunar.

5. Ek bir fayda, öğrencilerin sınırsız ve kısıtlı zaman ve çalışma yeri olmaksızın her yerde ve her zaman öğrenmeye erişimidir. Öğrencilere, aileleri ve çalışanları ile vakit geçirmek için yeterli zaman tanır.

6. Her şeyden önce, uzaktan eğitim, seyahatte harcanan zaman ve maliyetten tasarruf sağlar.

Başarılı bir uzaktan öğretim öğrencisi olma yolları

Uzaktan öğrenmenin yararlarının farkında olduğunuza göre, bunlardan en iyi şekilde yararlanabilirsiniz mi? Çevrimiçi çalışmaların olası tuzaklarından kaçınmak ve çalışmalarınızı başarıyla tamamlamak için bu ipuçlarını uyguladığınızdan emin olun:

1. Ders rehberini okuyun ve derslerinizi / modüllerini takip edin

Kurs rehberinizde ya da ders programınızda pek çok yararlı bilgi bulunmaktadır ve onu çok önemli ve kullanışlı bir araç olarak düşünmelisiniz. Kurs rehberinizde profesörünüz, dersleriniz, derecelendirme sisteminiz, görevleriniz ve çevrimiçi forumlara, kütüphanelere ve ders materyallerinize nasıl erişebileceğinizi açıklayan bir kılavuz hakkında bilgi bulabilirsiniz. Ders programını iyice okuyun ve herhangi bir sorunuz varsa, personelle öğrenci desteğinden her zaman irtibata geçebilirsiniz.

2. Görevlerinizi tamamlayın ve zamanında gönderin

Atamalar, uzaktan eğitimde değerlendirmenin önemli bir parçasıdır. Öneri, son başvuru tarihlerini kontrol etmek ve bildirilerinizi zamanında doldurma ve sunma konusundaki sonuçlarını kaçırmamaktır. Bazı profesörler, kağıt için notunuzun% 10’unu kesmek gibi gecikmiş ödevler için bir ceza uygulayacaktır.

3. Çevrimiçi dersler sırasında konuşmalara katılın

Uzaktan eğitimin sırlarından biri, web seminerleri sırasında veya meslektaşlarınızla ve profesörünüzle çevrimiçi bir biçimde yapılan herhangi bir tartışma sırasında kendinizi ayırmanız gerektiğidir. Mümkün olduğu kadar aktif olmaya çalışın; bu, profesörünüzün yapacağı değerlendirmeye olumlu katkıda bulunacak iyi bir şey değildir. Online uzaktan eğitim forumlarında aktif üye olmak, konuyla ilgili bilginizi ve anlayışınızı zenginleştirmenize yardımcı olur.

4. Organize kalın ve ilerlemenizi takip edin

Örgüt, başarılı bir uzaktan eğitim öğrencisi olma açısından önemli unsurlardan biridir. Bu nedenle müfredatınızı, görevlerinizi, materyalleri okumak veya araştırma projelerini nerde ve nasıl tuttuğunuz konusunda çok dikkatli olun. Bilgisayarınızda büyük bir dosya oluşturun ancak bölümlere ayırmayı unutmayın; böylece aradığınızı kolayca bulursunuz. Buna ek olarak, görevleriniz için son tarihler gibi önemli şeyleri yazabileceğiniz bir dizüstü bilgisayar veya gündem bulunması yararlı olacaktır.

5. Veba gibi ertelemeden kaçının

Birçok uzaktan öğrenenlerin eğilimi var procrastinate hem çevrimiçi derslere katılıyor ve atamaları bitirme açısından. “Sınıfta bulunmak” için tercih edilen bir planla bir plan yapın ve saygı gösterin. Ödevler için, örneğin, bir haftada bir vade tarihi varsa, konuyu ilk günlerde araştırmaya başlayın; bir sonraki konudaki ana fikirleri not edin ve ardından yazmaya başlayabilirsiniz. Göndermek zorunda kalmadan bir gün, yazım hatalarını kontrol etmek, alakalı olduğunu düşündüğünüz şeyleri eklemek veya değiştirmek için son bir eleştiri okumak yeterlidir.

Uzaktan Öğrenme Dezavantajları:

Sosyal etkileşim eksikliği. Sınıf ortamı öğrenmeyi en çok sevdiğiniz şeyse, bir adım geri atılmak ve uzaktan öğrenmeyi tekrar gözden geçirmek isteyebilirsiniz. Sohbet odalarında, tartışma panolarında ve e-postayla büyük olasılıkla bazı etkileşim görürsünüz, ancak deneyim geleneksel kurslardan oldukça farklı olacaktır.
Biçim tüm öğrenciler için ideal değildir. Herkes çevrimiçi öğrenmek için ideal bir adadır. Motivasyon, gecikme ile ilgili problemleriniz olduğunu ve öğretim görevlisi tarafından çok fazla kişisel ilgi görmesini biliyorsanız, bir çevrimiçi öğrenme programına kaydolmadan önce uzun ve zor düşünebilirsiniz.
Bazı işverenler çevrimiçi derece kabul etmemektedir. İşverenlerin çoğunluğu varken, hala uzaktan öğrenmeye bağlı bir damgalama gören bazı insanlar var. Çevrimiçi derecenizin bazı iş alanları veya gelecekteki öğrenim için ideal bir araç olmayabileceğini düşünün .
Yeni teknolojilere uyum sağlamayı gerektirir. Teknoloji ile çalışmayı hiç sevmeyen biri olmanız durumunda, muhtemelen daha teknik açıdan iyi uzman kişilerden daha az çevrimiçi bir kursa ulaşabilirsiniz. Bir sınıfa kaydolmadan önce bilgisayarlarla ve çevrimiçi programlarla çalışmaktan rahatça emin olun.
Dereceyi tamamlamak için gereken tüm dersler çevrimiçi olarak sunulmayabilir. Hemşirelik gibi daha pratik binbaşıların tamamen çevrimiçi olarak sunulmaması mantıklıdır, sonuçta derecenin bir kısmı doğrudan hastalarla çalışmayı öğrenir. Çevrimdışı tamamlanmasının gerekebileceğini görmek için derecenizin tüm gereksinimlerini öğrenin.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

WebOnline - Reklam Ajansları
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER