Haber Personel  Akademik Personel KPSS YGS YÖKDİL YDS ALES

Yenilik ve Yeni Teknoloji Ekonomisi (Econ Innovat New Tech)

Yenilik ve Yeni Teknoloji Ekonomisi (Econ Innovat New Tech)
06 Mart 2018 - 10:00 'de eklendi ve 389 kez görüntülendi.

Yenilik, bilgiye dayalı firmalar için stratejinin vazgeçilmez bir bileşenidir ve teknolojik değişimin ve ekonomik büyümenin ana itici unsurlarından biridir.

İş stratejileri ve inovasyon politikası tasarlamak için gerekli olan kamudaki ve özel sektördeki inovasyonun öncüllerini ve sonuçlarını daha iyi anlamak için araştırma yapıyoruz.

Yenilik ve yeni teknolojinin kuramsal ve ampirik analizine dayanan bu hakemli dergi, ekonomi teorisinin ve ampirik ekonominin katkıları arasında bir köprü görevi görür. Bu köprü iki şekilde inşa edilmiştir. Birincisi, ampirik araştırmaları teşvik ederek (vaka incelemeleri, ekonometrik çalışma ve tarihi araştırma da dahil olmak üzere) mevcut ekonomi teorisini değerlendirerek ve teorik çalışmada ileride yapılacak çaba için uygun talimatlar önermek yoluyla. İkincisi, teorinin mevcut alanlarını test edilebilir hale getirmenin yollarını ve teorik verileri kullanarak veri toplama ve diğer ampirik araştırmaları bilgilendirmek için yollar keşfederek. Dergide yenilikle ilgili geniş bir yelpazede, ürün pazarlarındaki inovasyon, süreç yeniliği, patentleme, yayılma, yenilikçilik ve teknoloji politikası, inovasyon ve piyasa yapısı, inovasyon ve çevre ve sadece ‘yüksek teknoloji’ alanlarında değil, geniş bir ekonomik faaliyet alanına sahip olmak için uluslararası standartlar ve uluslararası dış ticaret, uluslararası rekabet edebilirlik, standartlaştırma ve şebeke dışsallıkları, yenilik ve büyüme, teknoloji transferi.

Genç şirketler, göreceli olarak daha yüksek işbirliği yoğunluğundan yararlanırlar. Farklı ortaklıklar açısından daha yüksek işbirliği karmaşıklığına sahip şirketler ve işbirliğinin gerçekleştiği Ar-Ge sürecinin farklı aşamaları için geri dönüşler daha düşük işbirliği yoğunluğunda zaten azalmaya başlar.

Teknolojik ilerleme, tüm teknolojilerin kilit adımlarla ilerlemesini gerektirmez, sadece bazı önemli teknolojiler her zaman ilerlemektedir. Yolcu uçakları, hızları açısından son 40 yılda fazla gelişme göstermedi. Bilgisayarlar sınırsız biçimde hızlandı.

Bazı ülkeler bilgi teknolojisini ulusal kalkınma için önemli bir altyapı ihtiyacı olarak tespit etmiştir. Geniş bant birçok yerde ekonomik kalkınmayı, sosyal bağlantıları ve sivil katılımı teşvik etmek için bir yol olarak görülüyor. Ulusal liderler, kesişen teknolojinin, sağlık, eğitim, iletişim ve sosyal ağ gibi alanlarda yeniliği hızlandırdığını anlıyor. Organizasyon değişiklikleri ile birleştiğinde dijital teknoloji, güçlü yeni verimlilikler ve ölçek ekonomileri yaratabilir.

Eğitim alanında, daha iyi teknoloji altyapısı kişiselleştirilmiş öğrenmeyi ve gerçek zamanlı değerlendirmeyi sağlar. Öğrencilerin yaşamsal becerileri ve eleştirel düşünceyi kişisel ve işbirlikçi bir şekilde öğrettikleri okulları, öğretmenleri öğrencileri gerçek zamanlı olarak değerlendirin ve sosyal medya ve dijital kütüphaneler öğrencileri geniş bir bilgi kaynaklarına bağlarlar. Öğretmenler antrenörlerin rolünü üstlenir, öğrenciler kendi hızlarında öğrenir, teknoloji öğrencilerin gelişimini izler ve okullar ürettikleri sonuçlara göre değerlendirilir. Bu tür bir eğitim, yarım yıl boyunca günde altı saatle sınırlı olmaktan ziyade, 24 saat çalışmaya ve tam gün öğrenmeye doğru ilerliyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

WebOnline - Reklam Ajansları
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER