Haber Personel  Akademik Personel KPSS YGS YÖKDİL YDS ALES

Yaşar Üniversitesi Araştırma Görevlisi Alımı

Yaşar Üniversitesi Araştırma Görevlisi Alımı
02 Ekim 2017 - 9:34 'de eklendi ve 549 kez görüntülendi.

İlan No : 1019445
İlanın Çıkılacağı yer YAŞAR ÜNİVERSİTESİ—>MİMARLIK FAKÜLTESİ—>MİMARLIK BÖLÜMÜ
Kadro Ünvan ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ
Ales Puanı  70
Kadro Sayısı 4
Yds/Dengi 80
Kadro Derecesi 0
Duyuru Başlama Tarihi 02.10.2017
Son Başvuru Tarihi 16.10.2017
Sonuç Açıklama Tarihi 20.10.2017
Ön Değerlendirme Tarihi 17.10.2017
Sınav Giriş Tarihi 18.10.2017
Başvuru Tipi Şahsen, Posta
Basvuru Yeri Yaşar Üniversitesi, İnsan Kaynakları Müdürlüğü, Üniversite Caddesi, No.:37-39, Ağaçlı Yol, Bornova-İZMİR
Sonuçların Açıklanacağı İnternet Adresi http://ik.yasar.edu.tr/

ÖZEL ŞARTLAR
Mimarlık Bölümü Lisans mezunu olmak. Mimarlık veya Şehir ve Bölge Planlama, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, İç Mimarlık alanlarından birinde tezli lisansüstü eğitime devam ediyor olmak.

GENEL ŞARTLAR
1-657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak
2-Ögretim üyesi dışındaki ögretim elemanı kadrolarına yapılacak atamalarda ALES’ten en az 70.0 puan almış olmak
3-Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS)) en az 80.0 puan veya eşdeğerliği ÖSYM tarafından kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak,
4-Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekir
5-Ön değerlendirme ve değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak, not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir.
6-Lisans mezuniyeti sonrası tecrübe şartı istenen ilanlarda, 14/3/2016 tarihinden önce tezsiz yüksek lisans programlarına kayıtlı olup bu tarihte veya bu tarihten önce ya da sonra söz konusu programlardan mezun olanlar lisans sonrası iki yıl tecrübeli olarak kabul edilmektedir.

ÜNVAN ŞARTLAR
Araştırma görevlisi kadrosuna başvurabilmek için en az lisans mezunu olmak ve ilana ilk başvuru tarihi itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak gerekir.
Atama yapılacak programın Lisans/Önlisans eğitimine hangi alanda öğrenci alınıyorsa o alanda ALES’ten en az 70 puan almış olmak

İSTENEN BELGELER
Adayların;

* Başvurulan Fakülte ve Bölümü belirten dilekçe, http://ik.yasar.edu.tr/wp-content/uploads/2016/06/Ba%C5%9Fvuru-Dilek%C3%A7e-%C3%B6rne%C4%9Fi.pdf
* Son 6 ayda çekilmiş 1 adet vesikalık fotoğraf,
* Güncel özgeçmiş,
* Nüfus cüzdanı fotokopisi,
* Resmi onaylı lisans transkript belgesi,
* Resmi onaylı lisans diploma örneği,
* Lisansüstü öğrenci belgesi veya kayıt belgesi,
* Merkezi Sınav (ALES) belge örneği,
* Yabancı Dil (YDS veya eşdeğeri) belge örneği,
* http://ik.yasar.edu.tr/wp-content/uploads/2016/06/%C4%B0lana-Ba%C5%9Fvuru-Aday-Bilgi-Formu.pdf doldurulmuş çıktısı,
* Erkek adaylar için askerlik terhis, tecil veya muaf olunduğunu belirten belge örneği,
* Muafiyet için adayların, görev yapılan yükseköğretim kurumlarından alacakları resmi onaylı hizmet belgeleri; İlanda belirtilen kadroda tam zamanlı çalışıldığını belirten atama yazısı örneği ile bordro belge örneği,
* Yükseköğrenimlerini yurtdışında tamamlayan adayların Üniversitelerarası Kurul’dan onaylanmış denklik belgelerinin birer örneğini başvuru dosyalarına eklemeleri gerekmektedir.

Tüm belgelerin Resmi onaylı örnekleri gönderilmelidir. Resmi kurumlarca “Aslı Gibidir” tasdiki yapılan belgeler geçerli kabul edilecektir.

Başvuruları yönetmelikteki şartlara uygun olan Araştırma Görevlisi adaylarının öndeğerlendirme sonuçları,17 Ekim 2017 tarihinde Üniversitemizin erişim sayfasında ilan edilecektir. Öndeğerlendirme sonuçlarına göre yazılı giriş sınavına alınacak adayların, 18 Ekim 2017tarihinde Üniversitemiz Selçuk Yaşar Kampüsü’nde (ik.yasar.edu.tr adresinde 17 Ekim 2017 tarihinde ilan edilecek öndeğerlendirme sonuçlarında belirtilen yer ve saatte) nüfus cüzdanları beraberinde sınav için hazır bulunmaları gerekmektedir. Yazılı giriş sınavı sonuçları, 20 Ekim 2017 tarihinden itibaren Üniversitemizin erişim sayfasında duyurulacaktır.

* Yazılı giriş sınavı sonucunda başarılı olan aday, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu Md.50/d kapsamında atanacaktır.

MUAFİYET
1) Doktora veya sanatta yeterlik eğitimini tamamlamış olanların, tıpta veya diş hekimliğinde uzmanlık eğitimini tamamlayanların, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak öğretim görevlilerinin ve yükseköğretim kurumlarında öğretim üyesi dışındaki öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanların bu Yönetmelik kapsamındaki öğretim elemanı kadrolarına başvurularında merkezi sınav şartı aranmaz.
2) Meslek yüksekokullarının, yabancı dil okutmanı, çevirici ve yabancı dille eğitim-öğretim yapılan programlarındaki öğretim görevlisi kadroları haricindeki öğretim elemanı kadrolarına başvurularda yabancı dil şartı aranmaz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

WebOnline - Reklam Ajansları
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER