Haber Personel Akademik Personel KPSS YGS YÖKDİL YDS ALES

YÖKDİL Sınavına Girecekler Dikkat

YÖKDİL Sınavına Girecekler Dikkat
15 Mart 2018 - 9:50 'de eklendi ve 485 kez görüntülendi.

17 Mart 2018 Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil (YÖKDİL) Sınavı giriş belgeleri yayımlanmıştır. Sınav giriş belgelerine 12-16 Mart 2018 tarihleri arasında erişilebilir.

YÖKDİL sınavına girerken yanınıza sadece T.C. Kimlikiğiniz ve Sınav Giriş belgenizle birlikte sınavda kullanacağınız kalem ve silgiyi de getirmelisiniz.

ÖNEMLİ UYARILAR
1. Sınava girebilmeniz için Sınav Giriş Belgesi ile Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesi (fotoğraflı, soğuk damgalı ve T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanı/Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı/Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kimlik kartı, süresi geçerli pasaport, Türk vatandaşlığından izinle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait mavi kart) ibraz etmeniz gerekmektedir. Bunların dışındaki belgeler (sürücü belgesi, mesleki kimlik kartları vb.) sınava giriş için geçerli kimlik belgesi olarak kabul edilmez. Belge kontrolleri ilgili sınav görevlilerince yapılacak olup, eksik belgesi olanlar sınava alınmayacaktır.
2. Sınavda yapacağınız işaretlemeler ve yazacağınız yazılar için yanınızda koyu yazan siyah kurşun kalem ve iz bırakmayan silgi bulunmalıdır.
3. Sınava girebilmeniz için gerekli belgeler dışında, yanınızda çanta, cüzdan, kolye, küpe, yüzük (alyans hariç), bilezik, broş, anahtar, metal para gibi metal içerikli eşyalar (basit başörtü iğnesi ve ince metal tokalı kemer hariç); her türlü plastik ve güneş gözlüğü dâhil cam eşya (şeffaf/numaralı gözlük hariç), banka/kredi kartı, ulaşım kartı vb. kartlar, cep telefonu, cep bilgisayarı, sözlük işlevi olan elektronik aygıt, hesap makinesi vb. her türlü bilgisayar özelliği bulunan cihazlar, kamera, kulaklık, kablosuz iletişim sağlayan bluetooth, saat fonksiyonu dışında fonksiyonu bulunan saat, elektronik sözlük vb. iletişim, depolama, kayıt ve veri aktarma cihazları; metal içerikli eşyalar, her türlü kesici ve delici alet, ruhsatlı veya resmi amaçlı olsa bile silah ve silah
yerine geçebilecek nesneler, kâğıt, kitap, sözlük, defter, not vb. dokümanları; pergel, açıölçer, cetvel vb. araçlar, içecek (su hariç) ve yiyecek vb. gıda maddeleri, ilaç, alçı, sargı bezi, koltuk değneği vb. sağlık malzemeleri ve araçları bulundurmanız yasaktır.
4. Sınava gireceğiniz binayı, adres bilgisini teyit etmek amacı ile sınavdan en az bir gün önce görmeniz yararınıza olacaktır.
5. Adayların, sınavın başlangıç saatinden en az 1 saat önce sınavın yapılacağı bina önünde bulunmaları, sınav salonlarına zamanında alınabilmeleri açısından son derece önemlidir. Sınava girecek adayın yüzü, kimlik tespitini sağlayacak biçimde açık olmalıdır.
6. Sınavın ilk 15 dakikası içinde gelen adaylar Bina Sınav Sorumlusundan temin edecekleri İzin Belgesi ile sınava girebilirler. İlk 15 dakikadan sonra, her ne sebeple olursa olsun hiçbir adayın sınava girmesine izin verilmez.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 5 Yorum )

 • drt ;

  ehliyet kabul edilmiyor dikkat edin geri dönmeyin.

  15 Mart 2018 09:52
 • Remz ;

  Sınava akbil ile giremiyoruz bari evimizden alsınlar bizi.

  15 Mart 2018 10:54
 • Baris ;

  Adamlar korkudan yakında sınavlara tek tip kıyafet zorunluğu bile getirebilir.

  16 Mart 2018 21:35
 • Ylz ;

  Yökdil sınavında herkese başarılar.

  17 Mart 2018 10:53
 • hayrullah ;

  yökdil sınavı ne zaman açıklanacak bilgisi olan var mı. takvimini nerede bulabilirim

  19 Mart 2018 16:09