Haber Personel  Akademik Personel KPSS YGS YÖKDİL YDS ALES

Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı
28 Temmuz 2017 - 8:23 'de eklendi ve 564 kez görüntülendi.

Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddelerine göre Öğretim Üyesi alınacaktır.

Adayların, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterlerinin Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca onaylanan “Yıldız Teknik Üniversitesi Akademik Yükseltme ve Atama Ölçütleri”ni sağlıyor olması gerekmektedir.

Söz konusu şartların sağlandığını gösteren AYDEK Sonuç Belgesi almak için kadro başvurusu yapıldıktan sonra eş zamanlı olarak Üniversitemiz Araştırma Planlama Rektör Yardımcılığına (Davutpaşa Kampüsü Rektörlük Binası) AYDEK başvurusunda bulunulması gerekmektedir. AYDEK başvurusu için hazırlanacak dosyada bulunması gereken belgeler http://www.apry.yildiz.edu.tr/page/19 linkinde yer almaktadır. Başvurunun kabulü için linkte belirtilen yönerge ve istenilen belgelerdeki evrakların eksiksiz tamamlanması gerekmektedir.

Profesör kadrosuna başvuruda bulunacak adayların, başvurdukları bölüm ve anabilim dalı ile “Başlıca Araştırma Eseri”ni belirttiği dilekçelerine; iki adet fotoğrafını, nüfus cüzdan örneğini, özgeçmişini, bilimsel yayınlarını, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, icralarını ve bunlara ilişkin dokümanı, eğitim-öğretim faaliyetlerini, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora veya yüksek lisans çalışmalarını, üniversiteye katkılarını kapsayan ve belgeleyen bir adet dosyayı ve bu dosyadaki belgeleri içeren salt okunur 6 adet CD eklenerek Rektörlüğe,

Doçent kadrosuna başvuruda bulunacak adayların, başvurdukları bölüm ve anabilim dalını belirttiği dilekçelerine; iki adet fotoğrafını, nüfus cüzdan örneğini, özgeçmişini, doçentlik belgesini, diğer öğrenim belgeleri ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan bir adet dosyayı ve bu dosyadaki belgeleri içeren salt okunur 4 adet CD eklenerek Rektörlüğe,

Yardımcı Doçent kadrosuna başvuruda bulunacak adaylar 2547 Sayılı Kanunun 23. maddesinin (b) fıkrasının 2 numaralı bendinde belirtilen yabancı dil sınavına tabi tutulacak olup, başvurdukları bölüm ve anabilim dalını belirttiği dilekçelerine; bir adet fotoğrafını, nüfus cüzdan örneğini, özgeçmişini, varsa yabancı dil başarı belgesini, yüksek lisans ve doktora tezlerini, doktora belgesini, bilimsel çalışmalarını ve yayınlarını kapsayan bir adet dosyayı ve bu dosyadaki belgeleri içeren salt okunur 4 adet CD eklenerek ilgili Fakülte Dekanlığına;

Duyurumuzun yayımı tarihinden itibaren başlayarak 15 gün içinde başvurmaları gerekmektedir.

 

FAKÜLTE BÖLÜM ANABİLİM DALI PROFESÖR DOÇENT YARD. DOÇ. AÇIKLAMA
EĞİTİM FAKÜLTESİ EĞİTİM BİLİMLERİ EĞİTİM PROGRAMLARI VE ÖĞRETİM 1 Lisans, lisansüstü eğitimlerini ve Doçentlik unvanını Eğitim Programları ve Öğretim alanında almış olmak.
EĞİTİM FAKÜLTESİ EĞİTİM BİLİMLERİ EĞİTİM PROGRAMLARI VE ÖĞRETİM 1 Lisansüstü eğitimlerini Program Geliştirme Programında yapmış olup, lisans ve Doçentlik unvanını Eğitim Programları ve Öğretim alanında almış olmak.
EĞİTİM FAKÜLTESİ EĞİTİM BİLİMLERİ EĞİTİMİN FELSEFESİ, SOSYAL VE TARİHİ TEMELLERİ 1 Lisansüstü Eğitimlerini Eğitimin Felsefesi, Sosyal ve Tarihi Temelleri alanında yapmış olmak.
EĞİTİM FAKÜLTESİ EĞİTİM BİLİMLERİ HAYAT BOYU ÖĞRENME VE YETİŞKİN EĞİTİMİ 1 Doktorasını Eğitim Programları ve Öğretim alanında tamamlamış olup, Mesleki ve Teknik Ortaöğretim ve Yüksek öğretim kurumlarında çalışma tecrübesine sahip olmak.
EĞİTİM FAKÜLTESİ TEMEL EĞİTİM SINIF EĞİTİMİ 1 Lisans, lisansüstü eğitimleri ve Doçentlik unvanını Sınıf Öğretmenliği alanında almış olup, Gizli Müfredat üzerine çalışmalar yapmış olmak
ELEKTRİK-ELEKTRONİK FAKÜLTESİ ELEKTRONİK VE HAB. MÜH. ELEKTROMAG. ALAN VE MİK. TEK. 1(*) Doktora ve yayınlarını Kuramsal Elektromanyetizma alanında yapmış olmak.
ELEKTRİK-ELEKTRONİK FAKÜLTESİ ELEKTRONİK VE HAB. MÜH. DEVRELER VE SİSTEMLER 1 Uzmanlık alanı ve yayınlarını Akım ve Gerilim ModluAktif Devre Sentezi konusunda yapmış olmak.
ELEKTRİK-ELEKTRONİK FAKÜLTESİ ELEKTRONİK VE HAB. MÜH. TELEKOMÜNİKASYON 1 Uzmanlık alanı ve yayınlarını Kaskat Sönümlemeli Haberleşme Kanalları konusunda yapmış olmak.
ELEKTRİK-ELEKTRONİK FAKÜLTESİ ELEKTRONİK VE HAB. MÜH. TELEKOMÜNİKASYON 1(*) Uzmanlık alanı ve yayınlarını Anten Seçimli İletim ve Röleli Çoklu-Oranlı İletim Sistemleri konusunda yapmış olmak.
ELEKTRİK-ELEKTRONİK FAKÜLTESİ ELEKTRİK MÜHENDİSLİĞİ ELEKTRİK MAKINALARI 1 Doktora tezi ve yayınlarını Güç Elektroniği ve Motor Kontrolü alanında yapmış olmak.
ELEKTRİK-ELEKTRONİK FAKÜLTESİ ELEKTRİK MÜHENDİSLİĞİ ELEKTRİK MAKINALARI 1 Doktora tezi ve yayınlarını Elektrik Makinalarının Teorisi ve Kontrolü alanında yapmış olmak.
ELEKTRİK-ELEKTRONİK FAKÜLTESİ BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ BİLGİSAYAR BİLİMLERİ 1 Lisans, yüksek lisans ve doktorasını Bilgisayar Mühendisliğinden veya Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliğinden almış olmak.
ELEKTRİK-ELEKTRONİK FAKÜLTESİ BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ BİLGİSAYAR YAZILIMI 1 Lisans, yüksek lisans ve doktorasını Bilgisayar Mühendisliğinden veya Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliğinden almış olmak.
FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ KİMYA FİZİKO KİMYA 1 Tiyokzanton Bazlı Tek Bileşenli Fotobaşlatıcılar ve Kinoksalinler konu-sunda çalışmaları olmak.
FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ KİMYA ORGANİK KİMYA 1(*) Polisülfon Membran ve Biyoaktif Maddeler üzerine çalışmalar yapmış olmak.
FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ MATEMATİK UYGULAMALI MATEMATİK 1 Kesirli Kısmi Diferansiyel Denklemlerin Nümerik Çözümleri konularında çalış-maları olmak.
FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ FİZİK ATOM VE MOLEKÜL FİZİĞİ 1 Sıvı Hal Fiziği veya Moleküler Dinamik Simülasyon alanında çalışmaları olmak.
FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ İSTATİSTİK İSTATİSTİK TEORİSİ 1(*) Entropi ve Bayesçi İstatistik alanında uzmanlaşmış olmak.
FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ MOLEKÜLER BİYOLOJİ VE GENETİK GENEL BİYOLOJİ 1(*) SNP Genotipleme konusunda çalışmaları olmak.
GEMİ İNŞAATI VE DENİZCİLİK FAKÜLTESİ GEMİ İNŞAATI VE GEMİ MAKİNALARI MÜH. GEMİ HİDROMEKANİĞİ 1 Gemi Sevki alanında çalışmaları olmak.
GEMİ İNŞAATI VE DENİZCİLİK FAKÜLTESİ GEMİ İNŞAATI VE GEMİ MAKİNALARI MÜH. GEMİ İNŞAATI 1 Tersanelerde Üretim Planlama ve Emisyonlar alanında çalışmalar yapmış olmak.
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAK. İŞLETME TİCARET HUKUKU 1 İş Hukuku alanında doktora yapmış olmak, İş Sağlığı ve Güvenliği alanında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAK. SİYASET BİLİ. VE ULUSLARARASI İLİŞK. SİYASET BİLİMİ 1 Siyaset Bilimi alanında doktora yapmış olmak, İnsan Hakları ve Demokratikleşme konularında çalışmaları olmak.
İNŞAAT FAKÜLTESİ İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ YAPI 1 Lifli Polimerler konusunda çalışmaları olmak.
İNŞAAT FAKÜLTESİ İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ YAPI MALZEMESİ 1 İnşaat Mühendisliği bilim alanında doçentlik unvanına sahip olmak.
İNŞAAT FAKÜLTESİ İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ HİDROLİK 1(*) Koheziv Malzeme ve Dalga Etkileşimi konusunda çalışmaları olmak.
İNŞAAT FAKÜLTESİ HARİTA MÜHENDİSLİĞİ JEODEZİ 1 Yerkabuğu Hareketlerinin Jeodezik Yöntemlerle Belirlenmesi konusunda çalışmaları olmak.
KİMYA-METALURJİ FAKÜLTESİ KİMYA MÜHENDİSLİĞİ KİMYASAL TEKNOLOJİLER 1 Kimya Mühendisliği alanında doçentlik unvanına sahip olmak. Hidrojenin Depolanması ve Katalitik Üretimi alanında çalışmaları olmak.
KİMYA-METALURJİ FAKÜLTESİ KİMYA MÜHENDİSLİĞİ KİMYASAL TEKNOLOJİLER 1(*) Kimya Mühendisliği alanında doçentlik unvanına sahip olmak. Yarı İletken Teknolojisi konusunda çalışmaları olmak.
KİMYA-METALURJİ FAKÜLTESİ MATEMATİK MÜHENDİSLİĞİ MAT. TEMEL. VE MAT. LOJİK 1(*) Lisans ve lisansüstü eğitimlerini Matematik Mühendisliği’nde yapmış olmak. Toplanabilme üzerine çalışmaları olmak.
KİMYA-METALURJİ FAKÜLTESİ MATEMATİK MÜHENDİSLİĞİ UYGULAMALI MEKANİK 1 Lisans ve lisansüstü eğitimlerini Matematik Mühendisliği’nde yapmış olmak. Gerilme ve Titreşim Analizleri konusunda çalışmaları olmak.
KİMYA-METALURJİ FAKÜLTESİ MET. VE MALZEME MÜH. ÜRETİM METALURJİSİ 1(*) Metalurji Malzeme Mühendisliği alanında doçentlik unvanına sahip olmak. Döküm Teknolojileri alanında çalışmaları olmak.
KİMYA-METALURJİ FAKÜLTESİ MET. VE MALZEME MÜH. MALZEME MÜH.VE BİLİMİ 1(*) Lisansüstü eğitimlerini Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Anabilim dalında yapmış olmak. Yakıt Hücreleri konusunda çalışmaları olmak.
MAKİNE FAKÜLTESİ MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ TERMODİNAMİK VE ISI TEK. 1 Lisansüstü eğitimleri ve Doçentliği Makine Mühendisliği alanından olmak, Isı Transferi ve Doğal Taşınım alanında çalışmaları bulunmak.
MAKİNE FAKÜLTESİ MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ KONSTRÜKSİYON 1(*) Lisansüstü eğitimleri Makine Mühendisliği alanından olmak, Nano Kompozit Malzemeler alanında çalışmaları bulunmak.
MAKİNE FAKÜLTESİ MEKATRONİK MÜHENDİSLİĞİ MEKATRONİK 1(*) Lisans, yüksek Lisans, doktora ve Doçentliği Makine Mühendisliği veya Mekatronik alanından olmak, Paralel Robot Sistemler veya Simülatör Hareket Sistemleri ve Yazılımları konusunda çalışmaları bulunmak.
MAKİNE FAKÜLTESİ ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ 1(*) Lisans, Yüksek Lisans, Doktora ve Doçentliği Endüstri Mühendisliği’nden olmak, talep tahmini veya yapay sinir ağları veya elektronik atık konularında çalışmaları olmak.
MİMARLIK FAKÜLTESİ MİMARLIK RESTORASYON 1 Restorasyon alanında doktora yapmış olmak, Tarihi Çevrelerde Risk Yönetimi ve Bilgi Sistemlerinin Kullanımı veya Afet Bölgelerinde Kültür Mirasının Korunması konularında çalışmaları olmak.
MİMARLIK FAKÜLTESİ MİMARLIK YAPI BİLGİSİ 1 Yapım Yönetimi alanında doktora yapmış olmak, İnşaat Sektöründe Stratejik Yönetim konularında çalışmaları olmak.
MİMARLIK FAKÜLTESİ MİMARLIK YAPI BİLGİSİ 1 Mimarlık Fakültesi veya İnşaat Fakültesi lisans mezunu olup, Yapı Bilgisi alanında doktora yapmış olmak, Deprem ve Yangın Güvenliği konularında çalışmaları olmak.
MİMARLIK FAKÜLTESİ MİMARLIK BİNA BİLGİSİ 1 Mimari Tasarımda Bilişim alanında doktora yapmış olmak, Mimarlık Eğitimi veya Artırılmış Gerçeklik konularında çalışmaları olmak.
MİMARLIK FAKÜLTESİ MİMARLIK BİNA BİLGİSİ 1 Mimari Tasarım alanında doktora yapmış olmak, Turizm Yapıları veya Evrensel Tasarım konularında çalışmaları olmak.
SANAT VE TASARIM FAKÜLTESİ SANAT GRAFİK TASARIMI ANASANAT DALI 1 Yayın Tasarımı ve İllüstrasyon üzerine çalışmaları olmak.
SANAT VE TASARIM FAKÜLTESİ SANAT ENDÜSTRİ ÜRÜNLERİ TASARIMI 1 (*) Yapay Sinir Ağları Konularında çalışması olmak.
SANAT VE TASARIM FAKÜLTESİ SANAT ENDÜSTRİ ÜRÜNLERİ TASARIMI 1 (*)
SANAT VE TASARIM FAKÜLTESİ İLETİŞİM TASARIMI İNTERAKTİF MEDYA TASARIMI 1 (*) Medya Ekolojisi ve Tasarımı Üzerine çalışmaları olmak.

 

(*) : 23.03.2016 tarih ve 29662 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Yüksek Öğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim yapılmasında uyulacak esaslara ilişkin yönetmelik” uyarınca İngilizce ders verebiliyor olmak.

6839/1-1

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
kartal escort pendik escort